Polska drużyna z Westfalii... -_-

• polskieeuro2012.blogspot.com

Oceniono 9 razy 9

Gratulacje dla Borussi...

Co do Kagawy - strzelił wprawdzie bramkę, ale gra egoisycznie, nie podaje do lepiej stojących kolegów, a już przegięciem było wejście w paradę Kubie, kiedy ten już składał się do strzału.
    Kagawa chyba za wszelką cenę chce się pokazać Anglikom, gdzie chce grać od nowego sezonu...
    A za podanko od Lewego powinien [podziękować - Robert jak widać lepiej podaje niż strzela.

• ireneus1

Oceniono 6 razy 6

Nie pijcie dużo bo Smuda wódz was pozawiesza!!!

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Niemieckie media: "Trzęsienie ziemi w Dortmundzie"

Dzienniki z Zagłębia Ruhry są pełne euforii po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Borussią Moenchengladbach i drugim z rzędu mistrzostwie Niemiec dla drużyny Juergena Kloppa. "Trzęsienie ziemi w Dortmundzie", "Ogromna czarno-żółta impreza", "BVB ma paterę - fani wariują" - to tylko niektóre cytaty z internetowych wydań gazet.

Bundesliga. Borussia Dortmund mistrzem Niemiec drugi rok z rzędu!

Borussia Dortmund, w której występuje trzech kluczowych piłkarzy polskiej reprezentacji, zdobyła mistrzostwo Niemiec po raz drugi z rzędu! Zespół Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego pokonał 2:0 Borussię Moenchengladbach i zapewnił sobie tytuł, mimo że do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki.

• KONIEC

Borussia Dortmund mistrzem Niemiec! Drugi raz rzędu! A skoro Borussia, to i Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek! Trudno się nie cieszyć i nie życzyć im, żeby w przyszłym roku w Lidze Mistrzów spisali się zdecydowanie lepiej oraz - przede wszystkim - żeby polski tercet zachował, a nawet wzmocnił formę przed zbliżającym się Euro 2012. Dziękujemy za udział w relacji i od razu zapraszamy na - dla wielu - główne danie wieczoru, czyli El Clasico, z którego relację przeprowadzamy tu.

• 90. min. + 2

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Hummels znakomicie znalazł w polu karnym Lewandowskiego, a Polak od razu potężnie przyłożył. Ale w ogóle nie w bramkę.

Sędzia dolicza minutę.

• 89. min.

Lewandowski wywalczył piłkę pod polem karnym rywali, zostawił ją Leitnerowi, a ten uderzył znacznie nad poprzeczką.

• 88. min.

Ostatnia zmiana w Borussii Dortmund. Bender za Błaszczykowskiego.

• 85. min.

Był w stanie. A dortmundczycy nadal są w stanie wymieniać dziesiątki podań i czekać na koniec meczu. Za pięć minut powitają mistrzostwo.

• 83. min.

Stranzl krzywo postawił stopę i teraz zwija się z bólu na murawie. Zobaczymy czy będzie w stanie wrócić do gry.

• 81. min.

Kagawa i trener Klopp wyglądają trochę jak inspektor Clouseau i Cato.

• 79. min.

Schmelzer próbuje wrzucić piłkę w pole karne, ale jego próba zostaje zablokowana. Tak samo zagrywać próbuje Goetze - i zostaje tak samo zablokowany.

• 77. min.

Ponieważ już zaczął się mecz Barcelony z Realem, dortmundczycy przełączyli się całkowicie na tryb "kataloński" i wymieniają między sobą krótkie podania.

• 75. min.

Tym razem świetnie drybluje Hanke. W środku boiska. Próbuje zagrać ładną, prostopadłą piłkę, ale jego próba zostaje ładnie, prosto zablokowana.

• 73. min.

Podwójna zmiana w Dortmundzie. Schodzą Gundogan i Kagawa, a za nich Leitner i Goetze, który pauzował przez ostatnie 5 miesięcy w związku z kontuzją.

• 71. min.

Kagawa ładnie wypuścił lewą stroną Perisicia. Chorwat próbował wrzucać w pole karne, ale poza tym, że w pole karne, wrzucił w ręce Tera Stegena.

• 70. min.

Druga zmiana w Moenchengladbach. Schodzi Arango, wchodzi Wendt.

• 68. min.

Groźna akcja gości. Z prawego skrzydła w stronę pola karnego schodził Alexander Ring. Fin strzelił jednak w Schmelzera zamiast w bramkę, a piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Stranzl, ale główkował ponad bramką.

• 67. min.

Niespodziewana, błyskawiczna kontra gości. A właściwie jednego z nich. Reus pędzi z piłką od połowy boiska. Wrócić zdążyli tylko Piszczek i Schmelzer, ale żaden z nich nie zdołał odebrać piłki napastnikowi. Reus świetnie dryblował, Weidenfeller wyszedł z bramki, a gracz gości w końcu uderzył. Schmelzer zablokował w końcu strzał.

• 65. min.

Dośrodkowanie Kehlowi nie wyszło, ale po meczu pomocnik Dortmundu może się upierać, że to był strzał. Piłka szła w okolice prawego spojenia bramki Ter Stegena. Bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

• 63. min.

Arango dostaje piłkę do nogi w polu karnym gospodarzy i jest na znakomitej pozycji. Pozostaje przyłożyć na bramkę Weidenfellera. Arango składa się i... uderza w okolice stojącej w rogu boiska chorągiewki. Nie wiadomo czy na miejsce zdarzenia należy wysłać ekipę od zjawisk paranormalnych, czy od poczytalności.

• 62. min.

Kolejny raz Lewandowski dostaje celne podanie, tym razem ze skrzydła, na głowę. Polak uderzył piłkę niezbyt precyzyjnie, bo miał wokół siebie obrońców. Bramkarz jednak piłki nie złapał i była szansa na dobitkę, jednak pierwsi do piłki doszli gracze M'Gladbach.