Real Madryt

1 1

Odśwież
46
Malaga od początku narzuciła Realowi trudne warunki. Goście nie dawali łatwo zamykać się na własnej połowie, starali się długo przetrzymywać piłkę i wymieniać wiele podań. Real miał problemy z odbiorem piłki i przejęciem kontroli nad meczem, co objawiło się w statystykach. Królewscy częściej faulowali i mieli mniejsze posiadanie piłki.

Mimo dobrej gry w 35. minucie Malaga straciła bramkę. Świetną asystą popisał się Cristiano Ronaldo, który idealnie dośrodkował na głowę Karima Benzemy. Francuz musiał tylko przyłożyć czoło, by trafić do siatki.

Strata gola podłamała gości, którzy w drugiej połowie pozwalali Realowi na o wiele więcej. Gra wciąż była wyrównana, ale Królewscy znacznie częściej dochodzili do groźnych sytuacji podbramkowych. Nieskutecznością popisywali się jednak wszyscy napastnicy - zarówno Benzema, który spudłował z pięciu metrów, jak i Ronaldo, który przegrał pojedynek z bramkarzem w sytuacji sam na sam. To ta sytuacja mogła mieć kluczowy wpływ na przebieg meczu. W 60. minucie golkiper Malagi Wilfredo Caballero popisał się kosmicznym refleksem i w niebywały sposób zatrzymał piłkę uderzoną przez stojącego kilka metrów przed nim Ronaldo. Gdyby wtedy Real podwyższył na 2:0, Malaga raczej by się nie podniosła.

Stało się jednak inaczej. Gościom udało się uniknąć powiększenia straty, dzięki czemu bramka Santiego Cazorli z 92. minuty doprowadziła do wyrównania. Cazorla strzelił gola po perfekcyjnym strzale w okienko Casillasa z rzutu wolnego w okolicach 20. metra.

Po remisie z Malagą przewaga Realu nad Barceloną stopniała do ośmiu punktów. Malaga pozostała piąta, ale ma już tyle samo punktów co czwarte Levante.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +4 Koniec meczu! Fantastyczny Cazorla uratował remis w doliczonym czasie gry!

90. min. +2 Bajeczne uderzenie Santiego Cazorli z rzutu wolnego w okolicach 20. metra! Piłka w prawym okienku bramki, Casillas bez szans!

90. min. +2 GOL! Malaga wyrównuje!

90. min. Callejon mógł dobić Malagę, ale piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców i zamiast do siatki trafiła do rąk Caballero.

87. min. Pepe zagrał na czas i wykopał piłkę po tym, jak sędzia podyktował rzut wolny dla Malagi. Portugalczyk ukarany żółtą kartką.

86. min. Ostatnia zmiana w drużynie Mourinho - Gonzalo Higuain za Benzemę.

86. min. Powtórki pokazują, że kilka minut temu Real powinien otrzymać rzut karny za faul na Marcelo.

85. min. W końcu nadszedł czas na zmiany. Granero zmienia Oezila. W międzyczasie na boisko wbiegł kibic, którego szybko zatrzymały służby porządkowe.

83. min. Caballero dobrze broni mocny strzał Khediry zza szesnastki. Granero wciąż czeka na zmianę, od kilku minut nie było okazji do zatrzymania gry.

80. min. Mourinho szykuje drugą zmianę, do wejścia gotowy Esteban Granero.

73. min. Ronaldo trafia w boczną siatkę z ostrego kąta, ale i tak był na spalonym.

72. min. Sebastian Fernandez zmienia Joaquina.

71. min. Oezil odżył po zdjęciu Kaki - kolejna imponująca akcja zakończona dograniem do Benzemy, który w jakiś sposób spudłował z piątego metra.

70. min. Dobra akcja Oezila, który oddał piłkę Cristiano. Portugalczyk dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegał Callejon. Strzał głową okazał się minimalnie niecelny.

67. min. Callejon zastępuje Kakę, na boisku zostaje za to Oezil, który grał do tej pory słabiej od Brazylijczyka i wydawał się być pierwszym do zmiany.

66. min. Za chwilę na boisku pojawi się Callejon.

64. min. Malaga zabrała się za dłuższe rozgrywanie piłki, goście próbują wrócić do stylu gry z pierwszej połowy. Real obserwuje i czeka na okazję do kontr.

63. min. Khedira ukarany żółtą kartką za zahaczenie rywala.

