Borussia Dortmund

1 2

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Błaszczykowski obok młodzieżowca najsłabszy w zespole

Trzecią porażką z rzędu na własnym boisku zakończył się dla Borussii Dortmund mecz z Herthą Berlin. Słabo w barwach "żółto-czarnych" spisali się Polacy, a najniższą notę z całej trójki otrzymał Jakub Błaszczykowski. Kapitan polskiej kadry zasłużył zdaniem lokalnego dziennika "Der Westen" na "piątkę" tak samo jak 18-letni Marian Sarr debiutujący na Signal Iduna Park.

• 90. min. + 7

Koniec spotkania! Wielka niespodzianka w Dortmundzie. Borussia przegrała z Herthą 1:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Sami Allagui, który miał asystę i strzelił decydującą bramkę. Borussia wciąż jest w lidze trzecia, ale jeśli w niedzielę Borussia Moenchengladbach zdobędzie chociaż punkt, to piłkarze z Dortmundu spadną z podium. Po raz pierwszy w historii Borussia przegrała u siebie trzy kolejne spotkania.

Sędzia doliczył cztery minuty.

• 89. min.

Ostatnie podrygi Borussii w tym meczu. Piszczek strzelał, ale niecelnie.

• 84. min.

Strasznie dużo niedokładności w szeregach Borussii. Sahin niedokładnie do Reusa, ten wrzuca w pole karne i już się wydaje, że do piłki dopadnie Lewandowski, który był świetnie ustawiony, ale z nogi piłkę ściąga mu Schieber. I znów nic z tego.

• 81. min.

Lewandowski próbował technicznie zagrać do Reusa. Przerzucił piłkę nad całą linią obrony, ale jego kolega był na spalonym.

• 76. min.

W końcu niezła akcja Borussii. Pięć szybkich podań w polu karnym, Lewandowski zgrywa do Piszczka, ale ten...kiksuje.

• 73. min.

Mchitarian próbuje zza pola karnego, ale bardzo niecelnie. Klopp się tylko skrzywił.

• 70. min.

Ostatnie 20 minut. W grze Borussii zmienia się niewiele. Skrzydła dziś w zasadzie nie funkcjonują. Jedyny pomysł to wysoka piłka na Lewandowskiego, jednak Polak dziś jest świetnie kryty.

• 62. min.

Hofmann, który zmienił przed chwilą Błaszczykowskiego był blisko zdobycia bramki. Uderzył celnie, piłka leciała w okienko, ale piękną paradą popisał się Gersbeck.

• 62. min.

Lewandowski coraz bardziej podirytowany. Polak zaczyna się cofać, bo nie dostaje piłek. Sam ich więc szuka. Ale od razu pojawia się przy nim dwóch rywali. Dobre krycie.

• 56. min.

Sahin bardzo niedokładny. Borussii ciężko jest się przedostać w pole karne Herthy. Na ogół tracą piłkę jakieś 20 metrów przed bramką. Nie jest dobrze. Czas ucieka.

• 52. min.

Allagui znów mija piłkarzy Borussii z łatwością. Tunezyjczyk jest dziś najlepszy na boisku. Ma już gola i asystę.

• 51. min.

Borussia próbuje, ale nic z tego nie wynika jak na razie. Hertha nieźle gra w obronie.

Gramy! Jest zmiana w Borussii. Za Sarra wszedł Piszczek.

• 45. min.

Fatalny błąd Sarra. Był ostatni, miał piłkę, chciał zmienić kierunek biegu, więc piętką cofnął sobie futbolówkę. Po tym chciał podać najpewniej do bramkarza, ale Allagui był bardzo szybki i momentalnie znalazł się przy młodym obrońcy Borussii. Odebrał mu piłkę, później okiwał Weidenfellera i strzelił na pustą bramkę. Hertha sensacyjnie prowadzi z Borussią w Dortmundzie 2:1. Przerwa!

• GOOOOOOL

45. min.

Gol dla Herthy! Prowadzi 2:1 z Borussią!

• 38. min.

Błaszczykowski i Mchitarian próbują we dwóch rozklepać obronę Herthy, ale sporo w tych krótkich podaniach niedokładności.

• 38. min.

Allagui minął czterech zawodników Borussii! Kapitalny drybling. Piłka w ostatnim momencie mu jednak odskoczyła i poturlała się wprost pod nogi Weidenfellera.

• 33. min.

Hertha w natarciu. Dobra wrzutka w pole karne, Allagui prawie dopada piłkę głową, ma kilka metrów do bramki. Ale faulował.