no to Polacy szaleja ,trzymajcie ta forme do euro panowie ,oby tylko Dyzma niczego nie zepsuł..

• szymsolo10

Brawo Polacy!!

• sport24live

Oceniono 17 razy 3

mecz z 3 reprezentantami Polski można zobaczyć tutaj: sport-24-live.blogspot.com/

Odśwież
38
To był kolejny koncert polskiego tria. Choć Łukasz Piszczek, prezentował się w ostatniej kolejce bardzo dobrze, bohaterami byli jego koledzy z kadry.

Pierwszego gola kapitan reprezentacji strzelił już w czwartej minucie. Gundogan posłał do niego prostopadłą piłkę, Błaszczykowski wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Batza.

Szesnaście minut później Lewandowski kapitalnie przyjął na klatkę podanie od Suboticia łatwo zwiódł obrońcę i bramkarza i trafił do siatki. W drugiej połowie mógł jeszcze raz wykorzystać świetnie podanie Suboticia, ale po ładnym przyjęciu przerzuceniu piłki nad bramkarzem uderzyła ona w poprzeczkę.

Napastnik reprezentacji Polski i tak zdobył jednak drugą bramkę. Już siedem minut później. Skorzystał z tego, że po strzale Piszczka piłka odbiła się od nóg bramkarza.

W 39. minucie jeszcze raz trafił Błaszczykowski. Kagawa ładnie podał prostopadle, a Kuba ślicznie przerzucił piłkę nad Batzem.

Borussia ustanowiła tym samym rekord zdobytych punktów w jednym sezonie Bundesligi (81) oraz przedłużyła rekordową serię meczów bez porażki (28).

90. min. Koniec meczu.

88. min. Borussia jeszcze od czasu do czasu atakuje, ale zbliżamy się już do końcowej fety.

85. min. Ładne trafienie Muellera. 4:1 dla Bayernu w meczu z Koeln.

84. min. I znowu ataki Freiburga. Obrońcy kontrolują jednak sytuację.

81. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Za Błaszczykowskiego Barrios.

77. min. Freis przytomny i zniesiony z boiska. Zastąpił go Putsila.

75. min. Subotić zderzył się głową w swoim polu karnym z Freisem. Suboticiowi nic się nie stało, ale Freis oberwał paskudnie. Mógł nawet stracić przytomność.

73. min. Teraz niezła próba główką jednego z graczy Borussii, ale piłka minęła nieznacznie słupek.

69. min. Kilka ataków przeprowadził Freiburg. Weidenfeller popisał się jedną dobrą interwencją.

66. min. Subotić posyła piłkę w pole karne, gdzie znakomicie przyjmuje ją Lewandowski. Od razu próbuje przerzucić ją nad bramkarzem i trafia w poprzeczkę!

65. min. Druga zmiana w Borussii. Za Kagawę, dla którego mógł to być ostatni występ w Borussii, Perisić.

63. min. A w meczu Koeln przed chwilą żółta kartka dla Peszki, a teraz honorowe trafienie Novakovicia. 1:3 z Bayernem.

59. min. Błaszczykowski wrzuca na głowę Lewandowskiego, napastnik uderza, a piłka odbija się od słupka!

58. min. Świetna piłka do Schmelzera od Gundogana. Próbował podania do Lewandowskiego, ale zagrał zdecydowanie za słabo i obrońcy wybili w ostatniej chwili.

57. min. Borussia zamyka rywali. Błaszczykowski ładnie do Kagawy w pole karne. Japończyk mógł mu odegrać, ale za wszelką cenę chciał skończyć sam i w końcu stracił piłkę.

55. min. A Koeln dobite przez Robbena, który minutę temu strzelił gola na 3:0 dla Bayernu.

54. min. Ciekawa zmiana w Borussii. Goetze za Piszczka.

52. min. Tymczasem FC Koeln już właściwie spadło z ligi po samobójczym golu Geromela. 0:2 z Bayernem.

