FC Barcelona

5 3

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Wielki, większy, Messi

Zdobył 234. bramkę i został najlepszym strzelcem w historii Barcelony. - Jeśli nie wyhamuje, ustanowi rekord, którego nikt nigdy nie pobije - mówi jego trener Pep Guardiola.

Primera Division. Messi wyprzedził światowe legendy piłki

W meczu 29. kolejki Primera Divison z Granadą Messi strzelił hat-tricka i ustanowił nowy rekord strzelecki katalońskiego klubu - 234 gole. 24-letni Argentyńczyk zdobył więcej bramek w tym wieku niż takie postacie piłki jak Diego Armando Maradona, Johann Cruyff, George Best, czy Thierry Henry. Może również pochwalić się największą ilością tytułów mistrzowskich.

Primera Division. Po rekordzie: Messi będzie wieczny!

Leo Messi strzelił trzy gole w wygrany 5:3 meczu z Granadą i został rekordzistą katalońskiego klubu pod względem liczby goli - ma ich w dorobku już 234. "Messi będzie wieczny!" - pisze kataloński dziennik "El Mundo Deportivo"

Odśwież
33
Messi ma już na swoim koncie 234 bramki. O dwie więcej niż legendarny Cesar. Argentyńczyk rekord pobił w drugiej połowie, gdy wykorzystał fantastyczne podanie od Daniego Alvesa. W sumie z Granadą strzelił trzy gole, a w lidze ma ich już 34 - o dwie więcej niż w poprzednim.

Barcelona dominowała w pierwszych 45 minutach, prowadziła pewnie 2:0 po trafieniach Xaviego i Messiego, ale po przerwie rywale wykorzystali dwa stałe fragmenty gry i doprowadzili do remisu. Najpierw po rzucie wolnym strzałem głową Valdesa pokonał Mainz, a siedem minut później Valdesa z rzutu karnego pokonał Siqueira.

Dwie stracone bramki rozjuszyły gospodarzy. Messi w 66 minucie dał Barcelonie prowadzenie, w 82. minucie na 4:2 podwyższył Tello, a cztery minuty przed końcem meczu Messi zdobył swoją czwartą bramkę. Wynik ustalił z rzutu karnego Siqueiura. Barcelona kończyła mecz w '10' po drugiej żółtej kartce dla Alvesa.

Barcelona traci już tylko pięć punktów do prowadzącego w lidze Realu, który w środę zagra Villarrealem.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Barcelona wygrywa 5:3, Leo Messi pobił klubowy rekord strzelonych goli. Ma ich w sumie 234.

90. min. Arbiter doliczył trzy minuty.

89. min. Siqueira po raz drugi pokonał Valdesa z rzutu karnego

87. min. Rzut karny! Druga żółta kartka dla Alvesa. Tym razem za zagranie piłki ręką w polu karnym.

86. min. Messi, Messi, Messi! Trzeci gol Argentyńczyka, Barcelona prowadzi 5:2. Podanie od Daniego Alvesa, Messi minął bramkarza i strzelił do pustej siatki. Wracający obrońcy strzału powstrzymać nie byli w stanie.

82. min. 4:2 dla Barcelony. Tello! Iniesta zagrał na wolne pole do Messiego, ten z ostrego kąta uderzył na bramkę. Julio Cesar wybił piłkę przed siebie, wprost pod nogi Tello, który z 15 metrów umieścił ją w siatce.

75. min. Ależ podanie do Tello, ale młody Hiszpan tuż po minięciu Julio Cesara nie zdołał opanować piłki, a momentalnie nadbiegli obrońcy i przerwali akcję.

67. min. Messi pobił klubowy rekord - ma już 233 bramki.

66. min. Barcelona znów na prowadzeniu! Drugi gol Messiego! Argentyńczyk wykorzystał świetnie podanie od Daniego Alvesa, urwał się obrońcom i przerzucił piłkę nad bramkarzem.

62. min. Siqueira pokonał Valdesa z jedenastku metrów. Remis na Camp Nou!

60. min. Rzut karny dla Grandy po faulu Daniego Alvesa.

55. min. Gol dla Granady! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mainz i pokonał Victora Valdesa.

52. min. Dobre, prostopadłe podanie do Messiego, ale w ostatniej chwili piłkę wybijają mu obrońcy.

49. min. Potężna płachta na boisku w okolicach bramki Valdesa. Mecz na chwilę przerwany.

46. min. Czas na drugą połowę, gramy! W Barcelonie jedna zmiana. Za Adriano wchodzi Mascherano.

45. min. Przerwa. Barcelona prowadzi 2:0 po bramkach Xaviego i Messiego.

40. min. Barcelona wykonywała trzy rzuty rożne, Granada jeden. Bramki jednak padały z akcji. Przed chwilą świetna okazja dla gości, piłkę wybili obrońcy Blaugrany.

35. min. Granada nie jest w stanie skonstruować choćby jednej akcji, która mogłaby zagrozić Valdesowi. Wszystko neutralizowane jest w środku pola.

30. min. Barcelona jest przy piłce przez 75 procent czasu. Rywale rzadko mają okazję do ataku, więcej sił muszą przeznaczyć na próbę rozbicia ofensywy gospodarzy

24. min. Cuenca raz po raz 'kręci' obrońcami Granady. Teraz odegrał do Alexisa, ale ten strzelił wysoko ponad bramką rywali.

19. min. Messi bramką z 17. minuty wyrównał klubowy rekord strzelonych goli w historii klubu - ma ich 232. Tyle samo co Cesar.

17. min. Gol Messiego! Bramkę wypracował Cuenę, który przerzucił z prawej na lewą stronę wprost na nogę Messiego, który momentalnie uderzył. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

11. min. Messi huknął zza pola karnego, ale Julio Cesar zaskoczyć się nie dał.

8. min. Barcelona szybko przejęła kontrolę nad meczem. Granada stara się grać wysoko, jak najdalej od własnego pola karnego, ale gospodarze co chwilę jakiś sposób na ich obronę znajdują.

4. min. Gooooool!!!!! Xavi daje prowadzenie Barcelonie. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę zgrywał Messi, a Xavi huknął z powietrza tuż przy prawym słupku. Bramkarz Granady bez szans.

1. min. Fatalny początek Alvesa, który pod własną bramką podał wprost pod nogi Martinsa, ten uderzył obok słupka.

1. min. Gramy!

Piłkarze obu drużyn wyszli na boisko w specjalnie przygotowanych koszulkach z życzeniami zdrowia dla Erica Abidala, który będzie musiał poddać się przeszczepowi wątroby.

Przed meczem:

Leo Messi do tej pory w barwach Barcelony strzelił 231 goli. Najskuteczniejszy zawodnik w historii Blaugrany - Cesar, bramek miał 232. Rekord jest bardzo blisko. Messi jest w rewelacyjnej formie - w ostatnich sześciu meczach zdobył 14 bramek, a gole na Cam Nou ostatnio strzela seryjnie.