tylko real żadna barca !!!!! a jak się ktoś nie zgadza niech zajrzy do tabeli :D pozdrawiam :)

Oceniono 16 razy 10

Jak można było dopuścić, żeby Bilbao miało tak mało czasu na odpoczynek.. żenada.

• Gość: asdazxcxczx

Oceniono 7 razy 3

Akurat Baskowie mają zapewniony awans do Ligi Europy ponieważ sa w finale Copa del Rey i zwycięzca Pucharu Króla ma zapewniony awans do LE, a że Barcelonie ten przywilej niepotrzebny to skorzysta z niego Bilbao

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
39
Goście, prowadzeni przez Argentyńczyka Marcelo Bielsę, mają za sobą świetny sezon. Awansowali do finału Pucharu Hiszpanii, w którym zmierzą się z Barceloną oraz są bliscy gry w półfinale Ligi Europejskiej.

Z tych rozgrywek wyeliminowali m.in. Manchester United, ale połączenie rywalizacja na kilku frontach odbija się ostatnio na formie piłkarzy z Bilbao. Szczególnie w takim przypadku, jak w sobotę, gdy musieli wybiec na boisko 48 godzin po spotkaniu LE w Niemczech z Schalke 04 Gelsenkirchen (4:2).

Udało im powstrzymać ataki gospodarzy do 40. minuty, kiedy po podaniu Lionela Messiego Andres Iniesta wpadł w pole karne i strzałem pod poprzeczkę zapewnił "Barcie" prowadzenie. Argentyńczyk po przerwie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Cristianie Tello. To jego 36. trafienie w rozgrywkach.

Zespół z Kraju Basków przegrał czwarty z pięciu ostatnich meczów w La Liga i w przyszłym sezonie może nie wystąpić w europejskich pucharach. Obecnie jest w tabeli jedenasty.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Potężne uderzenie Pedra. Iraizoz wybija przed siebie.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

87. min. Oba zespoły od czasu do czasu przyspieszają, ale to jest już czekanie na końcowy gwizdek.

83. min. Sancheza zastąpił Keita.

82. min. Bardzo dobra akcja Muniaina i Susaety. Ten drugi twierdzi, że Pique odbił piłkę ręką w polu karnym, ale nie ma racji.

80. min. Świetne zachowanie zawodnika Bilbao w polu karnym gospodarzy. Chciał sprytnie puścić piłkę obok Valdesa. I zrobił tak. Sprzed linii bramkowej wybił znakomitym wślizgiem Pique.

79. min. Pique dziś miał wiele niezłych prób, znajdował się w sytuacjach bramkowych, teraz dostał dobre podanie i koniecznie chciał skończyć akcję sam, wreszcie zdobywając bramkę. Ale spudłował.

77. min. Xavi zastąpił Iniestę.

71. min. Statystyki są dla Basków miażdżące, ale gdy ogląda się mecz, to nie widać aż takiej dominacji Barcelony, jaką pokazują liczby.

67. min. Cały czas Katalończycy w natarciu. Teraz już jednak spokojnie, nie spieszy się im. Przed chwilą Iraizoz jednak kapitalnie wybił piłkę piłkę na róg.

62. min. No i wydaje się, że mecz już się kończy. Barcelona chyba przestaje martwić się o trzy punkty.

58. min. GOL! 2:0! Messi trafia z karnego.

58. min. Rzut karny dla Barcelony! Tello popchnięty w polu karnym przez Martineza, który dostaje żółtą kartkę.

57. min. A teraz żółta kartka dla Iturraspego.

56. min. Nadspodziewanie duże ma teraz bramkarz kłopoty ze strzałem Tella. Ale w końcu łapie piłkę.

54. min. Świetnie wypuszczony Sanchez, tylko że okazał się dwa razy wolniejszy od dwójki ścigających go obrońców.

52. min. Żółta kartka dla Toquera za brzydki faul.

48. min. Ale zamieszanie w polu karnym Barcelony! Jak piłkarze gości nie zdołali wepchnąć tej piłki do bramki!

46. min. Zaczęła się druga połowa.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

40. min. GOL! 1:0! Ale Iniesta uderzył!!! Strata piłki na własnej połowie, Messi posyła piłkę do Iniesty, który biegnie dalej przed siebie i z bardzo ostrego kąta, z bardzo bliska, potężnym uderzeniem kieruje piłkę pod poprzeczkę.

37. min. Bilbao stara się odgryzać. Jest jednak dalekie od skonstruowania groźnej akcji.

33. min. Ponad jedna trzecia meczu za nami. Barca nadal nie może zwalczyć oporu gości.

29. min. Niebezpiecznie pod polem karnym Bilbao. Obrońcy nadal jednak jakoś się ratują i wybijają w ostatniej chwili.

25. min. Kolejna wielka szansa Barcy, ale Aurtenetxe świetnie wybija głową z linii bramkowej!

24. min. Nie wyglądało na to, że Messi będzie wykonywał rzut wolny, ale to on uderzył. Bramkarz, który w ostatniej chwili rzucił się w drugą stronę i pięknie wyciągnął piłkę, jest wściekły na obrońców.

21. min. Messi trochę za mocno między obrońcami w pole karne do Iniesty. Ten nie zdołał opanować piłki.

17. min. Niezła próba Bilbao. Sytuacyjne uderzenie głową nieco nad poprzeczką.

16. min. Busquets zaatakowany przez rywala, ale, koniec końców, to on go bardziej poturbował.

15. min. Ładna akcja i przepuszczenie piłki Messiemu, który w swoim stylu przedostaje się pod pole karne, ale strzela obok bramki.

11. min. Bardzo ładny, techniczny pokaz gry Bilbao. Akcja w stylu Barcelony, odegrania piętkami, ale nie zbliżyli się do bramki.

7. min. Gol dla Barcelony, ale sędzia odgwizduje - jeśli, to rzeczywiście, minimalnego - spalonego Thiaga. Akcja była jednak przepiękna, zwłaszcza techniczne podanie Messiego w pole karne nad obrońcami.

6. min. I jeszcze próba Daniego Alvesa. Ale wysoko nad bramką.

5. min. Mocny strzał z dystansu sparowany przez Iraizoza w prawo.

4. min. Pierwsze minuty należą do gości, którzy cały czas są z piłką w okolicach pola karnego Barcy.

1. min. Zaczęli.

21:55 Real Madryt pokonał Osasunę 5:1, a zatem mistrzowie Hiszpanii nie mogą odrobić straty do "Królewskich". Jeśli wygrają, będą mieć nadal sześć punktów straty. A przeciwnik dziś ich czeka nie lada - zespół, który wyeliminował z LE Manchester United, a w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał Schalke 04 4:2.