3 1
Komentarze (6)
  • jibbjabb

Oceniono 16 razy 16

Czy BVB wygra? formalność... Wierzę w Lewandowskiego, że znów zapisze się w kartach historii bundesligi ;) viva Dortmund!

• lukaszmaly9

Oceniono 21 razy 13

borussia wygra

• Gość: piotrek

Oceniono 14 razy 12

Lewandowski gola !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Polski tercet rozstrzelał Hannover

Jeszcze nigdy gra mistrzów Niemiec nie była zdominowana przez biało-czerwonych tak jak w tym sezonie. Niemal 70 proc. udanych akcji Borussii to efekt współpracy kadrowiczów Franciszka Smudy. W niedzielę lider pokonał Hannover 3:1, a wszystkie gole padły po zagraniach Polaków.

Odśwież
53
Spotkanie zaczęło się od potwornego uderzenia w twarz Bendera. Diouf rozciął mu butem skórę, ale zalany krwią gracz gospodarzy wrócił wkrótce na boisko.

W 27. min. Lewandowski trafił po raz 15. w tym sezonie. Zapakował piłkę po ładnym biegu, z ostrego kąta, po czwartej asyście Piszczka w tym sezonie! A Piszczkowi podawał... Błaszczykowski.

Ta sama sytuacja z nieco odwróconą kolejnością miała miejsce w 54. min. Tym razem Piszczek podał Błaszczykowskiemu idealnie na klatkę, kapitan reprezentacji Polski świetnie wyprzedził obrońcę i spod linii końcowej wycofał do Lewandowskiego, który trafił wślizgiem.

Bramkę dla odważnie atakującego Hannoveru zdobył w końcu w 60. min. Yakonan, który kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku. Pokonał Weidenfellera pięknym uderzeniem z dużej odległości.

Później sędzia nie zaliczył trzeciego gola Lewandowskiego, niesłusznie uznając, że podający mu Grosskreutz był na spalonym. Niedługo później nie podyktował też rzutu karnego za faul na Kagawie.

W 77. min. Lewandowski opuścił boisko przy ryku trybun, skandujących jego nazwisko. Zastąpił go Barrios.

Bardzo niepewną sytuację rozstrzygnął dopiero minutę przed końcem meczu Perisić, który wykorzystał kapitalne podanie Błaszczykowskiego z rzutu wolnego. Polak miękko przerzucił piłkę nad obrońcami i Borussia umocniła się na prowadzeniu w niemieckiej ekstraklasie. Po raz kolejny ogromna w tym zasługa polskiego tercetu.

W zespole gości nie wystąpił kontuzjowany Artur Sobiech.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 GOL! Perisić! 3:1! Błaszczykowski fantastycznie wykonał rzut wolny. Miękka wrzutka w pole karne nad obrońcami, gdzie piłkę przejął Perisić i uderzył na bramkę.

90. min. +1 Hannover nie rezygnuje z prób wyrównania.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Świetna piłka w poprzek pola karnego. Gdyby któryś z graczy Hannoveru tylko dostawił nogę, to musiałby być gol.

87. min. Schodzi Kagawa. Trener Borussii wpuszcza Perisicia.

84. min. Gra przeniosła się do środka pola. Hannover stara się atakować, Borussia teraz dobrze pilnuje.

81. min. Kagawa przed kolejną szansą. Znowu nic z tego.

79. min. Szansa Kagawy, potem Barriosa, ale obaj w ostatniej chwili blokowani.

77. min. Wielkie brawa dla Lewandowskiego z trybun. Polak opuszcza boisko - za niego Barrios. Trybuny skandują nazwisko napastnika.

77. min. Błąd obrony i po strzale z bliska Weidenfeller łapie piłkę na linii bramkowej!

76. min. Ostatnia zmiana w Hannoverze. Schodzi Pinto, wchodzi Stoppelkamp.

75. min. I żółta dla Guendogana, który próbował niepostrzeżenie podstawić nogę rywalowi.

74. min. Na boisku coraz ostrzej. W końcu żółta kartka. Dla Yakonana.

73. min. Kagawa faulowany w polu karnym. Sędzia twierdzi jednak, że był to faul w ataku. Kolejna decyzja na niekorzyść Borussii.

71. min. Kehl zarobił żółtą kartkę.

69. min. Długie podanie do Lewandowskiego, który dogania piłkę przed polem karnym. Jest sam, atakowany przez kilku rywali. Świetnie kiwa i zastawia piłkę. W końcu zostaje faulowany.

68. min. Nieporozumienie i znowu groźnie pod bramką gospodarzy. Wściekły Weidenfeller krzyczy na kolegów.

67. min. Groźnie pod bramką Borussii. Mistrzowie Niemiec muszą pamiętać, że cały czas prowadzą tylko jedną bramką...

66. min. Świetne podanie do ustawionego na linii z obrońcami Grosskreutza, który wyszedł sam na sam, obiegł bramkarza, podał do środka do Lewandowskiego, a Polak skompletował hat-tricka. A właściwie, skompletowałby, gdyby sędzia nie odgwizdał spalonego, którego nie było.

65. min. Kehl przyłożył bardzo mocno, ale prawie w bramkarza, który wybija do lewego boku.

64. min. Żółta kartka dla Stindla za bardzo brzydki faul na Schmelzerze.

62. min. Diouf nie przestaje faulować. Tym razem pociągnął za rękaw Suboticia.

