01.12.2012, godzina 18:30

Bayern Monachium

1 1
Czy remis w meczu z Bayernem ostatecznie pozbawił Borussię szans na obronę tytułu?

Oceniono 28 razy 16

Jak na kogoś ze złamaną nogą to jak na razie nieźle sobie radzi.

• froostrat44

Oceniono 11 razy 11

Do chama, który relacjonował to spotkanie - Badstuber ma skręcone kolano i zerwane więzadła krzyżowe, więc z pewnością nie udawał, gdy był znoszony z boiska, wbrew temu co pajacu pisałeś...

Wi�cej o wydarzeniu

Transfery. Media: Lewandowski uzgodnił kontrakt z MU

Angielska i francuska prasa, powołując się na niemiecką telewizję Sky, podała informację, jakoby Robert Lewandowski miał już uzgodnić warunki kontraktu z Manchesterem United. Miałby on obowiązywać od 1 czerwca przyszłego roku na kolejnych pięć lat.

Bundesliga. Słabe oceny Polaków za mecz z Bayernem

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zostali ocenieni przez "Bilda" najgorzej spośród piłkarzy Borussii za sobotni mecz z Bayernem Monachium. Na zawodnika meczu wybrano bramkarza dortmundczyków Romana Weidenfellera. Z kolei według "Ruhrnachrichten" najsłabszy w zespole Juergena Kloppa był Robert Lewandowski.

Transfery. Daily Mail: Lewandowski blisko Manchesteru United

Wraca temat ewentualnego transferu Roberta Lewandowskiego do Manchesteru United. "Sir Alex Ferguson uważa, że Polak w parze z Robinem van Persiem i Wayne'em Rooneyem za plecami stworzy najsilniejszy atak w Europie" - donosi "Daily Mail". Relacja z meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium na żywo od godz. 18.30 w Sport.pl

• KONIEC

Borussia może być zadowolona z tego, że na boisku największego rywala nie przegrała i wciąż może liczyć na to, że uda jej się dogonić Bayern. Bayern może być zadowolony, bo udało mu się utrzymać 11 punktów przewagi nad Borussią. My również możemy być zadowoleni, bo po nudnej pierwszej połowie druga była zdecydowanie lepsza. I w tym radosnym nastroju kończymy, zapraszając jednocześnie na 22.00 i relację z derbów Madrytu. Bądźcie z nami!

• 90. min. + 1

Kilka wrzutek na chaos w okolice pola karnego Bayernu sprawia, że Borussii doliczona minuta szybciej mija. Sędzia kończy mecz.

Sędzia dolicza tylko minutę.

Druga zmiana w Borussii. Za Goetzego wchodzi Schieber.

A tak wyglądali piłkarze Borussii, kiedy wyrównali:

• 89. min.

Dortmundczycy ruszają z kontrą. Piłkę ma Lewandowski. Polak zachowuje się, jakby pierwszy raz w życiu ruszał z kontrą. Zwalnia tak, że niemal zaczyna się cofać. W końcu decyduje się, komu podać. Na połowie Bayernu są już jednak wszyscy gracze Bayernu oraz wszyscy gracze Bayernu z przyszłego pokolenia. Mistrzowie Niemiec tracą piłkę.

• 89. min.

Weidenfeller! Kroos dośrodkowuje prosto na głowę Martineza, który uderza tuż obok słupka, niemal nie do obrony. Bramkarz Borusii nic sobie z tego nie robi i broni!

• 88. min.

Mueller postanowił znienacka przelobować Weidenfellera. Lobowanie znienacka to często najlepszy rodzaj lobowania. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale bramkarz Borussii wyciągnął się i fantastycznie przerzucił piłkę nad bramką.

• 87. min.

Kolejna akcja Bayernu. Seria podań przed polem karnym, podanie do wbiegającego Alaby, który dośrodkowuje. Ale tak jak przez cały mecz - do rywala.

• 87. min.

Gomez wbiegł na boisko i postanowił od razu udać się w pole karne. Mueller postanowił od razu posłać mu znakomite prostopadłe podanie. Gomez stanął sam na sam z Weidenfellerem i uderzył. Gdy kurz opadł, okazało się, że piłka nadal jest przy bramkarzu, który próbował zatrzymać ją ręką. Nawet on był tym zdziwiony.

• 86. min.

Druga zmiana w Bayernie. Gomez za Mandżukicia.

• 85. min.

Dalekie podanie, Mandżukić przeskakuje Santanę i strąca piłkę Muellerowi. Napastnik Bayernu przyjmuje i uderza z 16 m. Piłka leci obok słupka. Z tej bezpiecznej dla Borussii strony.

• 84. min.

Tak wyglądają gracze Bayernu, gdy jeszcze nie wiedzą, że prowadzenie nie trwa długo:

• 83. min.

Reus przedziera się w pole karne. Łatwo mija rywala. Z całej siły uderza. Po chwili podchodzi do rzutu rożnego. Psuje dośrodkowanie w sposób, w jaki zepsuć wrzutkę z rogu nestorom Polskiej Myśli Szkoleniowej (TM) się nawet nie śniło.

• 81. min.

Zmiana w Borussii. Kontuzjowanego Suboticia zastępuje Santana.

• 81. min.

Ribery się rozpędza, mija obrońcę, wypuszcza sobie piłkę, wpada w pole karne, dogania piłkę, po czym wykłada ją stojącemu przed pustą bramkę Mandżukiciowi. Mandżukić nie strzela, ale to i tak nie ma znaczenia, bo wcześniej sędzia odgwizdał spalonego Muellera, który wprawdzie w akcji nie uczestniczył, ale zdaniem sędziego mógłby.

• 80. min.

Subotić nie może jednak kontynuować gry. Nie chodzi jednak wcale o rękę. Serb zaczyna utykać i kieruje się w stronę ławki rezerwowych. Nie wróci już na boisko.

• 78. min.

Subotić wyskakuje w powietrze. Zderza się z rywalem i w niekontrolowany sposób upada na rękę. Gdy jego łokieć zderza się z murawą ze wszystkich gardeł w redakcji wydobywa się przepełnione bólem i współczuciem "auć". Subotić może jednak kontynuować grę.

• 77. min.

Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie prosto na głowę Martineza jest tu pewnym zaskoczeniem. To, że pomocnik Bayernu strąca piłkę prosto do Gundogana już nie.

• 76. min.

Goście liczyli na powtórkę z gola. Piłka po rzucie rożnym spadła niemal w ten sam sposób pod nogi Goetzego, ale tym razem rywale wiedzieli, że trzeba go skrupulatnie pilnować.

• GOOOOOOL

74. min.

Goetze! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Mandżukić źle wybija piłkę, która spada idealnie na pierś Goetzego. Rozgrywający Borussii uderza po ziemi, tuż przy słupku. Neuer nie ma szans.