Bournemouth
(6)

Liczba oddanych głosów: 11

• KONIEC

Liverpool pokonał na swoim stadionie Manchester City 1:0 w hicie 19. kolejki ligi angielskiej. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 8. minucie spotkania Wijnaldum.

• 90. min. + 4

Koniec! Liverpool górą!

• 90. min. + 2

Manchester rzucił się do rozpaczliwych ataków, ale biją głową w mur Obywatele.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Zmiana w Liverpoolu: Leiva za Mane.

• 87. min.

Dużo fauli i niepotrzebnych nerwów w końcówce.

• 84. min.

Zamieszanie w szesnastce Manchesteru. Piłkarski bilard zakończony dalekim wybiciem piłki przez obrońców City.

• 81. min.

Liverpool ma dziś szanse na odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu nad Manchesterem City w spotkaniach rozgrywanych na Anfield Road.

• 79. min.

Milner sfaulowany przy linii bocznej przez Zabaletę. Argentyńczyk ma dzisiaj duże problemy z upilnowaniem Anglika. Krótko rozegrany ten stały fragment gry i Liverpool przechodzi do ataku pozycyjnego.

• 76. min.

Żółta kartka dla Emre Cana.

• 73. min.

Zawody przerodziły nam się w wymianę ciosów. Atak za atak, strzał za strzał. Pachnie golem, oj pachnie.

• 70. min.

Ależ zmarnował teraz atak Liverpoolu Origi! Najpierw balansem ciała zostawił w blokach startowych rywala, a potem, mając wychodzącego na czystą pozycję Mane, podał wprost w przeciwnika.

• 67. min.

Pierwsza zmiana w tym meczu. W Liverpoolu Origi pojawia się na murawie w miejsce Hendersona.

• 64. min.

Gra Manchesteru w drugiej połowie może się podobać. O ile w pierwszej drużyna Pepa Guardioli przypominała dzieci zagubione w mgle, tak teraz udało im się przejąć inicjatywę i sprawić, że Juergen Klopp coraz głośniej i bardziej nerwowo pokrzykuje na swoim podopiecznych.

• 61. min.

Sterling wycofał piłkę spod linii końcowej na dziesiąty metr, ale nikt nie zamknął tej akcji. Na szczęście dla Manchesteru rywale źle wybili piłkę i ta trafiła pod nogi De Bruyne. Strzał Belga zatrzymał się jednak na nogach obrońców w czerwonych trykotach.

• 58. min.

Wyśmienite kilkudziesięciometrowe podanie Toure i Sterlingowi zabrakło naprawdę niewiele, by piłkę opanować. Coś drgnęło w grze Obywateli.

• 57. min.

Budzi się chyba z zimowego snu Manchester. Zszedł z futbolówką do środka Silva i huknął potężnie tuż obok słupka. Pierwsze poważne ostrzeżenie dla gospodarzy.

• 55. min.

Z dystansu strzelał Aguero. Uderzenie w sam środek bramki, na dodatek lekkie, więc nie mogło zaskoczyć Mignoleta.

• 52. min.

Bardzo aktywny jest Clyne. Prawy defensor Liverpoolu raz po raz podłącza się pod akcje ofensywne swojego zespołu i wprowadza sporo zamieszania dośrodkowaniami.

• 49. min.

Obrazy gry na początku drugiej części spotkania nie uległ zmianie w stosunku do tego, co widzieliśmy wcześniej. Liverpool ma ten mecz - a przynajmniej tak się wydaje - pod kontrolą.