60. min. GOL! Przepiękna bramka Yakonana! Dostał świetne zgranie lekkim krzyżakiem i przyłożył z kilkudziesięciu metrów. Weidenfeller stał niemal w bramce, ale piłka opadała tak specyficznie, że i tak wpadła do bramki. Dopiero co wszedł na boisko!

59. min. Od razu dwie zmiany w Hannoverze. Abdellaoue schodzi, wchodzi Rausch. Yakonan za Schlaudraffa.

57. min. Błaszczykowski bliski przejęcia podania pod polem karnym, mogło być groźnie.

54. min. GOOOL! Znowu Robert Lewandowski!!! Asysta Błaszczykowskiego! Piszczek świetnie wrzucił na klatkę Błaszczykowskiego, który w polu karnym kapitalnie wyprzedził obrońcę i spod linii końcowej wycofał do Lewandowskiego. Ten strzelił swojego drugiego gola, wbijając piłkę wślizgiem. To drugi gol polskiego tercetu!

52. min. Bardzo ładny zryw i akcja gości. Obrońcy radzą sobie jednak z szarżującym w polu karnym rywalem.

50. min. Ładnie zastawił się w polu karnym Lewandowski, poradził sobie z obrońcą, ale jego główka była bardzo niecelna.

48. min. Gospodarze wrócili natychmiast do atakowania. Tym razem obrońcy dobrze jednak zatrzymują podania na małej przestrzeni, w której lubują się od jakiegoś czasu gracze Borussii.

46. min. Wracamy do gry.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Ale Borussia się rozkręciła pod koniec. Jedna śliczna akcja goni drugą. Ta zakończyła się potężnym uderzeniem Kagawy, po którym piłka trafiła w głowę jednego z rywali. Nokaut.

43. min. Błaszczykowski kapitalnie ruszył prawą stroną. Bramkarz wyszedł z bramki, a Błaszczykowski raczej nie chciał lobować, lecz zagrywać ładną piłkę nad bramkarzem do wbiegającego z lewej strony Lewandowskiego. Zagrał jednak za mocno. Jest na siebie wściekły.

40. min. Świetna akcja Kagawy, Piszczka i Lewandowskiego, który mógł zanotować kolejne trafienie, ale po jego mierzonym strzale z pola karnego piłka odbiła się lekko od nogi rywala i trafiła w słupek! Spadła wtedy pod nogi Piszczka, który dobił w brzuch bramkarza. Sędzia odgwizdał wtedy spalonego.

37. min. Błaszczykowski podał dokładnie na klatkę do Kagawy, który natychmiast odegrał na lewo do wbiegającego Schmelzera. Ten strzelił obok słupka.

35. min. Borussia atakuje. Teraz jednak Lewandowski sfaulował rywala, próbując pomóc Kagawie.

31. min. Wygląda na to, że gol pomógł Borussii ostatecznie zorganizować sytuację na boisku. Mistrzowie Niemiec mają teraz niemal całkowitą kontrolę nad tym, co się dzieje.

27. min. GOOOL!!! Robert Lewandowski! W tym sezonie po raz 15.! Piszczek podaje do kolegi z reprezentacji, ten nie daje się obrońcy, zbiega jeszcze dalej od bramki i z bardzo ostrego kąta świetnym strzałem pakuje piłkę do siatki. Czwarta asysta Piszczka, do którego z kolei podawał Błaszczykowski!

24. min. Błaszczykowski nie ma dzisiaj łatwego życia. Kolejny faul na nim. Żółta kartka dla Schmiedebacha.

21. min. Żółta kartka dla Dioufa.

19. min. Ładna, kombinacyjna akcja Borussii, ale Kagawa nie potrafił zdecydować się na strzał i w końcu zaczął wycofywać piłkę.

17. min. Ale teraz szansa gości! Pinto przedziera się w polu karnym, wychodzi już niemal sam na sam z Weidenfellerem, wślizgiem w ostatniej chwili wchodzi jeszcze Piszczek i przeszkadza tym rywalowi w oddaniu strzału.

15. min. Ale szansa Lewandowskiego! Zagranie z rzutu wolnego w środek pola karnego, w końcu piłka zatrzymuje się na Grosskreutzu, który próbuje podać do Lewandowskiego, ale robi to nieco za mocno. Polak goni piłkę, żeby uderzyć z ostrego kąta na prawie pustą bramkę, ale nie zdążył.

12. min. A jednak, Bender wraca na boisko. A Hannover nie ogranicza się do defensywy, przeprowadza również własne akcje - nie tylko kontry.

9. min. Gospodarze znowu bardzo ładnie wpadają w pole karne rywali, ale po wymianie kilku podań sędzia odgwizduje spalonego.

7. min. Wracamy do gry. Borussia zaczęła od bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji, ale obrońcy zatrzymali rywali przed polem karnym.

5. min. Bender potwornie oberwał w twarz butem od Dioufa. Ma twarz zalaną krwią, lekarze się nim zajmują.

4. min. Dość spokojny początek. Piszczek zdążył się uaktywnić i w konstrukcji, i - przed chwilą - bardzo ładnie odebrał rywalowi piłkę.

1. min. Grają.

17:30 Nawet, jeśli liderzy Bundesligi przegrają, nie stracą pierwszego miejsca. A ostatnią ligową porażkę ponieśli... 18. września właśnie z Hannoverem. Przed własną publicznością powinni mieć łatwiej. Za chwilę początek meczu.

Wygraj meczową koszulkę kadry Polski z autografami piłkarzy!