Old Trafford

Liverpool

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Ręka Luisa Suareza

Zachował się haniebnie. Nigdy nie powinien już zagrać w Liverpoolu - mówił trener Manchesteru United Alex Ferguson po wygranym 2:1 hicie Premier League.

Premier League. Suarez przeprasza za niepodanie ręki Evrze

Napastnik Liverpoolu Luis Suarez przeprosił w niedzielę za swoje zachowanie podczas sobotniego meczu z Manchesterem United. Urugwajczyk nie podał przed meczem ręki Patrice'owi Evrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 2:1.

Premier League. Suarez nie podał ręki Evrze (wideo)

Podczas tradycyjnego przywitania przed meczem Manchesteru z Liverpoolem Luis Suarez nie podał ręki Patrice'owi Evrze. Po pierwszym meczu tych drużyn Urugwajczyk został oskarżony przez Francuza o rasistowskie zachowanie.

Odśwież
35
Zobacz bramki z tego meczu - na Z Czuba.tv »

Po początkowym szturmie przeprowadzonym przez gości, MU szybko przejął kontrolę na boisku. Swoich szans nie potrafili jednak wykorzystać Glenn Johnson, Antonio Valencia i Paul Scholes. Doskonale w bramce "The Reds" prezentował się Pepe Reina, który nie dawał się zaskoczyć atakom "Czerwonych Diabłów".

Na początku drugiej połowy Hiszpan nie miał jednak nic do powiedzenia przy dwóch akcjach wykończonych przez Wayne'a Rooneya. Najpierw wykorzystał on rzut rożny bity przez Ryana Giggsa, a trzy minuty później znów cieszył się ze zdobytej bramki.

Piłkarze Liverpoolu nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po straconym golu, a Valencia odebrał obrońcy piłkę przed polem karnym. Podanie na wolne pole do Rooneya otworzyło drogę do bramki, gdyż napastnik MU nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Reiny.

Liverpool zdołał jeszcze zdobyć bramkę kontaktową - na 10 minut przed końcem Luis Suarez dobił piłkę odbitą w polu karnym przez Rio Ferdinanda. To było jednak wszystko na co było tego dnia stać "The Reds" i trzy punkty ostatecznie pozostały w Manchesterze.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Koniec meczu!!!! Evra świętuje biegając po całym boisku, Suarez z opuszczoną głową opuszcza murawę

92. min. Suarez tym razem głową, ale minimalnie nad poprzeczką. Nawet, gdyby trafił to i tak był na spalonym...

91. min. Szansa dla Liverpoolu, ale De Gea końcami palców wybija piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę!!

86. min. Liverpool nie rzucił się do odrabiania strat lecz mozolnie konstruuje ataki w środku pola. W ten sposób na pewno nie uratują choćby punktu

80. min. Goooool dla Liverpoolu!!!! Będą jeszcze emocje w tym meczu! Rzut wolny z daleka bity w pole karne, a tam błąd popełnia perfekcyjny dotychczas Ferdinand. Odbija piłkę przed siebie, a na nią czyhał już Suarez, który z najbliższej odległości trafił do siatki!

75. min. Charlie Adam zmienia Dirka Kuyta. Holender nie zaznaczył się w dzisiejszym meczu niczym szczególnym

74. min. Danny Welbeck przed szansą na podwyższenie wyniku, ale piłka mu skozłowała i Reina bez problemów łapie piłkę

64. min. Da Silva szarżuje na prawym skrzydle, jednak jego wrzutka w pole karne pada łupem Reiny

61. min. Kenny Dalglish stawia na atak - wprowadza dwóch ofensywnych: Andy'ego Carolla i Craiga Bellamy'ego. Zmieniają oni odpowiednio Spearinga i Downinga

59. min. Znów szansa dla MU - wbiegający w pole karne Rooney dostaje piłkę od Valencii i strzela, ale niecelnie. Lot piłki mógł jeszcze przeciąć jeden z jego kolegów, ale zabrakło centymetrów

50. min. Rooney na 2:0!!!!!!!! Niewidoczny w pierwszej połowie napastnik, nokautuje "The Reds" tuż po przerwie. Piłkę obrońcy odbiera Valencia, podaje do Rooneya na wolne pole, a ten bez najmniejszych problemów pokonuje Reinę!!

