podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Messi strzela gola! Spalony! Był?

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 64. minucie meczu Barcelona - Atletico. Przy stanie 1:1 do bramki trafił Messi, ale sędzia uznał, że był spalony. Czy słusznie? Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem i mistrzem zostało Atletico.

Primera Division. Dramat Atletico i Diego Costy!

W 14. minucie meczu Barcelony z Atletico boisko z powodu kontuzji musiał opuścić najlepszy napastnik gości Diego Costa. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1 i to Atletico zdobyło mistrzostwo.

• Sen Atletico już jest piękny, a może być jeszcze piękniejszy, bo przed nimi wciąż finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Realem Madryt. Z sezonem w Hiszpanii się żegnamy, a skoro o pożegnaniach mowa, to żegna się dziś także Robert Lewandowski, który gra ostatni mecz w barwach Borussii Dortmund. Relacja już trwa - bądźcie z nami!

Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli finał Pucharu Niemiec Z czuba i na żywo

• Mecz podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik (m.in.) Goal.com, scout i analityk InStat Footbal:

Ledwo żywi, kompletnie bez sił nawet na wygranie jednego pojedynku biegowego w ostatnim kwadransie tego spotkania, ale wciąż skutecznie przeszkadzający Barcelonie w ataku - Atletico wyrwało ten remis, ten decydujący punkt w stylu tak dla nich charakterystycznym. Mistrzostwo futbolu atletycznego, pełnego charakteru i walki mimo przeciwności. Wielki triumf Diego Simeone.

Dziś nie byli lepsi od Barcelony, ale gospodarze nie mieli pomysłu na rozbicie tej defensywy - nerwy obrońców przekładały się na niedokładności w ataku, gdzie znów zagubił się Messi, którego dostrzegł raz liniowy, słusznie anulując strzelonego gola. Iniesta starał się jak mógł, ale często był osamotniony, wprowadzenie Neymara po raz kolejny rozczarowało, a pożegnanie Gerardo Martino symbolizuje cały sezon - po rozczarowującym wyniku, biciu głową w mur i przy świętujących rywalach.

• PILNE

90. min. + 3

KONIEC!!! ATLETICO MADRYT MISTRZEM HISZPANII!!!

• 90. min. + 3

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Obrońcy wybijają.

Żółta kartka dla Raula Garcii za faul na Neymarze. Wrzutka w pole karne z wolnego, piłka leci na rzut rożny.

• 90. min. + 2

Kontra Atletico, Villa idzie z piłką, oddaje ją Sosie. Ten jeszcze próbuje podawać do Villi, ale obrońcy przejmują.

• 90. min. + 1

Dośrodkowanie w pole karne Atletico, ale obrońcy wybijają. Jeszcze piłkę przejmuje Sachnez, ale Filipe Luis zabiera mu piłkę.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Sosa pędzi z piłką w kierunku pola karnego Barcelony. Ogrywa Mascherano, ale Argentyńczyk go fauluje. Żółta kartka.

• 89. min.

Kontra Atletico grzęźnie gdzieś w połowie drogi w kierunku pola karnego Barcelony. Kontrkontra Barcelony grzęźnie mniej więcej w tym samym miejscu na połowie Atletico.

• 87. min.

Lewa strona boiska, Adriano z piłką. Chwilę się zastanawia i uznaje, że warto zaryzykować. Courtois jest lekko wysunięty z bramki, Adriano próbuje wrzucić mu piłkę za kołnierz. Nieźle, ale nie wystarczająco nieźle.

• 86. min.

Barcelona naciera. Rozegranie przed polem karnym, Messi podaje na prawe skrzydło do Daniego Alvesa. Brazylijczyk mocno zgrywa przed bramkę, ale obrońcy świetnie blokują i wybijają.

• 85. min.

Piłkarze coraz bardziej zmęczeni, przechodzi coraz więcej zagrań (i piłkarzy), które przejść nie powinny. Neymar mocno obrywa po nogach, winowajca, szczęśliwie, uchodzi bez kartki.

• 84. min.

Groźna akcja Barcelony. Miękkie dośrodkowanie Adriano z lewego skrzydła, Pique, który postanowił zostać napastnikiem rzuca się za piłką, ale jej nie sięga. Sięga za to murawy. Twierdzi, że to wszystko wina Godina, ale sędzia nie daje się przekonać.

• 83. min.

Wrzutka z rzutu rożnego. Piłka dociera gdzieś niemal do linii bramkowej i tam zaplątuje się między niezliczoną liczbą nóg. Wszystko przesłania mgła wojny. Widać tylko, że piłka do bramki nie wpada, Pinto oddycha z ulgą, piłka zostaje wybita.

• 82. min.

Kontra Atletico. Piłka trafia do rozpędzonego Filipe Luisa, ale Mascherano wybija mu piłkę na aut. Wznowienie, kolejne rozegranie Filipe Luisa z Villą, ale znów obrońcy wybijają. Tym razem na rzut rożny.

• 81. min.

Alves uderza z dystansu. Courtois raczej wpuścić tego nie może, ale złapać - też było trudno. Będzie więc korner dla Barcelony. Po nim wywiązuje się małe zamieszanie, ale madrytczykom udaje się wyjść w końcu z własną akcją.

• 79. min.

Xavi przyjmuje piłkę przed polem karnym i miękko dośrodkowuje w pole karne. Sanchez okazuje się jednak za niski do tego dośrodkowania. O jakieś pół metra. Chwilę później Messi świetnie podaje w pole karne, ale obrońcy są ustawieni również świetnie. Blokują podanie i wybijają piłkę.

• 78. min.

Obrońcy Barcelony coraz łatwiej dają się oszukiwać rywalom. Ale ci nie wiedzą, co dalej. Sosa miał akurat pomysł: postanowił złapać nogę gracza Barcelony między swoje dwie i wyrzucić go w powietrze. Potwornie niebezpieczne zagranie, tymczasem sędzia kontynuuje politykę promowania twardej gry i... nawet nie gwiżdże!

• 77. min.

Neymar fauluje Juanfrana, gdyby sędzia chciał mu za to pokazać żółtą kartkę, to spokojnie mógłby. Ale tego nie robi. Gerargo Martino płynnie zmienia temat oraz zawodników: za Fabregasa wchodzi Xavi.