Villarreal

0 0

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Największe wyzwanie Barcelony

Musimy wygrać wszystkie pozostałe mecze, nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy błąd - mówi bramkarz Victor Valdes. Katalończycy tracą do prowadzącego w lidze hiszpańskiej Realu Madryt siedem punktów, ale wciąż wierzą w obronę tytułu. Chcą, by o mistrzostwie zadecydowało El Clásico, którego będą gospodarzami.

Primera Division. Kibice nie wierzą w Barcelonę

W sondażu przeprowadzonym przez Sport.pl, dotyczącym szans FC Barcelony na odrobienie siedmiu punktów strat do Realu Madryt, większość kibiców nie wierzy, że mistrzowie w Hiszpanii są w stanie tego dokonać.

Odśwież
47
Zobacz jak grała Barcelona na Zczuba.tv

Potwierdziły się opinie, według których Barcelona na wyjeździe traci połowę wartości. W pierwszej połowie spotkania z Villarrealem Katalończycy byli zwyczajnie słabsi, razili brakiem pomysłu w ataku, niefrasobliwością w obronie, prostymi stratami, które zazwyczaj im się nie przytrafiają. Gospodarze byli doskonale przygotowani na krótką grę Barcelony, zagęszczali środek boiska, a gdy tylko nadarzała się okazja, wyprowadzali groźne kontry. Sporo pracy miał Valdes i w dużej mierze dzięki niemu Barcelona do przerwy nie przegrywała.

W drugiej połowie podopieczni Guardioli zagrali już futbol zbliżony do tego, jakim raczą fanów na Camp Nou. Szybciej wymieniali piłkę, próbowali szerszej gry, pokazali kilka indywidualnych akcji, ale na drodze stanął im Lopez, świetnie dysponowany bramkarz Villarreal. Zatrzymał Fabregasa, zatrzymał Messiego i mądrze kierował zdeterminowaną obroną. Ostatnie pół godziny meczu to ciągły napór Barcelony, zmęczony Villarreal przestał wyprowadzać kontry, ale za to bronił się doskonale i odebrał punkty faworyzowanym gościom.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Barcelona nie była w stanie zagrozić bramce rywali w doliczonym czasie gry, sędzia kończy mecz.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

89. min. Jeszcze jedna akcja Messiego i jeszcze jedna interwencja Lopeza.

87. min. Świetne rozegranie Barcelony, Messi wyszedł sam na sam, ale kapitalnie nogami obronił Lopez. Piłka spadła pod nogi Fabregasa, który nie trafił do pustej bramki.

85. min. Groźne dośrodkowanie Thiago, ale nikt nie przeciął lotu piłki.

84. min. Rodriguez dostał żółtą kartkę za niesportowy faul. Rzut wolny dla Barcelony.

80. min. Rośnie przewaga Barcelony.

78. min. Tello, który chwilę wcześniej zmienił Xaviego, ograł obrońcę w narożniku pola karnego, odegrał na dziesiąty metr do Fabregasa, który huknął ile sił, ale piłka trafiła w nogę obrońcy, potem w rękę bramkarza i wylądowała na poprzeczce.

75. min. Kwadrans do końca, wciąż 0:0.

70. min. Fatalny strzał Messiego - prosto w mur.

68. min. Messi w indywidualnej akcji - wywalczył rzut wolny 25 metrów przed bramką.

65. min. Barcelonie brakuje pomysłu, wciąż pcha się z piłką przez środek, nie próbuje rozciągnąć gry, strzelać z dystansu. A na koronkową grę Barcy Villarreal jest dziś przygotowany znakomicie.

62. min. Villarreal cofa się zbyt głęboko, Barcelona jest coraz bliżej pola karnego rywali.

59. min. Guardiola wzmacnia ofensywę - za Pique wchodzi Sanchez.

57. min. Villarreal wciąż doskonale ustawiony w defensywie, rozbija wszystkie ataki bezradnych na razie rywali.

53. min. Adriano ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i został powalony, ale zgodnie z przepisami, przez trzeciego.

50. min. Nie zmienił się obraz gry - Barcelona wciąż nie umie wymyślić niczego zaskakującego, a Villarreal czyha na kontry.

46. min. Grają.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Mecz walki, dużo starć, strat, przepychanek.

41. min. Podanie Messiego między trzech obrońców do Fabregasa, ale Hiszpan chyba się nie spodziewał tak genialnej asysty, bo źle przyjął piłkę i dał się wyprzedzić bramkarzowi.

40. min. Podsumowanie 40 minut gry Barcelony - Messi potknął się na piłce i zmarnował kontratak.

37. min. Piłka w bramce Barcelony, ale strzelający był na spalonym.

36. min. Valdes z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny po strzale Senny.

35. min. Kontra gospodarzy i strzał Rubena ponad poprzeczką bramki Barcelony. Goście mają problemy.

33. min. Kolejny raz interwencja Abidala ratuje Barcelonę przed stratą gola.

31. min. Strzał Alvesa z rzutu wolnego bardzo niecelny.

30. min. Barcelona ma spore problemy z przedarciem się pod bramkę rywali.

27. min. Ależ zamieszanie w polu karnym Barcelony! Piłka zawieruszyła się w gąszczu nóg, aż wreszcie z linii bramkowej wybił ją Mascherano.

26. min. Rzut wolny dla gospodarzy z 30 metrów.

24. min. Błąd Puyola, ale groźną kontrę Villarrealu powstrzymał Abidal.

21. min. Kilka słabszych minut w wykonaniu Barcelony.

17. min. Messi wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, przelobował go, ale piłka minęła bramkę o pół metra.

17. min. Błąd obrony gospodarzy, ale Messi zbyt długo zwlekał z podaniem i stracił piłkę.

15. min. Koronkowa akcja Barcelony, ale Alvesa w ostatniej chwili powstrzymał Gonzalo.

13. min. Alves zderzył się z rywalem i upadł na murawę. Gra wznowiona, ale Barcelona przez chwilę w dziesiątkę.

11. min. Pierwszy przebłysk Messiego - dostał piłkę przed polem karnym, przerzucił ją nad obrońcą i huknął z powietrza, ale przestrzelił wyraźnie.

9. min. Mało ciekawy początek spotkania. Sporo walki, ale brak dobrych akcji.

7. min. Villarreal broni się bardzo głęboko.

4. min. Barcelona od początku okupuje połowę rywali.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

Real Madryt ograł 3:1 Real Saragossa i ma w tej chwili osiem punktów przewagi nad Barceloną. Katalończycy mogą zmniejszyć tę stratę do pięciu punktów, ale muszą ograć groźne na własnym boisku Villarreal.