47. min. Gooooool dla MU!!!!! Rzut rożny z prawej strony boiska w wykonaniu Giggsa, piłka po głowie jednego z piłkarza MU, trafia ostatecznie do Rooneya, a ten strzałem z najbliższej odległości nie daje szans Reinie. 1:0 dla gospodarzy!!

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę, Liverpool w obronie radzi sobie z Rooneyem

I połowa:

46. min. Sędzia nie dolicza zbyt dużo do pierwszej połowy, która właśnie dobiegła końca

45. min. Suarez mógł wyjść na sytuację "sam na sam", ale piłkę spod nogi wybija mu Ferdinand. Piłkarze Liverpoolu protestują domagając się faulu, ale sędzia jest nieugięty. Powtórki pokazują, że nie pomylił się

42. min. Inicjatywę przejęli goście, którzy po nieudanej wrzutce próbują szczęścia strzałem z dystansu. Skrtel uderza mocno, ale piłka przechodzi nad bramką

35. min. Wrzutka z prawego skrzydła, do piłki bardzo wysoko skacze Evra, jednak jego strzał wysoko nad poprzeczką

33. min. Kolejny atak sunie na bramkę "The Reds", ale wrzutka Welbecka z lewej strony "wyczyszczona" przez obronę

31. min. Reina ratuje Liverpool!!! Instynktowna obrona strzału głową Scholesa po błyskawicznie rozegranej akcji MU!

27. min. Po emocjonującym początku, mecz trochę stracił na tempie. Gra toczy się głównie w środku pola, żadnej ze stron nie udaje się przedrzeć pod pola karne. Z daleka szczęścia próbuje Rooney, ale jego strzał bardzo niecelny

19. min. Valencia drybluje w polu karnym rywali i oddaje celny strzał na bramkę. Uderzenie jednak zbyt słabe, by zaskoczyć Reinę

13. min. Piłkarz L'poolu brutalnie "wchodzi" nogą w głowę Evry. Sędzia jednak wstrzymał się z pokazaniem choćby żółtej kartki

10. min. Johnson o włos od zdobycia bramki!!! Dynamicznie wbiega w pole karne z prawego skrzydła, strzela technicznie, ale piłka o centymetry mija słupek

7. min. Liverpool fauluje tuż obok pola karnego, a rzut wolny w wykonaniu Giggsa jednak nieskuteczny. Po chwili rzut rożny także bez zagrożenia - bezpańską piłkę pewnie chwyta Reina

4. min. Valencia próbuje szczęścia pod polem karnym "The Reds", ale jego wrzutka do Rooneya zbyt głęboka i piłka pada łupem Reiny

3. min. Glenn Johnson szarżuje na prawym skrzydle i po zwodzie mocno uderza na bramkę MU. Płaski strzał łatwo wybroniony jednak przez De Geę

1. min. Pierwszy gwizdek za nami, goście ochocze ruszyli do przodu, a Suarez powalił dwóch piłkarzy MU na murawę. Zderzyli się ze sobą Evra i Ferdinand i temu drugiemu udzielana jest teraz pomoc medyczna

13:44 Luis Suarez nie podał ręki Patrice'owi Evrze. Był to wyraźnie rewanż za to, że Francuz oskarżył Urugwajczyka o rasistowską obelgę. W konsekwencji Urugwajczyk został przez angielską federację zawieszony na osiem meczów i ukarany grzywną.

13:41 Piłkarze obu drużyn są już w tunelu pod trybunami Old Trafford, za chwilę wyjdą na boisko "Teatru Marzeń"

Przed meczem:

- To będzie jak zawsze wielki mecz. Myślę, że nasz poziom w ostatnich kilku tygodniach był dobry. Trochę niepokojące jest to, że tracimy gole w ważnych spotkaniach - zauważył menedżer MU.

- Wiemy, że Manchester to świetna drużyna. W zeszłym tygodniu zdołali wywieźć punkt ze Stamford Bridge, mimo że przegrywali już 0:3. To im na pewno doda pewności siebie. Jednak stać nas na zwycięstwo. Pokonaliśmy ich dwukrotnie i raz zremisowaliśmy w ostatnich trzech starciach - powiedział rodak Fergusona prowadzący Liverpool Kenny Dalglish.

Liverpool czeka trudne zadanie, zagra bowiem na Old Trafford, gdzie nie potrafi wygrać od trzech lat. Ostatnie zwycięstwo odniósł tam 14 marca 2009 roku (4:1).