60. min. Genialna interwencja Caballero ratuje Malagę! Goście nadziali się na kontrę, Ronaldo znalazł się sam na sam z bramkarzem i uderzył bardzo mocno w róg, ale Caballero w jakiś sposób zdołał zbić piłkę nad poprzeczkę. Fantastyczny refleks.

59. min. Kaka rewelacyjnie przedarł się lewym skrzydłem i dograł w pole karne, ale Benzema przeniósł piłkę nad bramką.

58. min. Podwójna zmiana w Maladze. Eliseu wszedł za Rondona, a Isco zmienił witany gromkimi brawami były napastnik Realu Ruud van Nistelrooy.

53. min. Żółta kartka dla Sancheza za faul na Marcelo.

51. min. Benzema wychodził sam na sam, ale długo nie mógł zdecydować się na strzał i w końcu dopadł go wracający Weligton.

46. min. Od razu niebezpiecznie pod bramką Malagi, Marcelo posłał fantastyczne podanie do Benzemy, ale Francuz nie zdołał przyjąć kozłującej piłki.

46. min. Sędzia rozpoczyna drugą część meczu.

I połowa:

45. min. +1 Casillas wypuścił piłkę z rąk i miał szczęście, że żaden z piłkarzy Malagi nie zdążył do niej doskoczyć. To była ostatnia akcja pierwszej połowy. Real prowadzi, ale gra podopiecznych Mourinho nie zachwyca. Malaga może być rozczarowana.

43. min. Posiadanie piłki: Malaga 53%, Real 47%.

39. min. Po zdobyciu bramki Królewscy zaczęli grać z większym animuszem, Malaga ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

35. min. Fantastyczna kiwka i dośrodkowanie Ronaldo z lewego skrzydła, a czekający przy długim słupku Benzema strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. 1:0!

35. min. GOL! Real wychodzi na prowadzenie!

33. min. Na trybunach Bernabeu świetna atmosfera, ale jeśli nic się nie zmieni, to kibice mogą wkrótce bardzo się sfrustrować. Real nie potrafi przejąć kontroli nad meczem, Malaga solidnie się broni, ale gospodarze nie zmusili jej jeszcze do wielkiego wysiłku.

32. min. Pierwszy rzut wolny Ronaldo w tym meczu - piłka szybuje wysoko w trybuny. Portugalczyk nie zdobył jeszcze w tym sezonie bramki ze stałego fragmentu.

28. min. Benzema chciał rozegrać piłkę z Ronaldo, ale piłka odbiła się od obrońcy i wróciła z powrotem do Francuza, który nagle stanął oko w oko z bramkarzem. Kąt był jednak zbyt ostry i Benzema uderzył obok słupka.

25. min. Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Malagi. Ronaldo wdarł się w szesnastkę i upadł po zderzeniu z Camacho. Sędzia uznał, że Portugalczyk po prostu wpadł na rywala, ale powtórki pokazują, że gracz Malagi miał wystawioną nogę.

23. min. Weligton wciąż utyka, ale wrócił na boisko.

21. min. Ronaldo poślizgnął się próbując odebrać piłkę i przypadkiem wszedł dwoma nogami w Weligtona, który doznał kontuzji kolana.

19. min. Real wychodził z potencjalnie zabójczą kontrą, ale Kaka próbówał podać do Benzemy zamiast do lepiej ustawionego Cristiano, przez co piłka wylądowała w rękach bramkarza.

18. min. W pierwszych minutach goście byli kompletnie stłamszeni, ale teraz gra toczy się głównie na połowie Realu! Królewscy często nie potrafią odebrać rywalom piłki i popełnili już kilka niepotrzebnych przewinień.

15. min. Malaga powinna prowadzić! Monreal znalazł Isco w polu karnym, a ten spudłował będąc w świetnej pozycji!

8. min. Fantastyczny wykop Caballero do wychodzącego jeden na jeden Rondona, jednak Casillas zdążył wyjść przed swoje pole karne i wybić piłkę.

6. min. Odpowiedź Realu - Oezil przelobował obrońców, a do piłki dopadł Ronaldo, którego zatrzymał wychodzący z bramki Caballero.

4. min. Real zaczął imponująco, ale to Malaga miała bardzo dobrą okazję na gola! Casillas świetnie obronił groźny strzał Rondona.

1. min. Początek meczu.