(1)

Liczba oddanych głosów: 15

Wi�cej o wydarzeniu

Southampton czarnym koniem Premier League

Na początku obecnego sezonu ligi angielskiej furorę robi Southampton. Klub, w którym występuje Artur Boruc, w pierwszych sześciu meczach zgromadził 11 punktów. Co warte odnotowania, stracił jedynie 2 gole. Obok Tottenhamu najmniej w lidze. A jeszcze trzy lata temu zespół występował w League One, od tamtej pory awansował o 56 pozycji.

• 90. min. + 4

KONIEC OBU SPOTKAŃ. Chelsea po zabójczych dwóch minutach i gola Hazarda i Williana pokonuje Norwich 3:1. Southampton wygrywa u siebie ze Swansea 2:0, Artur Boruc piąty raz w tym sezonie zachował czyste konto, a w pierwszej połowie kilka razy kapitalnie wybronił swoją drużynę przed stratą gola. Brawo!

W obu meczach sędziowie doliczają do regulaminowego czasu 4 minuty.

• 83. min.

Southampton - Swansea: ''Świeci'' mogą być już niemal pewni wygranej - Rodriguez, który w drugiej połowie pojawił się na boisku ładnie przyjął piłkę i przy asyście rywala pokonał Vorma.

• 80. min.

Norwich - Chelsea: ''The Blues'' po stracie gola nie stworzyli sobie jeszcze sytuacji bramkowej. Do końca meczu niewiele ponad 10 minut.

• 75. min.

Southampton - Swansea: Wanyama wpycha piłkę do bramki po rzucie rożnym, ale sędzia odgwizduje... faul. My go nie widzieliśmy.

• 75. min.

Southampton - Swansea: ''Święci'' w ostatnich minutach oddali grę od własnego pola karnego, Boruc może odetchnąć.

• GOOOOOOL

68. min.

Po ładnej akcji i błędzie obrony Chelsea Pilkington z najbliższej odległości pokonuje głową Cecha. ''The Blues'' zostali skarceni za zachowawczą grę.

• 64. min.

Norwich - Chelsea: Oscar z lewej strony boiska zbiegł w pole karne, ograł rywala na zamach, ale strzał pozostawiał już sporo do życzenia.

• 59. min.

Norwich - Chelsea: Kolejna szansa gospodarzy, ale Pilkington w ostatniej chwili został powstrzymany przez Ivanovicia. Nie ma nawet rzutu rożnego dla Norwich.

• 56. min.

Norwich - Chelsea: Swoją szansę na uderzenie miało także Norwich, ale Pilkington z 25 metrów także nie trafił w bramkę.

• 54. min.

Southampton - Swansea: Tym razem Boruc nie musiał interweniować, Shelvey przeniósł piłkę metr nad poprzeczką. Fatalnie wykonany rzut wolny.

• 53. min.

Southampton - Swansea: Wilfried faulowany tuż przed polem karnym, Swansea będzie miała dobrą szansę na wyrównanie.

• 50. min.

Southampton - Swansea: Kolejna pewna interwencja Boruca, tym razem po strzale Shelvey'ego.

• 47. min.

Norwich - Chelsea: Kolejna w tym meczu szansa Chelsea, znowu w roli głównej Damba Ba, który lekko strącił piłkę w kierunku bramki po dośrodkowaniu z lewej strony. Piłka o centymetry minęła bramkę.

Na obu boiskach rozpoczęły się już drugie połowy.

• 45. min. + 2

KONIEC PIERWSZYCH POŁÓW na obu boiskach. Norwich - Chelsea 0:1, Southampton - Swansea 1:0. Chelsea szybko strzeliła bramkę Norwich i przez resztę pierwszej połowy kontrolowała grę. Na boisku w Southampton w pierwszych minutach rządzili gospodarze, którym prowadzenie dał Lallana. Potem do głosu doszło Swansea i zaczął się szturm na bramkę Boruca. Polski bramkarz trzy razy popisał się świetnymi obronami, raz miał szczęście, po tym jak Dyer trafił w słupek. Wracamy po przerwie.

Boruc broni strzał Michu na koniec pierwszej połowy. Tym razem Polak miał sporo szczęścia, bo Michu uderzył mocno, ale w środek bramki.