Euro 2012: Harry I Angielski

Urodził się, by prowadzić reprezentację. Poruszyłbym niebo i ziemię, by go zatrudnić - mówi sławny przed laty napastnik Alan Shearer. Dlaczego wyspiarze uważają, że Harry Redknapp to najlepszy kandydat na selekcjonera?

Odśwież
44
To był koncert Adebayora. Miał kluczowy udział przy wszystkich bramkach - ostatnią strzelił, a przy poprzednich asystował. Dwie bramki zdobył Saha. Zapowiada się na naprawdę śmiercionośny atak, w którym będzie się tym zawodnikom bardzo dobrze asystować.

Goście mogli zostać pozbawieni ochoty do gry już po sześciu minutach. Było wtedy 2:0.

Do 34. min. było 4:0 po dwóch kolejnych podaniach Adebayora, a mogło być wyżej. Na początku drugiej połowy próbujące awansować na czwarte miejsce w tabeli Newcastle próbowało atakować, ale szybko dostrzegło chyba brak sensu takiego działania. W końcu Adebayor zdobył również swoją bramkę.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. A teraz Defoe rzeczywiście symuluje. Że w szczerym polu został uderzony w twarz przez Colocciniego.

89. min. I jeszcze jedna. Coloccini domaga się żółte kartki dla Defoe'a za symulowanie. Tyle ze chyba sfaulował napastnika w polu karnym.

87. min. Jeszcze jedna świetna akcja Tottenhamu.

84. min. Trwa już czekanie na koniec meczu.

81. min. A teraz bardzo dobrze zachował się Krul.

79. min. Adebayor uderza obok bramki.

77. min. Kapitalna interwencja Friedela.

75. min. Nelsen za Kinga.

73. min. Walker dobrze przedostał się w pole karne, ale obrońcy w ostatniej chwili wybili.

71. min. Gosling szybko zgarnął żółtą kartkę.

69. min. A w Newcastle wchodzi Gosling.

68. min. Lennon za Bale'a. Zejdzie też Saha.

67. min. Teraz uderzenia próbuje Bale. Nad bramką.

64. min. 5:0! Adebayor! Do czterech asyst dołącza gola. I przy okazji prawie doznał kontuzji. A tym razem podawał Saha. I przy okazji prawie doznał kontuzji.

58. min. Bale dostał kapitalne podanie, ale łatwo stracił i goście ruszyli ze świetną kontrą. Trudna piłka do Cissego, ale napastnik pięknie odegrał piętką do Fergusona, który beznadziejnie wrzucił w pole karne.

54. min. Po raz pierwszy w tym meczu Newcastle ma zdecydowaną przewagę. Ale gospodarze już nic nie muszą. Ataki gości nie są też groźne.

50. min. Trudno powiedzieć, o co jeszcze toczy się ten mecz. A jednak piłkarze grają szybko i oglądamy akcje z obu stron.

46. min. Początek drugiej połowy. Ferguson za Obertana w zespole gości.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 I znowu bardzo gorąco pod bramką gości. Ratuje ich spalony.

45. min. +1 Assou-Ekotto z rzutu wolnego z 16 m wysokooo nad bramką.

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

41. min. Obrońcy NUFC znów niezainteresowani atakowaniem rywali. Cofają się z nimi w bramkę. Bale uderza mocno z 15 m - obok słupka.

39. min. Bardzo brzydki faul Walkera na Perchu.

37. min. Dwie dobre próby Demby By. Obrońcy i Friedel jednak górą.

34. min. GOL! 4:0! Kranjcar! Uderzenie Adebayora odbija Krul, piłka wraca pod nogi Adebayora i odbija się od niego pod nogi Kranjcara, który trafia do siatki. Można uznać, że to czwarta asysta Adebayora.

30. min. Kranjcar jest dziś bardzo aktywny. Kolejna próba.

27. min. Newcastle zerwało się do ataku i zaczyna przyciskać. Tylko co im teraz po tym?

24. min. Świetne uderzenie, Friedel koniuszkiem palców strąca piłkę na rzut rożny. Ale sędzia znowu się myli i nie dyktuje rogu dla gości.

23. min. Parker brzydko sfaulował Dembę Bę. Żółta kartka. Rzut wolny niemal z linii pola karnego.

21. min. A mogło być już 4:0, bo Bale ruszył ze świetną kontrą, ale obrońcy ratowali się faulem, sędzia puścił przywilej korzyści, a gospodarze nie potrafili z niego skorzystać.

20. min. GOL! 3:0! Saha! Dobra akcja gospodarzy, Adebayor znakomicie zastawia się w polu karnym, lekko wystawia Sasze, a ten łatwo trafia z kilku metrów. Trzecia asysta Adebayora.

19. min. Bardzo wysoka wrzutka Cissego. Demba Ba ledwo sięgnął piłkę głową, więc uderzenie było bardzo słabe.

16. min. I kolejna bardzo groźna akcja "Kogutów". Tym razem kończy się uderzeniem nad poprzeczką.

13. min. Kontrowersyjna sytuacja. Wydaje się, że obrońca Tottenhamu dotknął piłki ręką przy nieudanym wślizgu. Nie ma rzutu karnego.

10. min. Po szybkiej kontrze Tottenhamu gospodarze byli bliscy podwyższenia wyniku, jednak Adebayor zamiast strzelać wybrał delikatne podanie do bramkarza Newcastle.

6. min. GOL! 2:0! Saha! Goście szybko znokautowani. Druga asysta Adebayora. Kros z prawego skrzydła w pole karne, a Saha świetnie trącił piłkę stopą!

4. min. GOL! 1:0! Assou-Ekotto! Mocny początek. Świetna akcja Tottenhamu, obrona Newcastle nie dała rady dryblującemu Adebayorowi. Wszyscy skupili się po jednej stronie pola karnego, a piłka powędrowała do Assou-Ekotta, który spokojnie trafił do pustej bramki.

1. min. Początek meczu.

18:30 Jeżeli "Sroki" wygrają, skorzystają z potknięcia Chelsea, która przegrała na wyjeździe z Evertonem 0:2 i wskoczą na czwarte miejsce w tabeli - tuż za Tottenham. "Koguty" prowadzone są przez Harry'ego Redknappa, który jest jednym z głównych kandydatów do przejęcia reprezentacji Anglii. W sobotę rano powiedział jednak, że chce do końca sezonu zostać w klubie.