Liverpool

1 1

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Ferguson: To był zbyt duży cios dla Rooneya

W szlagierze 8. kolejki angielskiej ekstraklasy Manchester United zremisował 1:1 na Anfield Road z Liverpoolem. W wyjściowej "jedenastce" "Czerwonych Diabłów" zabrakło m.in. Wayne'a Rooneya. - Musiałem go posadzić na ławce, miał fatalny tydzień - powiedział po spotkaniu menedżer Manchesteru sir Aleks Ferguson

Premier League. Czerwony szlagier w Anglii

- Wrogość nie zniknie, ale oba kluby potrzebują siebie nawzajem - mówi trener MU Alex Ferguson. W sobotę o 13.40 najważniejszy i najgorętszy mecz angielskiej Premier League. Transmisja w Canal+ Gol

Odśwież
27
Alex Ferguson zaskoczył rywali samym zestawieniem wyjściowego składu, pozostawiając na ławce rezerwowych między innymi Weyne'a Rooneya, Javiera Hernandeza, Naniego czy Michaela Carricka. Nie była to chyba najszczęśliwsza decyzja, ponieważ przez większą część meczu jego zespół grał bardzo słabo.

Niewiele lepiej prezentowali się też gospodarze i wszyscy, którzy nie zobaczyli pierwszej godziny tego spotkania, nie mieli za bardzo czego żałować.

W 68. minucie Steven Gerrard wykorzystał fatalne zachowanie Ryana Giggsa, który zrobił lukę w murze, i strzałem z wolnego dał "The Reds" prowadzenie. To zmusiło do zmian zespół gości, na boisku pojawili się Rooney, Nani i Hernandez.

Do wyrównania pięć minut po wejściu na boisko doprowadził ten ostatni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył głową Patrice Evra i supersnajper z Meksyku z najbliższej odległości pokonał Jose Reinę.

Liverpool rzucił się jeszcze do ataku, ale kapitalny strzał Jordana Hendersona jeszcze lepiej obronił David De Gea, a Martinowi Skrtelowi w doskonałej sytuacji zabrakło zimnej krwi.

Czerwone Diabły wywalczyły ważny punkt w meczu, w którym byłyzespołem gorszym. Pokazały jednak cechę prawdziwych mistrzów - zdobyły bramkę mając pół okazji i dzięki temu osiągnęły korzystny rezultat.

90. min. +2 Po dużym zamieszaniu piłka trafia na trzeci metr w polu karnym gości pod nogi Skrtela, ale ten za bardzo się podpalił i uderzył w górne rzędy trybun.

90. min. +1 Kapitalny strzał z powietrza z ponad trzydziestu metrów, ale kapitalnie interweniujący De Gea przenosi piłkę nad poprzeczką.

90. min. Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

82. min. Świetna długa piłka w pole karne Manchesteru, Kuyt uderza z kilku metrów piłkę wślizgiem, ale trafia prosto w De Geę.

81. min. GOL!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Evra przedłuża piłkę na dalszy słupek, a tam już z najbliższej odległości piłkę głową umieszcza w bramce Hernandez.

76. min. Ostatnia zmiana w Manchesterze - za Jonesa na boisko wchodzi Hernandez.

69. min. Podwójna zmiana w zespole gości - Rooney i Nani wchodzą za Younga i Parka.

68. min. GOL!!! Gerrard wykorzystuje to, że Giggs zrobił lukę w murze i strzałem z rzutu wolnego daje swojemu zespołowi prowadzenie.

65. min. Evra zostaje ukarany żółtą kartką za nachalne kwestionowanie decyzji arbitra.

57. min. Pierwsza zmiana w tym meczu, w miejsce Lucasa wchodzi Henderson.

52. min. Piłka po strzale głową Kuyta trafia w rękę Evansa, ale sędzia Marriner nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

48. min. Mocny strzał z wolnego z trzydziestu metrów Younga, Reina wypluwa przed siebie piłkę, ale nie zdołał do niej dojść czający się niedaleko Welbeck.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Do przerwy bez bramek na Anfield Road. Co więcej, ciekawych sytuacji mieliśmy w pierwszych 45 minutach jak na lekarstwo, najlepszą okazję zmarnował Luis Suarez, który uderzył z czternastu metrów prosto w Davida De Geę. Czy po przerwie Alex Ferguson zdecyduje się wprowadzić kogoś z ławki rezerwowych? Opcji ma kilka, bo siedzą na niej m.in. Wayne Rooney, Nani, Carrick i Hernandez.

45. min. Dwie minuty dolicza do pierwszej połowy Andre Marriner.

45. min. Mamy przerwę w grze. Lucas przypadkowo zderzył się z Jonesem i konieczna będzie interwencja masażystów obu ekip.

43. min. Asley Young ukarany żółtą kartką za faul na Gerrardzie.

41. min. Park Ji-SUng zabrał piłkę Jose Enrique, pociągnął z nią kilkadziesiąt metrów, ale jego strzał z osiemnastu metrów dość znacznie minął bramkę Reiny.

35. min. Ależ okazję mieli teraz gospodarze! Piłka dość przypadkowo trafiła przed polem karnym do Suareza, ten światnie zakręcił Evansem, ale uderzył po ziemi prosto w De Geę.

28. min. Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukarany został Brazylijczyk Lucas, który faulem taktycznym chciał przerwać kontrę gości.

25. min. Suarez chciał przelobować prawie z połowy boiska De Geę, piłka po jego strzale minęła jednak bramkę o kilka metrów.

21. min. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Gerrard ostro wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale tam Suarezowi zabrakło kilku centymetrów, by przeciąć jej tor lotu.

16. min. Dobre wejście lewą stroną Evry, dośrodkowanie na dalszy słupek, ale tam Jones źle trafił głową w piłkę i trafił tylko w boczną siatkę.

7. min. Pierwsza szybsza akcja w tym meczu. Jose Enrique wykorzystał błąd Smallinga, pociągnął lewą stroną, ale dośrodkował na głowy stoperów rywali.

1. min. Zaczynamy mecz. Z ławki rezerwowych na razie muszą oglądać go tacy gracze jak Rooney, Nani, Hernandez, Carrick czy Anderson wśród gości oraz Agger, Carroll i Henderson w zespole The Reds. Decyzja w przypadku Rooneya niewątpliwie spowodowana jest ciężkim tygodniem, jaki miał reprezentant Anglii.

- Za kilka lat równie ważne mogą się stać derby Manchesteru, ale na razie meczem sezonu są nasze pojedynki z Liverpoolem. W ostatnim ćwierćwieczu na stadionie na Anfield Road aż dziewięciu moich piłkarzy dostało czerwone kartki. To kwestia atmosfery, którą tworzą kibice - tak przed klasykiem Premier League wypowiedział się Sir Alex Ferguson.