Borussia Dortmund

1 0

Wi�cej o wydarzeniu

Trybuna Kibica. Borussia - Bayern oczami czytelnika Sport.pl

?Mecz Borussii z Bayernem był dla mnie fantastycznym przeżyciem. Spełniło się moje, jako wieloletniego kibica Borussii, największe marzenie? - pisze Marcin Filip, jedne z dwóch czytelników Sport.pl którzy wygrali bilety na mecz Borussia - Bayern.

Bundesliga. Leśniak: Lewandowski dużo lepszy niż Gomez

- Kiedy słyszę, że Gomez kosztuje 40 mln euro, a Lewandowski 15, to tylko się śmieję. Te sumy powinny być odwrotne - mówi były napastnik reprezentacji Polski, Marek Leśniak. Jeden z naszych najlepszych zawodników w historii Bundesligi radzi Lewandowskiemu, by dalej rozwijał się w zespole Borussii Dortmund. - Może zabrzmi to śmiesznie, ale pieniądze to naprawdę nie wszystko. Nie odchodzi się z zespołu, który zdobywa mistrzostwo Niemiec - mówi Leśniak.

• KONIEC

Lewandowski przepytywany przez niemieckich dziennikarzy przyznał, że strzelając gola był przekonany, że stoi na spalonym. Na szczęście nie stał i został bohaterem Borussii. Większym nawet od drugiego dziś bohatera Borussii - Arjena Robbena. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• KONIEC

Hit przez jakąś godzinę nieco przynudzał, po czym w końcówce wykręcił nam ręce i emocje do tyłu z całej siły. Najpierw prześliczny gol Lewandowskiego, a potem show Robbena - zmarnowany karny, fatalne pudło... Po czymś takim już nawet nie mamy siły narzekać na to, że w ostatniej akcji po strzale Lewandowskiego piłka nie wpadła do bramki.

• 90. min. + 4

Już nie! Koniec meczu! Po golu Roberta Lewandowskiego Borussia Dortmund wygrywa 1:0 z Bayernem.

• 90. min. + 3

Sędzia dwa razy gwiżdże i dwa razy Borussia się cieszy. I dwa razy przedwcześnie. Jeszcze gramy.

• 90. min. + 2

Poprzeczka Lewandowskiego!!! Niesamowite! Robert był sam na sam z Neuerem, ale daleko od bramki. Lobował. I trafił tuż przy spojeniu.

• 90. min. + 1

Nieprawdopodobne! Dośrodkowanie Ribery'ego, Subotić próbuje wybijać głową, ale udaje mu się tylko przelobować Weidenfellera. Piłka trafia w poprzeczkę, spada pod nogi Robbena, który ma pustą bramkę i metr do niej. I uderza nad poprzeczką!

Długo już ten mecz nie potrwa. Sędzia dolicza tylko dwie minuty.

Bardzo sprytnie Lewandowski. Był sam na połowie Bayernu z piłką. Natarł na niego obrońca Bawarczyków - Robert upadł dość teatralnie i zarobił cenne sekundy, bo sędzia odgwizdał faul.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Za Błaszczykowskiego wchodzi Owomoyela.

• 88. min.

Ribery zbiega na prawe skrzydło i rozgrywa z Robbenem. Piłka trafia do Lahma, który miękko, precyzyjnie dośrodkowuje, ale obrońcy wybijają piłkę. Przyjmuje ją jeszcze Luiz Gustavo, ale tylko po to, żeby przy próbie strzału się pośliznąć i przewrócić.

• 87. min.

Ajezusmariaaa. Prawie. Borussia tradycyjnie przysypia w końcówce w defensywie. Piłkarze Bayernu znowu przedzierają się w pole karne, znowu są zapasy, znowu pięciu leży i próbuje leżąc kopać. Weidenfeller tym razem jest szybszy. Było gorąco.

• 85. min.

Weidenfeller broni strzał Robbena!!! Holender uderza słabo, bramkarz Borussii łapie piłkę.

• 84. min.

Klops. Karny dla Bayernu. Po rozegraniu z Alabą i Riberym Robben faulowany przez Weidenfellera.

• 81. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Kroos dośrodkowuje, ale piłkę łatwo wybijają obrońcy Borussii. Widząc ich zacięte miny Bayern wycofuje się na z góry upatrzone pozycje.

• 80. min.

Kalambur zamiast tysiąca słów...

• 80. min.

Ribery zbiega z lewego skrzydła. Ale nie szybko zbieganie zmienia się w krótki lot motyla bojowego po starciu z Kubą Błaszczykowskim.

• GOOOOOOL

77. min.

goal

Lewandowski!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, obrońcy wybijają prosto pod nogi Grosskreutza, który uderza. Stojący przed bramką Lewandowski zmienia tor lotu piłki. Piętą! Piękny gol!

• 75. min.

Jupp Heynckes nie chce być gorszy i natychmiast również wyrównuje w zmianach. Za Gomeza wchodzi Olić.