podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. O mistrzostwie rozstrzygnie defensywa?

Od spektakularnych popisów napastników obydwu drużyn ważniejsze okazały się błędy środkowych obrońców, ale na Anfield Road rozstrzygnięcia tytułu mistrzowskiego nie było. Po hicie Premier League wnioskiem może być ten, że o ostatecznym kształcie tabeli zadecyduje raczej skuteczność w defensywie, a nie w ataku - pisze Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, skaut i analityk InStat Football.

MŚ 2014. Yaya Toure nie zagra na mundialu?

Pomocnik reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure może nie zagrać na mistrzostwach świata. Zawodnik Manchesteru City doznał kontuzji kolana w przegranym 2:3 spotkaniu z Liverpoolem. Zdaniem trenera Manuela Pellegriniego to może być koniec sezonu dla 30-letniego piłkarza.

• KONIEC

Trzy punkty zostają na Anfield, a Liverpool chyba długo dzisiaj nie zaśnie. We wspaniałej atmosferze i w pięknym stylu The Reds wykonali spory krok w stronę mistrzostwa Anglii, The Citizens byli zaś tak mili, że w drugiej połowie strzelili aż dwa gole by urozmaicić nam widowisko obwołane zawczasu hitem kolejki. Czujemy się usatysfakcjonowani: były gole z obu stron, były faule, kartki i kontrowersje, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

City nie traci nadziei, Silva cofa się do obrony by pomóc odzyskać piłkę, ale sędzia kończy spotkanie, co kibice na Anfield kwitują wybuchem radości.

• 90. min. + 5

Ostatnia zmiana w Liverpoolu. Sterlinga zastępuje Lucas.

• 90. min. + 3

Milner wrzuca centrę rozpaczy w pole karne, Viktor Moses rusza z kontrą zatrzymaną przez Kompany'ego, gdy wtem, Henderson bezpardonowo wchodzi w Nasriego w środku pola, a sędzia, równie bezpardonowo, wyrzuca Hendersona z boiska.

• 90. min. + 2

Atak City przerywa bardzo złe podanie. Liverpool jest zadowolony, ale szybko traci piłkę i goście znowu zmierzają na jego połowę.

Sędzia dolicza pięć minut.

Milner i Zabaleta znowu ładnie grają na prawej stronie. Próbują przenieść akcję w pole karne. Zabaleta wpada w nie, wpada w trawę, ale karnego nie ma. Raczej słusznie.

• 89. min.

I jeszcze jedna zmiana w Liverpoolu - schodzi żegnany oklaskami Coutinho, wchodzi Viktor Moses.

• 88. min.

Liverpool zdaje się zadowolony, gdyby mógł tylko wybijać piłkę do końca meczu. Teraz jednak niefortunnie wychodzi mu nawet z tego niezły atak. Sędzia uznaje, że Suarez znowu znalazł się na spalonym. Chyba ma rację.

• 87. min.

Zabaleta pada w starciu z Coutinho, który potykając się podciął Zabaletę - będzie rzut wolny z dogodnej odległśći dla City. Nasri wrzuca na dalszy słupek, ale nie ma tam żadnego gracza gości.

• 85. min.

Garcia i Milner klepią na prawej stronie. W końcu uznają, że donikąd w ten sposób nie dotrą i stawiają na wrzutkę w pole karne. Nie sięga Aguero, ale nie sięgają i obrońcy. Mignolet wznowi od bramki.

• 84. min.

Suarez gra z Coutinho, pomaga im Allen, Joe Hart jest nagle jakiś osamotniony wśród morza czerwonych koszulek, ale broni, City rusza ze swoją akcją, którą kończy świetna interwencja Martina Skrtela.

• 83. min.

Jeszcze jeden korner, Demichelis wyskakuje najwyżej/najlepiej, uderza głową... Mignolet dobrze łapie. Liverpool swoją kontrę wyprowadza raczej ostrożnie. Henderson próbuje podać w pole karne do Suareza, ale Zabaleta się tego domyśla i przecina podanie.

• 81. min.

Coutinho wrzuca z autu do Suareza, piłka znowu na aut i Liverpool rusza, ale niespiesznie. Piłkę przejmuje więc City, ale też nie spieszy się z rozegraniem tej akcji. Joe Allen dopada do Zabalety, który jest w polu karnym, City ma z tego rzut rożny, a za chwilę jeszcze jeden.

• 79. min.

Tak cieszył się Silva, gdy Silva jeszcze się cieszył:

• 78. min.

Wyrzut z autu w pole karne. Clichy podbija piłkę, piłka zmierza na nogę Kompanego. Kapitan City próbuje wybić i... kiksuje. Coutinho dostaje podanie na 16. metr, natychmiast uderza i trafia przy słupku!

• GOOOOOOL

78. min.

3:2! Coutinho!

• 77. min.

Sterling wpadł w pułapkę ofsajdową, co zaznaczamy tylko dlatego, że strasznie podoba nam się wyrażenie "wpaść w pułapkę ofsajdową". City rusza z kontrą, ale Liverpool błyskawicznie rekontruje, Sterling jest już na skrzydle, ale Demichelis rusza w sukurs Zabalecie. Zabaleta nieprzepisowo powstrzymuje zaś Coutinho i dostaje żółtą kartkę.

• 76. min.

Goooooaniema! Silva urwał się na skrzydle, pognał przed siebie i zagrał idealnie w pole karne do Aguera. Argentyńczyk powinien trafić, ale ledwo zdołał trącić tę piłkę wślizgiem i złapał się za głową. Ma szczęście, że sędzia odgwizdał spalonego. Sędzia ma szczęście, że Aguero nie trafił - o spalonym nie było mowy.

• 75. min.

Milner przewraca się w polu karnym, ale przyjmuje to z pokorą i bez żądań. City posiada piłkę, zaczyna atak pozycyjny, ale obrońcy Liverpoolu konsekwentnie nieustępliwi.