Komentarze (3)
  • marcepun

Oceniono 26 razy 12

Starcie kontrolne - przedfinałowe.
    Mecz BVB-Bayern to starcie finalistów LM, w jakim składzie i czy w najmocniejszym wybiegną obie ekipy. Jedno jest pewne oczy piłkarskiej europy będą obserwować poczynania dwóch najlepszych zespołów Bundesligi oraz tegorocznej edycji LM.

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski o przestrzelonym karnym: Nie mogłem wszystkiego pokazać przed finałem

"Tschussikowski" - taki przydomek po ligowym meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (1:1) nadał Robertowi Lewandowskiemu niemiecki magazyn "11 Freunde". To oczywiste nawiązanie do przestrzelonego przez Polaka karnego, które można tłumaczyć jako "Pożegnalski". - Nie mogłem wszystkiego pokazać przed finałem Ligi Mistrzów - broni się polski napastnik po spotkaniu, które przyniosło mnóstwo pozasportowych emocji

Bundesliga. Polacy chwaleni za mecz z Bayernem

Zarówno Jakub Błaszczykowski, jak i Robert Lewandowski zebrali dobre oceny za zremisowany mecz z Bayernem Monachium w 32. kolejce Bundesligi. Na gracza meczu serwis Goal.com wybrał Nuriego Sahina.

Bundesliga. Borussia zremisowała z Bayernem

"Próba generalna" przed finałem Ligi Mistrzów zakończyła się podziałem punktów. Borussia miała szansę na zwycięstwo, ale rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski.

• KONIEC

Próba finału nie okazała się całkowicie generalna biorąc pod uwagę luki w obsadzie, szczególnie jeśli chodzi o Bayern. Z drugiej strony, patrząc na wrzenie emocji po obu stronach w tym, niezbyt istotnym meczu, aż trudno sobie wyobrazić co będzie się działo za trzy tygodnie na Wembley i jak skończą Juergen Klopp i Matthias Sammer, kiedy już zaczną wymieniać uprzejmości. Ale, jak mawiał Bogusław Wołoszański, nie uprzedzajmy faktów. Borussia Dortmund remisuje z Bayernem Monachium 1:1, Jakub Błaszczykowski zalicza asystę a Robert Lewandowski marnuje rzut karny i okazję do wyprzedzenia Stefana Kiesslinga w klasyfikacji strzelców. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 2

Santana posyła jeszcze jedno podanie w pole karne Bayernu, ale obrońcy wybijają. Piłkę przejmuje Shaqiri i posyła dalekie podanie za plecy obrońców Borussii licząc na to, że Mueller dojdzie do piłki szybciej niż Weidenfeller. Mueller nie dochodzi. Sędzia kończy mecz.

Alaba opuszcza boisko, pojawia się na nim niejaki Pierre Emil Hojberg.

• 90. min. + 1

Sahin przyjmuje piłkę blisko narożnika boiska i natychmiast uderza, ale piłka po nodze obrońców leci obok bramki. Rzut rożny dla Borussii, dośrodkowanie i Sahin ma jeszcze jedną okazję na oddanie strzału. Pokazuje, że niczego by nie zmienił i ponownie nie trafia w bramkę.

Do piłki, która spadła w pole karne centrowana przez Schmelzera zgłosiło się konkurentów co najmniej tylu, co zalotników po rękę Penelopy, w roli Dziwnego Homera wystąpił jednak jak zwykle Schieber, który co prawda pozbył się owych niewygodnych Bawarczyków, tyle, że wybijając piłkę w kierunku przeciwnym niż bramka Neuera.

• 89. min.

Reus podaje w pole karne do Lewandowskiego, ale teraz przydałoby się to podanie, które chwilę wcześniej zmarnował na Schiebera. Piłka leci za daleko od Lewandowskiego i przejmuje ją Boateng.

• 88. min.

Nieoczekiwanie - zważywszy na wysokość lotu piłki - celne podanie do Muellera, ale zanim zdumiony Mueller zdążył wymyślić co zrobić z tak pięknie opanowaną piłką pojawił się Schmelzer i rozpoczął akcję Borussii.

• 87. min.

Reus rozpędza się z piłką, idealnie podaje wbiegającemu w pole karne Schieberowi, który przyjmuje tak, jakby szukał angażu w Ekstraklasie. Piłka mu odskakuje i wpada prosto w ręce wychodzącego z bramki Neuera, napastnik Borussii dla upuszczenia emocji przebiega bramkarzowi Bayernu po rękach.

• 86. min.

Nie ma gola! Szybko pod polem karnym Bayernu znalazł się Schieber, ale uderzana przez niego piłka znalazła schronienie w wielkich rękawicach Neuera.

• 85. min.

Kontra Borussii. Podanie na lewe skrzydło do Schiebera, który rozpędza się, ale zaraz potem pada na ziemię ścięty przez Cana. Sędzia pokazuje Canowi żółtą kartkę.

• 84. min.

Schodzi żegnany oklaskami Kuba Błaszczykowski, wchodzi witany okrzykami Sven Bender.

• 83. min.

Świetne przyjęcie Alaby przed polem karnym Borussii, odegranie do Shaqiriego, który przyjmuje piłkę blisko narożnika pola karnego, robi zwód, potem drugi, potem trzeci, a potem jeszcze kilkanaście. Żaden nikogo nie zwodzi. W końcu Shaqiri oddaje piłkę do tyłu, a dwa podania podania później trafia do van Buytena przed polem karnym Bayernu.

• 82. min.

Błaszczykowski na skrzydle, ładnie podaje do Schiebera, ten zaś bardzo nieładnie odgrywa do... zupełnie nikogo i od bramki rozpoczyna Neuer.

• 81. min.

Santana do Shaqiriego, ten zdołał podać do Tymoszczuka mimo presji Leitnera, ale Ukrainiec kończy tę akcję fatalnie - bardzo niecelnym strzałem.

• 80. min.

Borussia chyba zaraziła się tiki-taką od Bayernu. Jej piłkarze wymieniają kilkadziesiąt podań przed polem karnym rywali, ale żadne nie leci w kierunku bramki Neuera. W końcu jedno z nich leci pod nogi piłkarzy Bayernu.

• 79. min.

Goooola nie ma! Schmelzer podawał do pędzącego Schiebera, ten zaś jakoś tak dziwnie... nie strzelił. To dziwne. Naprawdę dziwne.

• 78. min.

A tak Robert Lewandowski NIE strzelił karnego:

• 77. min.

Faul Cana na Reusie. Borussia ma rzut wolny ok. 40 m od bramki Neuera. Wrzutka Reusa, ale Lewandowski nie sięga piłki, która wpada w ręce Neuera. Na swoje usprawiedliwienie Lewandowski ma to, że został chwycony w pół przez Boatenga. Na swoje usprawiedliwienie Boateng ma to, że został chwycony w pół przez Lewandowskiego.

• 76. min.

Thomas Mueller zmienia zmęczonego Claudio Pizarro.

• 75. min.

Rzut rożny dla Borussii - Sahin posyła ponętnego rogala, ale najwyżej skacze do niego van Buyten.