(124)

Liczba oddanych głosów: 641

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Barcelona w męczarniach wygrywa z Espanyolem

Gigantyczne posiadanie piłki, bardzo długie rozgrywanie akcji i ledwie kilka klarownych sytuacji. Tak wyglądały derby Barcelony w wykonaniu ekipy z Camp Nou. Ostatecznie podopieczni Gerardo Martino pokonali jednak Espanyol 1:0 po bramce Alexisa Sancheza.

• 90. min. + 3

Koniec! Barca zgarnia kolejne trzy punkty!

Sędzia dolicza trzy minuty

• 89. min.

Pedro dostaje piłkę na prawej stronie, akcja Barcy trzech na dwóch, mimo to Pedro indywidualnie próbuje uderzyć po ziemi, ale trafia wprost w bramkarza

• 88. min.

Messi przewracany w polu karnym, ale sędzia nawet nie myśli o podyktowaniu karnego

• 86. min.

Fabregas zmienia Inieste

• 84. min.

Dobre dośrodkowanie na głowę Lanzarote, ale ten uderza minimalnie nad bramką

• 81. min.

Messi znów próbuje uderzenia lewą nogą, dobrze podkręcona piłka, ale uderzenie minimalnie chybione.

• 81. min.

Messi faulowany na 25 metrów przed bramką Casilli.

• 79. min.

Garcia dosłownie przedarł się przez obronę gości i uderzył na bramkę tuż przed tym, jak Mascherano zdołał zablokowac piłkę, ale Valdes nie musiał nawet interweniować.

• 76. min.

Głupi błąd Pique, którego podanie przecina Garcia, ten szybko wycofuje i ucieka do kontry. Espanyol ma sporą przewagę liczebną, piłka jednak wraca do Garcii i Pique odbiera mu ją naprawiając swój błąd

• 73. min.

Rzut rożny dla Espanyolu, ale dośrodkowanie za wysokie. W końcu przy próbie wyprowadzenia piłki z pola karnego przerwcany jest Mascherano i sędzia odgwizduje faul.

• 69. min.

Barca w końcu wychodzi na prowadzenie. Neymar dostał piłkę na lewej stronie boiska, wszedł w pole karne, dograł po ziemi na piąty metr (piłka w międzyczasie przeleciała między nogami dwóch obrońców!) i Alexisowi pozostało tylko dostawić nogę.

• GOOOOOOL

68. min.

Jest gol! Alexis!

• 65. min.

Krótkie rozegranie, wycofanie przed pole karne i w końcu próba prostopadłego podania do Busquetsa, ale ten na spalonym.

• 64. min.

Przecięte podanie do Messiego, mamy siódmy korner dla gospodarzy w tym meczu.

• 62. min.

Dośrodkowanie Alvesa przelatuje przez całe pole karne i dociera do Neymara, ten mija jednego z rywali i uderza technicznie tuż obok bramki.

• 58. min.

Spokojniejszy fragment spotkania, Barcelona nie rzuca się do zbyt intensywnego ataku i wciąż nie chce podejmować zbędnego ryzyka. Wciąż ma jednak wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, choć Espanyol coraz śmielej próbuje atakować, już nie tylko za pomocą kontr.

• 54. min.

Kolejne dośrodkowanie Brazylijczyka, tym razem celne. Głową uderza Messi, ale bramkarz Espanyolu, choć z najwyższym trudem, interweniuje skutecznie.

• 52. min.

Alves ma dużo miejsca na prawej stronie, dośrodkowuje, ale zdecydowanie za głęboko.