Czy Reus w kolejnym meczu zagra jako napastnik?
Nie
Komentarze (7)
  • pretty_little_liar

Oceniono 15 razy 13

dziwne: jak Lewy nie gra, mecz Borussii nie jest wcale wyróżniony jak zazwyczaj było...

• rlewy

Oceniono 24 razy 2

nikomu nie brakowalo Lewandowskiego! 30 Mio. na stol i dowidzenia!

• notremak

Oceniono 11 razy 1

Robi się niedobrze. Pan Robert na cztery okazje strzela jedną bramkę. Reus wykorzystał trzy z czterech...
    Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie, Borussia sama zacznie namawiać "Lewego" do odejścia (póki dają - jeśli rzeczywiście dają - za niego grubszą gotówkę).

• KONIEC

Borussia w bardzo dobrym stylu wygrywa spotkanie z rywalem walczącym o czołowe miejsca w tabeli Bundesligi. W meczu nie widać było tej niewielkiej różnicy punktowej dzielącej oba kluby. Eintracht nawet grając przez ponad 40 minut w przewadze jednego zawodnika, nie był w stanie zbliżyć się poziomem do gospodarzy.

O sile ofensywnej Borussii pod nieobecność Roberta Lewandowskiego stanowił Marco Reus, który strzelił trzy bramki, a szczerze mówiąc mógł jeszcze przynajmniej jedną. Świetny mecz skrzydłowego Dortmundu, ale również bardzo solidny w wykonaniu Hummelsa, który raz po raz własnym ciałem bronił strzały rywali. Zastępujący Lewandowskiego Julian Schieber zastąpił go zbyt przykładając się do tej roli - podobnie jak Polak w poprzednim meczu ligowym, dostał czerwoną kartkę już w pierwszej połowie.

Borussia jest na dobrej drodze, by zostać wicemistrzem po dwóch mistrzowskich sezonach. My jesteśmy na dobrej drodze, by spędzić miło ten sobotni wieczór, czego i Wam życzymy, dziękując jednocześnie za udział relacji.

• 90. min. + 1

Jeszcze jedna akcja Borussii, zgranie w pole karne do piłki dopada Schmelzer, ale Anderson zabiera mu piłkę. Podanie do Zambrano, który chce wyprowadzić kontrę, ale sędzia powstrzymuje do wślizgiem. Oraz gwizdkiem. Koniec meczu!

Sędzia dolicza tylko minutę.

Jung fantastycznie schodzi z prawego skrzydła i strzela sprzed pola karnego - trafia w poprzeczkę. Piłka dociera jeszcze na lewe skrzydło, ale ponowne wstrzelenie jej w pole karne nie przynosi Frankfurtowi mąki na żaden chleb.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Schodzi Gundogan, wchodzi Sahin.

• 87. min.

Hummels otrzymuje żółtą kartkę za faul na Occeanie, psując sobie tym samym statystyki w spotkaniu.

• 86. min.

Świetna akcja Eintrachtu przerwana ostro przez Hummelsa. Szybkie wznowienie, rozpędzony Schwegler zgrywa piłkę przed bramkę, Bender wyprzedza Occeana i uderza zamiast niego. Minimalnie niecelnie.

• 85. min.

Już mieliśmy napisać, że prawdopodobnie w tym meczu nic się już nie wydarzy, gdy Schwegler oddał zaskakujący strzał z prawego skrzydła (być może chciał dośrodkowywać). Weidenfeller przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny nie przyniósł Eintrachtowi żadnej korzyści, która mogłaby mu choć trochę poprawić humor.

• 82. min.

Zmiana w Borussii. Za Goetzego wchodzi Leitner.

• 80. min.

Jeszcze jedna zmiana w szeregach gości. Z boiska schodzi Rode. W jego miejsce Celozzi.

• 78. min.

Zmiana w Eintrachcie. Schodzi Lakić, wchodzi Matmour.

• 76. min.

Jeżeli piłkarze Eintrachtu wyglądali na bezsilnych grając w przewadze, teraz wyglądają po prostu na zrezygnowanych. Ich atak pozycyjny odbywa się mniej więcej na środku boiska.

• 74. min.

Inui gubi piłkę, którą zabiera mu Hummels. Obaj zaczynają się przepychać, w końcu stoper Borussii pada na ziemię. Sędzia odgwizduje faul Japończyka, co ma jakiś sens, po czym pokazuje mu żółtą kartkę, co sensu ma już trochę mniej. Szczególnie dla Inuiego, który miał już żółtą kartkę w ten sposób wylatuje z boiska.

• 73. min.

Occean uderza sprzed pola karnego prosto w nogi wszędobylskiego Hummelsa. Po Reusie zdecydowanie druga postać w szeregach Borussii w tym spotkaniu.

• 72. min.

Piszczek łatwo przerywa akcję Eintrachtu i wybija piłkę. Eintrach próbuje uniknąć Piszczka i zaatakować drugim skrzydłem, ale tam w roli Piszczka występuje Gundogan. Zambrano postanawia przedrzeć się pod bramkę ignorując jego obecność i przepisy piłki nożnej, sędzie jednak przerywa akcję po tym, jak obrońca Eintrachtu staranował rywala.

• 70. min.

To niesamowite, że Borussia grając w dziesięciu dominuje na boisku. Spodziewaliśmy się kontrataków Dortmundu, a oni regularnie grają atak pozycyjny. Ciekawe, czy Schieber się cieszy, że jednak nie osłabił swojego zespołu.

• 68. min.

Piłkarze Eintrachtu próbują się odgryźć. Uderzenie Meiera, ale Weidenfeller nie ma litości i łatwo łapie piłkę. Occean obiecuje sobie, że jego strzału Weidenfeller nie złapie i dopina swego - piłka po jego uderzeniu leci daleko od bramki.

• 67. min.

Kolejne dośrodkowanie Jonga z prawego skrzydła mogło sprawić problemy Weidenfellerowi, gdyby przed bramkarzem Borussii nie stał Subotić, który ładnie tę wrzutkę wybił w kierunku środka boiska.

• 66. min.

Zmiana w Borussii. Schodzi Błaszczykowski, wchodzi Grosskreutz.

• 65. min.

Prostopadłe podanie Gundogana do Goetzego, który wpada w pole karne, ściąga na siebie obrońców i bramkarza, po czym wycofuje do wbiegającego Reusa. Skrzydłowy Borussii pewnie strzela swojego trzeciego gola w tym meczu.