Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Borussia pokonała Freiburg, Lewandowski i Sahin bohaterami

Po zabójczej końcówce pierwszej połowy i dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego i Nuriego Sahina Borussia pokonała na własnym boisku Freiburg 5:1. Polski napastnik po tym meczu pewnie prowadzi w tabeli strzelców niemieckiej Bundesligi. Został także pierwszym piłkarzem w historii BVB z golami w ośmiu kolejnych spotkaniach.

Bundesliga. Lewandowski pobił rekord Borussii. Ma już 19 goli w lidze

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w pierwszej połowie meczu z Freiburgiem i został pierwszym w historii piłkarzem Borussii, który trafił do siatki w ośmiu meczach z rzędu. Polski napastnik zdecydowanie prowadzi także w tabeli najlepszych strzelców Bundesligi. Borussia pokonała Freiburg 3:1.

Bundesliga. Lewandowski ma szanse pobić rekord

Jeżeli Robert Lewandowski strzeli bramkę w meczu z Freiburgiem, zostanie pierwszym piłkarzem w historii Borussii Dortmund z golami w ośmiu kolejnych meczach. Relacja na żywo w Sport.pl od 15.30, transmisja w Eurosporcie 2.

KONIEC MECZU! Kolejny świetny mecz Borussii, kolejne trafienia Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik mógł strzelić trzecią bramkę, ale nie narzekajmy - jest dobrze. Po tym spotkaniu 'Lewy' pewnie przewodzi klasyfikacji strzelców Bundesligi (19 goli). Borussia nadal jest druga w tabeli (49 punktów). Dziękujemy za udział w relacji.

• 84. min.

Lewandowski sam na sam z bramkarzem - polski napastnik dobrze przyjął piłkę, przerzucił ją nad Baumannem, ale także nad poprzeczką. Szkoda, sytuacja była wymarzona.

• 80. min.

Schieber zmienia Reusa.

• 78. min.

Polski napastnik przeprowadził piękną indywidualną akcję lewą stroną, ładnie przedryblował obrońcę i końcem buta zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej - do pustej bramki trafił Bittencourt, który dwie minuty wcześniej zmienił Goetzego. Pogrom!

• GOOOOOOL

78. min.

Gol dla Borussii, piękna asysta Lewandowskiego!

• 76. min.

Grosskreutz zmienia Błaszczykowskiego.

• 72. min.

Z prawej strony podawał Goetze, Reus źle trafił w piłkę i został zablokowany. Ta jednak trafiła pod nogi Sahina, który w nieco ekwilibrystyczny sposób skierował ją do siatki. Druga bramka tureckiego pomocnika, który na koncie ma także asystę.

• GOOOOOOL

72. min.

Gol dla BVB! Druga bramka Sahina!

• 71. min.

A jednak nie, sędzia zmienił decyzję! Dziwna sytuacja. Nawet Juergen Klopp śmieje się z arbitra.

• 71. min.

Rzut karny dla Borussii! Goezte faulowany w polu karnym.

• 69. min.

Ależ szansę miał Goezte - pomocnik Borussii dynamicznie ruszył w pole karne, ale sam chyba nie spodziewał się, że Baumann nie zdoła złapać podania Błaszczykowskiego i minął się z piłką.

• 67. min.

Borussia nadal w natarciu - Błaszczykowski przepuścił piłkę, która trafiła do będącego na linii pola karnego Sahina. Obrońcy zdołali zablokować jego strzał, będzie rzut rożny dla BVB.

• 65. min.

Ładna akcja BVB, zapoczątkowana przez Lewandowskiego - piłka ostatecznie nie dotarła jednak do wychodzącego na pozycję Reusa. Ma ją Baumann.

• 62. min.

Borussia wyszła trzech na trzech, ale Reus zagrał niedokładnie i obrońcy Freiburga wybili piłkę.

• 60. min.

Zamieszanie w polu karnym Freiburga, ale gospodarze tym razem nie zdołali oddać strzału.

• 55. min.

Gra się uspokoiła. Borussia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• 52. min.

Goetze z prawej strony przedarł się przez gąszcz nóg obrońców Freiburga i zdołał dośrodkować. Lewandowski jednak nie doszedł do piłki.

• 49. min.

Sahin próbował strzelać z 30 metrów. Daleko od bramki.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Freiburg dostał trzy bramki do szatni. Przed trenerem gości ciężkie zadanie. Wracamy po przerwie.