podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga angielska. Tottenham w rozsypce przed derbami

"Wszystko było tak dobrze i tak się wszystko popsuło" - tytuł wiersza jednego z bohaterów Witkacego, niejakiego Jęzorego Pasiukowskiego, jak ulał pasuje do nastrojów, z jakimi piłkarze i kibice Tottenhamu szykują się do jednego z najważniejszych meczów sezonu. Przed derbami z Arsenalem atmosfera jest kiepska - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny". Relacja na żywo w Sport.pl w niedzielę o godz. 17.

• KONIEC

Niekwestionowanym bohaterem meczu został Tomas Rosicky, który w drugiej minucie meczu ustalił wynik spotkania. Ustalił przepięknie. Niestety swoim strzałem wyczerpał limit piękna dla tego meczu, bo później widzieliśmy już tylko ciężką dla piłkarzy i dla oka walkę. Zwłaszcza w drugiej połowie spotkania goście skupili się na obronie Częstochowy, a gospodarze na waleniu głową w mur, który nie chciał się skruszyć.

Remis pewnie byłby sprawiedliwszym wynikiem, ale to faworyzowany Arsenal zgarnia 3 punkty i pozostaje w stawce walczących o tytuł Mistrza Anglii. Dziękujemy za udział w relacji i życzymy spokojnego końca weekendu.

• 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Kaboul fauluje w środku boiska, Soldado fauluje na swojej połowie. Ten drugi dostaje za to zagranie kartkę, a broniący się Arsenal dostaje cenne sekundy.

• 90. min. + 3

Rose fauluje i dostaje kartkę, Arteta zaciera ręce i zwleka z wykonaniem wolnego, ile się da. Przerzuca piłkę do Giroud, który próbuje robić przy chorągiewce Smolarka, ale szybko traci piłkę i fauluje.

• 90. min. + 2

Piłkarze Tottenhamu widzieli tutaj rękę Flaminiego. Sędzia widział odbicie tego dośrodkowania klatką piersiową i chyba dobrze widział.

Sędzia dolicza cztery minuty, trener gospodarzy bardzo się cieszy i zaciera ręce.

• 89. min.

Techniczny strzał Adebayora skierowany był na długi słupek, ale Szczęsny też wyciągnął się jak długi i obronił uderzenie.

• 88. min.

Najpierw Sagna pokłócił się o piłkę z trenerem Tottenhamu a następnie Adebayor (przypadkowo) trafił Koscielnego ręką w twarz. Futbolu za wiele tu już nie ma.

• 87. min.

Bardzo gorąco się zrobiło pod bramką Szczęsnego, ale Polak dobrze piąstkował przy kolejnym dośrodkowaniu. Cazorla wyprowadził kontrę, w której został sfaulowany - chwila oddechu dla broniących się rozpaczliwie gości.

• 86. min.

Adebayor rzucił się szaleńczo do ataku. Prawdopodobnie wybiegł z piłką za linię boczną. Już wtedy sędzia zagwizdał, ale Adebayor - aby wątpliwości nie było - wybiegł jeszcze z piłką za linię końcową.

• 84. min.

Vermaelen zmienia Oxlande-Chamberlaina. Arsene Wenger muruje dostęp do bramki, stawiając na obronę.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w Tottenhamie. Soldado zmienił Eriksena.

• 81. min.

Dośrodkowanie Townsenda bardzo ładnie wyłapuje Wojciech Szczęsny.

• 80. min.

Flamini skosił Verthongena. Sprytny Verthongen postanowił upewnić się, że Flamini dostanie kartkę i krzyknął przy tym tak, jakby był tenisistą. A więc kartka.

• 78. min.

Dośrodkowanie na głowę Mertesackera, ale Niemiec znudzony już główkowaniem, uderza nogą. Lloris jednak świetnie broni ten strzał.

• 77. min.

Monreal zmienia zmęczonego Podolskiego.

• 77. min.

Verthongen łapie Koscielnego wpół i przewraca w polu karnym przy stałym fragmencie gry. Sędzia nie odgwizduje karnego.

• 76. min.

Vertonghen prawie robi Cazorli "Sagnię" z pierwszej połowy. Sędzia jest konsekwentny - żółta kartka.

• 75. min.

Cazorla robił wszystko, by wywalczyć rzut wolny w tej akcji i utrzymać trochę dłużej piłkę na połowie gospodarzy, ale stracił piłkę.

• 73. min.

Kanonierzy od kilkunastu minut zajęci są głównie rozpamiętywaniem czasów, gdy przeprowadzali jeszcze ataki. To musiało być bardzo dawno temu.