Borussia Dortmund

3 0

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. BVB - Bayer 3:0. Niemieckie media zachwycone grą Polaków

Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek otrzymali znakomite noty w niemieckiej prasie po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Bayerem Leverkusen 3:0. Największe sportowe portale chwalą Polaków, dzięki którym padły dwie bramki dla mistrza Niemiec, a sam Lewandowski, który przerwał strzelecką niemoc, mówi, że dla niego sezon się właśnie rozpoczął

Koniec meczu.

Śliczna główka Perisicia, piłka odbija się od poprzeczki i od linii bramkowej i... chyba nie wpada do bramki całym obwodem. Perisić zawiedziony, ale gola nie ma.

• 88. min.

Kapitalna okazja Bellarabiego. Piłka w poprzek pola karnego i uderzenie nieznacznie nad poprzeczką. To była najlepsza dziś okazja gości.

• 82. min.

Jedni i drudzy powoli zaczynają odpuszczać, wynik został już ustalony. Nie znaczy to jednak, że nie toczy się już gra w piłkę. Mecz nadal prowadzony jest dość szybko, choć widać, że zawodnicy trochę przestali się przykładać.

• 78. min.

3:0! Lewandowski! Napastnik reprezentacji Polski wreszcie się przełamuje! Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, Lewandowski świetnie wybiega i uderza głową!

• 77. min.

Wollscheid nie daje się przejść Reusowi. Żółta kartka za ten faul.

• 76. min.

Lewandowski dostał kapitalną piłkę, ale przegrał pojedynek z obrońcą. Piłka trafiła do Piszczka, który powinien strzelać z ostrego kąta, ale chciał być chyba dobry dla Lewandowskiego i koniecznie umożliwić mu przełamanie się. Podanie do napastnika miało jednak bardzo małe szanse na przejście obok obrońcy.

• 72. min.

Carvajal dostaje żółtą kartkę, choć wcześniej to faulowany Perisić niebezpiecznie wyciągał rękę w kierunku jego kolegi z drużyny.

• 71. min.

Schmelzer brzydko przerywa akcję i dostaje żółtą kartkę.

• 68. min.

Lewandowski mógł stanąć przed szansą, ale nie zdążył do piłki.

• 65. min.

Druga zmiana w Bayerze. Augusto za Hegellera.

• 63. min.

Hummels próbował głową, kolejne wielkie zamieszanie, ale bramkarz dobrze rzucił się na piłkę i nie dał jej sobie zabrać.

• 61. min.

Zmiana w Borussii. Grosskreutza zastępuje Reus.

• 57. min.

Jedna z nielicznych akcji Leverkusen. I to bardzo ładna. Seria podań między rywalami na niewielkiej przestrzeni, ale w końcu zabrakło piłkarzom techniki, żeby przyjmować takie zagrania.

• 53. min.

Tym razem Piszczek miał szansę na strzelenie gola. W polu karnym gości było jednak tak dużo zawodników, że jego strzał z ostrego kąta nie mógł nie zostać zablokowany.

• 50. min.

Okrutne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Mistrzowie Niemiec jakoś się uratowali i udało im się w końcu wybić piłkę z pola karnego.

• 47. min.

Bellarabi zastąpił w przerwie Kadleca w Borussii.

Początek drugiej połowy.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 42. min.

Znowu piłka do nadciągającego prawą stroną Polaka, ale tym razem był to Lewandowski. Obrońca mocno na niego naciskał i napastnik w końcu się przewrócił. Karnego nie ma, raczej nie powinno być.