Borussia Dortmund

3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski ma problem

- No to znów będzie nagonka na Roberta, że strzela gole w klubie, a w reprezentacji Polski nie - mówi Marek Leśniak po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Greuther Fuerth 3:1. W meczu 12. kolejki Bundesligi polski napastnik zdobył dwie bramki. - Robert to świetny piłkarz i będę go bronił. Wielu ma mu za złe, że w kadrze nie błyszczy tak jak w Borussii, ale trzeba się zastanowić, dlaczego tak jest - twierdzi Jan Furtok.

Bundesliga. Fizjolog: Lewandowski to nie Messi. Powinien odpocząć i jeść nabiał

Robert Lewandowski w ciągu ostatnich trzech miesięcy rozegrał już 22 oficjalne mecze. Tyle samo występów w bieżącym sezonie zanotował Cristiano Ronaldo, o jeden więcej - Lionel Messi. - Messi i Ronaldo to piłkarze wybitni pod każdym względem, również motorycznym. Na pewno regenerują się znacznie szybciej niż Lewandowski - mówi fizjolog sportu, dr Krzysztof Mizera. Według niego napastnik reprezentacji Polski powinien odpocząć w sobotę, kiedy Borussia Dortmund zmierzy się w Bundeslidze z Greuther Fuerth. Relacja na żywo w sobotę od godz. 15.30 w Sport.pl

Sędzia kończy spotkanie nie doliczając ani sekundy. Borussia wygrywa u siebie z beniaminkiem Greuther Furth 3:1.

• 85. min.

Grosskreutz do Lewandowskiego, ale dobry powrót Nehriga.

• 78. min.

Piłka do Schmelzera, Grun opuszcza bramkę, ale nikt nie wykończył tej doskonałej okazji.

• 78. min.

Zmiana także w drużynie BVB: schodzi Jakub Błaszczykowski, wchodzi Moritz Leitner.

• 78. min.

Zmiana w drużynie Greuther: Nothe za Zillnera.

• 78. min.

Goście zaczęli częściej dochodzić do piłki, jednak ich ataki nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla bramki Weidenfellera.

• 78. min.

Stieber dostaje dokładną piłkę, odgrywa w pole karne, jest jeszcze Edu i jeszcze jedno dośrodkowanie, ale ze spokojem podchodzą do tej akcji obrońcy Borussii.

• 74. min.

Perisić do Lewandowskiego, ten podaje na dobieg do Piszczka, Piszczek jednak nie dobiega.

• 70. min.

Zmiana także w drużynie gości: Edu za Azemiego.

• 70. min.

Kevin Grosskreutz zmienia Gündogana.

• 70. min.

Bender decyduje się na strzał - niecelny.

• 65. min.

Perisić wpada w pole karne, ale uderza z ostrego kąta, piłka ląduje w rękach bramkarza gości.

• 65. min.

Piszczek w pole karne, ale tam jest Lasse Sobiech.

• 65. min.

Schodzi Mario Goetze, wchodzi Marco Reus.

• 60. min.

Długie podanie do Goetzego, ale uprzedza go Grun i rozpoczyna od bramki.

• 57. min.

Dobre podanie Fürstnera pod pole karne, ale Stieber nie zdołał przejąć piłki.

• 57. min.

Lewandowski strzela z dystansu, ale piłka w ramionach Gruna.

• 57. min.

Błaszczykowski! Minął zwodami rywali, strzelał z ostrego kąta, ale Grun odbił piłkę.