Borussia Dortmund

2 0

Odśwież
24
Broniący tytułu mistrzowskiego piłkarze z Dortmundu zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce (0:1 z Hoffenheim). Wprawdzie do przerwy remisowali z niżej notowanymi rywalami, ale w 50. minucie Lewandowski pokonał bramkarza gości (asystę zaliczył nazywany "niemieckim Messim" Mario Goetze). Pół godziny później wynik ustalił Kevin Grosskreutz.

Dla napastnika reprezentacji Polski to pierwsze trafienie w obecnym sezonie Bundesligi (ma również na koncie dwa gole w Pucharze Niemiec).

Z trójki Polaków w barwach Borussii całe spotkanie rozegrał tylko Łukasz Piszczek. Lewandowski zszedł z boiska w 72. minucie, a rezerwowy Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie sześć minut wcześniej.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Świetna kontra gości, naprawdę pachniało bramkę, ale Piszczek wybija piłkę na aut.

89. min. Potworne zamieszanie w polu karnym Borussii. Udało się jednak jakoś wybić.

83. min. Wydaje się, że już po meczu.

80. min. GOL dla Borussii! Kontra Borussii, piłkę prowadził Grosskreutz i zdecydował się na strzał zza pola karnego - futbolówka odbiła się od nogi obrońcy, przelobowała bramkarza, odbiła się od poprzeczki i wpadła za bramki.

77. min. Groźnie było pod bramką Borussii, ale ostatecznie piłka wylądowała tuż za poprzeczką.

74. min. Kapitalna akcja Piszczka na prawej stronie, świetny sprint, w końcu oddał Kubie, a ten świetnie wrzucił na głowę Perisica, który trafił w słupek!

72. min. No i zmiana. Schodzi Lewandowski, za niego Perisic.

69. min. Świetna akcja gospodarzy, piłka wraca do Błaszczykowskiego, który chce ograć rywala w polu karnym, ale drybling jakoś ostatnio nie jest jego mocną stroną...

66. min. Zmiana w Borussii! Kuba Błaszczykowski wchodzi na boisko.

62. min. Lewandowski dostał świetną piłkę na sam na sam z bramkarzem, ale trafił właściwie prosto w niego! Ależ zmarnowana okazja!

55. min. Lewandowski i spółka nadal atakują. Goście przeprowadzają akcje bardzo rzadko.

50. min. GOL! Robert Lewandowski! Poza jedną kontrą gości, Borussia przypuściła atak od samego początku. I wreszcie się udało. Piszczek wypuścił Goetzego, ten zagrał w pole karne, a na piłkę nabiegł Lewandowski i uderzył pod poprzeczkę!

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza tylko minutę.

39. min. Świetna akcja mistrzów Niemiec! Lewandowski w polu karnym próbuje kiwać, odgrywa do Grosskreutza, ten od razu z powrotem do Lewandowskiego, który wykonuje szybki zwód i uderza na bliższy słupek z ostrego kąta. Rakovsky wybija na rzut rożny. To był pierwszy strzał Polaka w tym meczu.

38. min. Hegeler dostał piłkę w pole karne, wybiegł sam na sam z bramkarzem, ale Weidenfeller też szybko zareagował, wybiegł niemal na początek pola karnego, Hegeler postanowił go lobować, ale bramkarz Borussii kapitalnie się wyciągnął i dosięgnął piłkę!

30. min. Piszczek zablokowany na prawym skrzydle i rzut rożny. Ten także bez zagrożenia dla bramki gości

29. min. Brutalny faul na Schmelzerze tuż przed polem karnym, jednak sędzia nie podyktował rzutu wolnego

19. min. Tempo meczu jak na razie dosyć senne. Żadna z drużyn nie stworzyła tak naprawdę jeszcze choćby jednej naprawdę groźnej sytuacji

6. min. Zamieszanie w polu karnym gości, piłka trafia do Goetzego, który z powietrza i z ostrego kąta strzela obok bramki

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami. W Dortmundzie piękna słoneczna pogoda, a w pierwszym składzie BVB, można by rzecz tradycyjnie już, dwóch Polaków - Piszczek i Lewandowski