Nie
Komentarze (3)
  • black.blue

Oceniono 8 razy -6

Ciekawa ta tabela. Fortuna przegrywa 0:5 i ma po 7 kolejkach stosunek bramek 6:3.

Oceniono 26 razy -14

Lewy znowu strzela dla Borussji, a dla Polski nie łaska. Dziękuję, że liczy się dla ciebie tylko kasa.

Wi�cej o wydarzeniu

Prezydent Borussii: Obawiałem się o Piszczka i Lewandowskiego. Niestety, nie myliłem się

PRZEGLĄD PRASY. - Byłem bardzo zaskoczony przełożeniem waszego spotkania z Anglią. Gdy dowiedziałem się, że spotkanie odbędzie się dzień później, to zacząłem się obawiać o Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, że będą mieli problemy kondycyjne w spotkaniu z Schalke - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? prezydent Borussii, Reinhard Rauball.

Bundesliga. 8. kolejka. Bayern uciekł Borussii

- Przegraliśmy przez moje błędy, winę biorę na siebie - mówił trener mistrzów Niemiec Jürgen Klopp po porażce z Schalke 1:2. Do lidera z Monachium jego zespół traci już 12 punktów.

Bundesliga. Die Welt: Schalke wygrywa z osłabioną Borussią

PRZEGLĄD PRASY. W sobotę Borussia Dortmund przegrała w derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 1:2. ?Jurgen Klopp postawiony w trudnej sytuacji z powodu braku czterech podstawowych piłkarzy, musiał eksperymentować. Schalke pewnie wykorzystało słabość rywala i wygrało pierwsze od czterech meczów derby? - napisał po meczu Die Welt.

• KONIEC

To był jeden z gorszych meczów Borussii Dortmund czasów nowożytnych, dlatego przy całej sympatii dla klubu Lewandowskiego, Piszczka i Błaszczykowskiego, musimy przyznać, że goście wygrali derby Westfalii zasłużenie, grając znacznie swobodniej w całym meczu, tworząc znacznie więcej groźnych akcji podbramkowych. Borussia, grająca w dość eksperymentalnym składzie wobec nieobecności Błaszczykowskiego, Goetzego i Gundogana, nie potrafiła się odnaleźć w tym nowym zestawieniu. Polskim kibicom Borussii wypada pocieszyć się kolejną bramką Roberta Lewandowskiego, który jako jeden z niewielu piłkarzy Dortmundu bardzo ciężko pracował na poprawę rezultatu i doprowadzenie przynajmniej do remisu. Nie udało się. Mistrz Niemiec wciąż nie potrafi wyjść z dołka. Dziękujemy za udział w relacji. Miłego wieczoru.

• 90. min. + 5

Ostatnia wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Schalke. Nic z tego. Sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 4

I jeszcze żółta kartka dla Fuchsa, który nie zadowolił się tylko przerwaniem kontry, ale postanowił zrobić to dość brutalnie.

Schalke miało jeszcze jedną wielką szansę, Moritz wychodził sam na sam z Weidenfellerem, ale wypuścił sobie piłkę za mocno i bramkarz ją wybił nogami.

• 90. min. + 3

Unnerstall dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Lewandowski przy polu karnym Schalke. A przy Lewandowskim dwóch rywali. A właściwie, to rywale też byli przy polu karnym. Nie pilnowali Lewandowskiego, ale tego, żeby Polak w pole karne nie wbiegł. Napastnik długo zastanawiał się, jak ich ograć, aż w końcu podał bardzo niecelnie na prawe skrzydło, gdzie spodziewał się zupełnie innej reakcji ze strony kolegi.

• 90. min. + 2

Felipe Santana zaliczył swoją najciekawszą akcję w meczu wpadając w poślizg na linii pola karnego Schalke i faulując tym samym skaczącego do piłki Hoewedesa.

• 90. min. + 1

Fuchs biegnie lewą stroną. Nie wygląda na takiego, który brałby pod uwagę podanie. I rzeczywiście - strzela z bardzo ostrego kąta, ale celnie. Weidenfeller dobrze zabezpieczył jednak bliższy słupek.

Sędzia dolicza cztery minuty.

Jeszcze jedna ciekawa akcja pomiędzy Reusem a Lewandowskim. Robert zgrywał do Marco lobując obrońców. Reus strzelił po nodze Hoewedesa i znowu musiał się pofatygować do rzutu rożnego. Wykonał go ciekawie, ale to dośrodkowanie trafia w ręce Unnerstalla.

• 89. min.

Ostatnia zmiana meczu. Za Leitnera w Borussii Santana.

• 86. min.

Wygląda na to, że Holtby nie udawał. Zastępuje go Moritz.

• 86. min.

Dobra akcja Dortmundu, niestety kolejna bez wykończenia. Kontra zakończona dośrodkowaniem Reusa w pole karne zirytowała Lewandowskiego, który był dobrze ustawiony, a piłka przeleciała dwa metry nad głową Polaka. W rewanżu groźny strzał oddał Huntelaar kończąc kontrę Schalke. Piłka minęła krótki słupek bramki Weidenfellera o centymetry.

• 85. min.

Świetny wyrzut z autu do Holtby'ego. Gracz Schalke pędzi prawym skrzydłem, gdzie znakomitym, bezpardonowym wślizgiem piłkę wygarnia mu Grosskreutz. Holtby wstaje, licząc na rzut wolny. Słyszy, że czeka go tylko aut. Przewraca się. Kibice gwiżdżą. Wygląda jednak na to, że złapały go skurcze.

• 83. min.

Grosskreutz walczy na prawym skrzydle z atakującym Jonesem. Pierwszy wślizg udał się piłkarzowi Borussii, druga akcja jednak na korzyść Jonesa, który rozpędzony wpadł w pasywnie zachowującego się piłkarza gospodarzy. Rzut wolny na wysokości pola karnego jest jednak zmarnowaną szansą, dośrodkowanie było niecelne.

• 81. min.

Lewandowski rozpoczyna kontratak. Pędzi lewym skrzydłem. Próbuje wbiec w pole karne, mijając jednocześnie obrońcę, ale wzorem Reusa tylko w niego wpada.

• 79. min.

Hoger kończy udział w tym spotkaniu. Za niego Jermaine Jones.

• 77. min.

Unnerstall wyskakuje do piłki i ewidentnie korzysta z okazji, żeby wbić kolano w plecy Lewandowskiego. Polak ma słuszne pretensje, ale sędziego one nie wzruszają. Pleców Lewandowskiego nie wzruszyło też szczególnie kolano bramkarza, więc Unnerstall wciela w życie Plan B i rzuca się na ziemię, udając, że coś mu się stało.

• 76. min.

Dobre wejście Reusa w pole karne, gdzie na podanie czekał Lewandowski. Piłka do Polaka dotarła, ale Robert źle przyjął i obrońcy zdążyli wybić na rzut rożny. Reus jeszcze raz podchodzi do piłki, znowu dośrodkowuje bardzo dobrze, ale piłka nie trafia do kolegów stojących w polu karnym. Wyżej skaczą obrońcy Schalke.

• 75. min.

Może jeszcze wcale na to nie wygląda, ale już za chwilę Lewandowski zdobędzie bramkę: