podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. "W Monachium nikt nie będzie płakał za Guardiolą"

Dwanaście miesięcy na pożegnanie Guardioli, wyczekiwania wielkiej sensacji i problemów Błaszczykowskiego? W wywiadzie dla Sport.pl o rozpoczynającym się w piątek nowym sezonie Bundesligi opowiada Ulrich Hesse, autor książki "Tor! Historia niemieckiego futbolu" oraz felietonista m.in. ESPN oraz "The Blizzard". Start nowego sezonu w piątek, relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie 2.

Koniec meczu Bayern rozpoczyna sezon od wygranej 5:0 z HSV. Robert Lewandowski zagrał całe spotkanie, miał ładnego gola i przepiękną asystę. Dwie bramki strzelił Thomas Mueller, a po jednym trafieniu zaliczyli Benattia i Douglas Costa.

• 89. min.

Boateng dostał dobrą piłkę na 20 metrze, miał przed sobą Lewandowskiego, ale zdecydował się na strzał. Niecelny.

• 87. min.

5:0!!!!!! Douglas Costa! Huknął zza pola karnego chwilę potem jak rywal oddał mu piłkę w "16". Piękne uderzenie

• 83. min.

Douglas Costa poluje na swojego pierwszego gola. Pomylił się niewiele.

• 78. min.

Gracze Bayernu z ogromną łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich. Alaba odwrócił się i uderzył, ale obok bramki.

• 73. min.

Gol!!! To już 4:0! Piękne zagranie Lewandowskiego między dwóch obrońców, do piłki dopadł Mueller i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

• 72. min.

Trzecia i ostatnia zmiana w Bayernie. Thiago wchodzi w miejsce Lahma.

• 72. min.

Wspaniałą okazję miał Vidal. Dostał piłkę na 10 metrze, huknął ile sił w nogach, ale obok bramki.

• 69. min.

Goooolllll!!!!!! Świetna akcja Costy prawą stroną. Brazylijczyk pięknie rzucił w pole karne, a piłkę do bramki głową skierował Thomas Mueller.

• 65. min.

Zmiana w Bayernie. Schodzi Robben, wchodzi Goetze.

• 65. min.

Znów zamieszanie w polu karnym, ale Adler wychodzi obronną ręką. A po chwili strzał Costy, tylko wysoko nad bramką.

• 64. min.

Lewandowski łapany za koszulkę, ale sędzia nie reaguje. Akcję kontynuuje Mueller, strzela, ale bramkarz odbija uderzenie.

• 61. min.

Lahm podkręcił tempo prawą stroną. Zagrał do Rafinnhy, ten do Robbena, ale akcja zatrzymana przez obronę. I znów wycofanie do linii środkowej. Bayern mozolnie konstruuje akcję od początku.

• 56. min.

Bayern w środku pola cierpliwie konstruuje akcje. Lewandowski znalazł się w polu karnym, z prawej strony, uderzył lewą nogą, ale jego strzał został zablokowany.

• 53. min.

Gol Roberta Lewandowskiego! Dośrodkowanie w kierunku Muellera, jednak Niemca ubiegł jednej z obrońców HSV. Piłkę wybił głową wprost pod nogi Lewandowskiego, który bez namysłu uderzył przy słupku.

• 51. min.

Rzut wolny. Alaba strzelał lewą nogą, nad murem, ale bramkarz HSV Rene Adler zdołał wybić piłkę.

• 49. min.

Lewandowski leży na murawie. Polak nadepnięty na prawą kostkę przez Spahicia, długo nie podnosił się z murawy. Szybko na pomoc podbiegli lekarze. Oby to nie było nic poważnego.

Zaczynamy drugą połowę! Tak Bayern cieszył się z gola Benatii i prowadzenia 1:0.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi z HSV 1:0 po golu Benatii w 27. minucie.

Alaba strzelał zza pola karnego, ale za mocno i za wysoko.