Borussia Dortmund

1 2

Odśwież
39
Pierwsza połowa meczu w Dortmundzie była wyrównana, chociaż bliższa zdobycia bramki była Herha Berlin. W 16. minucie Turan znalazł się w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem, jednak fatalnie spudłował.

Druga część meczu zaczęła się doskonale dla gości. W 50. minucie w pole karne wpadł Raffael, minął linię obrony, strzelił wprost w Weidenfellera. Futbolówka odbita przez bramkarza wpadła pod nogi nadbiegającego Schmelzera i trafiła do Brazylijczyka. Ten skierował piłkę do pustej bramki.

Od tej pory przewaga berlińczyków na murawie była dużo bardziej widoczna. Goście stwarzali groźne akcje pod bramką Borussii, gospodarze grali natomiast niemrawo. 6 minut od zdobycia prowadzenia Raffael był bliski podwyższenia wyniku na 2:0. Z woleja trafił jednak w spojenie. W 77. minucie "zaliczył" słupek.

Dopiero chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni Kloppa zaczęli atakować. Zwiększona aktywność w napadzie dała aktualnym mistrzom Niemiec bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Da Silvy Robert Lewandowski pokonał "szczupakiem" Krafta. Mimo przejęcia inicjatywy przez dortmundczyków w ostatnich 10 minutach meczu, nie udało się im doprowadzić do remisu.

Polacy poza pozytywnym akcentem w postaci bramki napastnika naszej reprezentacji poziomem gry zrównali się raczej ze słabo grającymi kolegami z drużyny. W 59. minucie z boiska zszedł Błaszczykowski, zastąpił go Perisić.

Koniec!

90. min. +3 Schmelzer dośrodkowuje, Łukasz Piszczek zamyka akcję i wślizgiem próbuje pokonać bramkarza gości. Niestety piłka przelatuje obok bramki.

90. min. Borussia poderwała się do ataku, sędzia dolicza 4 minuty.

88. min. Lewandowski!!!!!! Polak zdobywa bramkę kontaktową. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Da Silva, a "Lewy" wykonuje klasycznego szczupaka. Piłka w siatce!

85. min. Piszczek dośrodkowuje do Perisica, a Chorwat głową. Niewiele brakowało, aby zdobył bramkę. Wspaniała interwencja Krafta! Chwilę potem Hummels bliski pokonania golkipera Herthy. Piłka uderzona z główki przelatuje nad poprzeczką.

84. min. Perisic strzela na bramkę Herthy. Uderzenie po ziemi, celne, ale słabe. Broni Kraft!

81. min. Gol dla Herthy! Niemeyer po rzucie rożnym pokonuje bramkarza Borussii.

80. min. Tym razem Ebert bliski zdobycia bramki. Broni jednak Weidenfeller.

77. min. Raffael błyszczy w napadzie Herthy. Kolejna akcja, w której był o krok od zdobycia bramki. Wbiegł w pole karne, minął zwodem Piszczka i uderzył z małego kąta z lewej strony bramki. Trafił w słupek!

73. min. Piłkarz Herthy na spalonym. Tymczasem na boisko wchodzi Zidan. Zastąpi Bendera.

71. min. Bender z 25 metrów w poprzeczkę!

68. min. Defensorzy Herthy nie dają szans atakom Borussii. Trzeba jednak powiedzieć, że napad dortmundczyków gra dość niemrawo.

65. min. Sytuacja bramkowa dla Borussii. Kagawa do Piszczka w pole karne. Polak dobiegł do piłki, walczył, ale stracił posiadanie i jeszcze na koniec sfaulował obrońcę Herthy.

59. min. Błaszczykowski schodzi z boiska, za niego Perisić

56. min. Raffael bliski podwyższenia prowadzenia! Wbiegł w pole karne, wyprzedził Piszczka i z woleja wewnętrzną częścią stopy uderzył w spojenie bramki.

52. min. Żółta kartka dla Lewandowskiego i Hubnika z Herthy. Między piłkarzami doszło do niegroźnego starcia, jednak arbiter zareagował surowo i obu ukarał.

50. min. Gol dla Herthy!!!!. Raffael przedziera się przez obronę, przebiega 20 metrów sam. Strzela, Weidenfeller kapitalnie broni, ale pogrąża go Schmelzer, od którego nóg odbija się wybita przez bramkarza piłka. Futbolówka trafia wprost pod nogi Raffaela, a ten musiałby być ślepy, żeby nie trafić.

48. min. Początek drugiej połowy i od razu dogodna sytuacja dla Herthy. Rzut wolny z 20 metrów dla berlińczyków. Miękkie dośrodkowanie w pole karne wybite przez obrońców Borussii

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy, kibice Borussii nie są zadowoleni z postawy piłkarzy z Dortmundu i gwiżdżą, gdy ci schodzą do szatni.

37. min. Potężny strzał Lewandowskiego stanowił większe zagrożenie dla kibiców na trybunach niż bramki Herthy.

35. min. Piłka po strzale Bendera przelatuje wysoko nad bramką.

32. min. Herta wyszła sam na sam, ale Ramos był na spalonym.

29. min. Dobra wrzutka Błaszczykowskiego z rzutu rożnego, ale znów broni Kraft.

28. min. Groźny strzał Gundogana, Kraft zbił piłkę na rzut rożny.

27. min. Borussia domagała się rzutu karnego, ale sędzia puścił grę. Chwilę później Lewandowski wywalczył rzut wolny tuż przed szesnastką.

25. min. Torun minął dwóch obrońców i wdarł się w pole karne Borussii, ale w końcu został zablokowany.

23. min. Lewandowski próbował pięknie przyjąć - tak, by jednocześnie minąć dwóch obrońców. Było blisko, ale piłka za bardzo mu odskoczyła.

22. min. Dobra wrzutka Piszczka. Kagawa strzelił głową nad poprzeczką.

18. min. Borussia rewanżuje się indywidualną akcją Kagawy, który po okiwaniu kilku rywali nie trafił w bramkę.

16. min. Ależ szansa Herthy! Turan znalazł się sam na sam z Weidenfellerem, ale fatalnie spudłował.

14. min. Brzydki faul Schmelzera, który brutalnie kopnął rywala. Piłkarz Borussii uniknął kartki.

11. min. Spotkanie jest bardzo wyrównane, obie ekipy mają problem z zepchnięciem przeciwnika pod bramkę.

9. min. Odpowiedź Borussii kończy się kiepskim dośrodkowaniem Grosskreutza.

7. min. Pierwsza niezła akcja Herthy, ale Ramos strzelił nad poprzeczką.

4. min. Spokojny początek Borussii, która rozgrywa piłkę bez forsowania tempa.

1. min. Początek meczu.

Błaszczykowski wskoczył do składu dzięki zawieszeniu Mario Goetze. W czterech meczach Borussia uzbierała siedem punktów - wygrała dwa spotkania, jedno zremisowała, a jedno przegrała. Hertha ma na swoim koncie pięć oczek.