50. min. Przez chwilę u gości niemal pusta bramka, ale Kagawa nie zdołał zagrać w porę.

48. min. Rzut wolny dla Freiburga. Obrońcy Borussii wybijają piłkę.

46. min. Wracamy do gry.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. A teraz świetna wrzutka z prawej strony, ale Grosskreutz wyszedł do piłki mało odważnie.

41. min. A teraz podobna piłka do Kagawy, ale Japończyk fatalnie kiksuje.

39. min. 4:0! Jakub Błaszczykowski! Kagawa podaje ładną, prostopadłą piłkę, Błaszczykowski wychodzi sam na sam z bramkarzem i ślicznie przerzuca nad nim piłkę! A więc po dwa gole Lewandowskiego i Błaszczykowskiego!

35. min. Meldunek z Kolonii: Gola dla Bayernu zdobył Thomas Mueller i FC Koeln Sławomira Peszki jest coraz bliżej spadku do 2. Bundesligi.

30. min. Trener Freiburga próbuje coś zmienić. Flum wchodzi za Rosenthala

27. min. 3:0! Gol Lewandowskiego, asysta Piszczka! Nasz obrońca z łatwością wpadł najpierw w pole karne, a później w pole bramkowego Freiburga, strzelił z ostrego kąta, piłka odbiła się od nóg Batza i zatrzymała się metr przed bramką, z czego skorzystał Lewandowski. Dla "Lewego" to 22. gol, a dla Piszczka - ósma asysta w sezonie Bundesligi.

20. min. 2:0 po pięknej bramce Roberta Lewandowskiego! Długie podanie od Suboticia Lewandowski kapitalnie przyjął na klatkę piersiową, z łatwością zwiódł Mensura Mujdzę i bramkarza, po czym posłał piłkę do siatki. Dla Lewandowskiego to już 21. trafienie w tym sezonie. Do tej pory "Lewy" był polskim rekordzistą Bundesligi wspólnie z Janem Furtokiem, który w sezonie 1990/1991 zdobył dla Hamburgera SV 20 bramek.

18. min. Lewandowski zagrał piętą do Grosskreutza, ten płasko dośrodkował w pole karne, do piłki wślizgiem doszedł Błaszczykowski, ale uderzył nad bramką Freiburga.

Tymczasem Hertha Berlin prowadzi 1:0 z Hoffenheim. Przy bezbramkowym remisie FC Koeln (ze Sławomirem Peszką w składzie) z Bayernem Monachium oznacza to, że drużyna z Kolonii spada do 2. Bundesligi, a Hertha jako 16. zespół elity, gra w barażach.

15. min. Fantastyczna okazja Lewandowskiego - Polak wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i ładnie uderzył głową - niestety, minimalnie nad poprzeczką.

14. min. Błaszczykowski do Piszczka, Piszczek w pole karne, obrońcy Freiburga wybijają, Kehl strzela mocno, ale po rykoszecie jest tylko rzut rożny dla BVB.

9. min. Lewandowski był bliski przejęcia podania od Kehla. Gdyby piłka dotarła do Polaka, znalazłby się on sam na sam z bramkarzem gości.

6. min. W tej chwili Borussia jest bliska zakończenia sezonu z 81 pkt w dorobku. Najlepszy wynik w historii - 79 pkt - należy do Bayernu Monachium z sezonu 1972/1973.

4. min. 1:0 po golu Kuby Błaszczykowskiego! Gundogan posłał do Polaka prostopadłą piłkę, nasz zawodnik wpadł w pole karne i płaskim strzałem między nogami Daniela Batza posłał piłkę do bramki.

1. min. Mecz rozpoczęty z małym opóźnieniem. Wszystko przez miły gest gości, którzy wręczyli Borussii okazały bukiet kwiatów za zdobycie mistrzostwa Niemiec.