Liczba oddanych głosów: 140

Komentarze (4)

• karolowski5

Oceniono 5 razy 1

Zapowiada się zacne starcie. Oba zespoły w czołówce dzieli je tylko dwa oczka, tak więc wynik tego spotkania może sporo zmienić sytuacje, jak wygra Chelsea odskoczy już Soton na 5 oczek, w przypadku wygranej gości wyprzedzą sensacyjnie The Blues, a pokazali już w tym sezonie na Anfield czy na Old Trafford, że potrafią grać na wyjazdach z faworytami. I do tego wszystkiego jeszcze możliwość oglądania Boruca.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

• KONIEC

Chelsea pewnie wygrała na własnym stadionie z Southamptonem. Goście już w 12. sekundzie wyszli na prowadzenie, ale potem z minuty na minutę to podopieczni Jose Mourinho zyskiwali przewagę, co udokumentowali trzema golami.

Tym samym "The Blues" awansowali na drugie miejsce w tabeli i są na czele grupy pościgowej za liderującym Arsenalem.

Kolejne mecze Premier League, tym razem, wyjątkowo, w środku tygodnia.

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

Koniec! Chelsea wygrywa!

• 90. min. + 5

Gospodarze mają tyle czasu, że jeszcze próbują. Dobić bonusowym golem rywali zamierzają kolejnym rzutem rożnym, ale piłka po słabym uderzeniu przelatuje obok słupka.

• 90. min. + 3

Southampton, choć trochę bez wiary, próbuje jeszcze strzelić drugą bramkę. Osvaldo spróbował dośrodkować na głowę Lamberta, ale skończyło się na rzucie rożnym , po którym pewnie interweniowali gospodarze.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza sześć minut.

Ramires dośrodkował z lewej strony po ograniu obrońcy, Ba dopadł do piłki wślizgiem i wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOL

90. min.

3:1! Ba!

• 89. min.

Goście wyruszyli lewym skrzydłem. Powoli, ale uważnie. Piłkę dostał Osvaldo, zszedł do środka, wziął zamach i mocno podkręcił piłkę. W bramkę nie trafił, ale przynajmniej się starał. Nie pomylił się znowu tak bardzo.

• 87. min.

Shaw do środka do Davisa, ten jednak nie potrafił opanować piłki i gospodarze spokojnie ją wybijają. Chwilę później Osvaldo dostaje piłkę na siedemnastym metrze i próbuje z pierwszej piłki przelobować bramkarza Chelsea, ale ostatecznie od bramki zacznie Cech.

• 85. min.

Osvaldo wreszcie się doczekał. Podkopywał dołki pod piłkarzami rywala od początku meczu i w końcu sam w jeden z nich wpadł. Po kolejnym faulu sędzia nie wytrzymał i dał mu kartkę.

• 84. min.

John Obi Mikel wchodzi za Fernando Torresa. Mourinho najwidoczniej jest już zadowolony z wyniku i teraz każe swoim piłkarzom skupić się na defensywie.

• 82. min.

Od dłuższego czasu The Blues wykonują rzuty rożne. I przytrzymują piłkę po tym, jak nie udaje im się uderzyć z powietrza, ale też jej nie tracą.

• 80. min.

Southampton szuka jeszcze sposobu na wyrwanie punktu na Stamford Bridge. Osvaldo dobrze dośrodkował z lewej strony, piłka przeleciała jednak spokojnie nad głowami piłkarzy obu ekip i w końcu wylądowała w rękach Cecha.

• 79. min.

Niezła kontra Southamptonu w mgnieniu oka zmienia się w świetną kontrę Chelsea. Seria kombinacyjnych podań, strata piłki, odzyskanie piłki, wrzutka w pole karne, zamieszanie, nic z tego.

• 77. min.

Kombinacyjna akcja Hazarda z Matą kończy się spalonym tego drugiego. Southampton próbuje odpowiedzieć długim podaniem do Lamberta, ale skutecznie powstrzymuje go Ivanović.

• 75. min.

Ivanović szarpie się mocno z rywalem i wygrywa ten pojedynek. Wtem nadbiega Ramires, odbiera mu piłkę i pędzi dalej. Ale niedaleko, bo wślizg rywala szybko powala go na ziemię i sprawia, że Ramires nie ma już ochoty ani siły z niej wstać. Zobaczymy czy wróci na boisko. Pewnie tak.

• 73. min.

Długie podanie do Ba, który kapitalnym przyjęciem piłki wywalczył sobie sporo wolnego miejsca. Ostatecznie jego uderzenie wylądowało jednak obok bramki. Po chwili rzut rożny dla Southamptonu, tworzy się małe zamieszanie, ale w końcu obrońcy Chelsea przejmują kontrolę nad wydarzeniami.

• 72. min.

Rozpędzony Davis domaga się rzutu wolnego po tym, gdy - nie z własnej woli - musiał zwolnić. Ma pretensje do sędziego, ale nie tak wielkie, jak Rodriguez, który z uwagi na wielkość swoich pretensji zostaje poczęstowany przez arbitra kartką.

• 70. min.

Doskonałe prostopadłe dogranie do Maty, który miał bardzo dużo miejsca w polu karnym. Próbował przerzucić piłkę z lewej jego strony na środek, gdzie czekał już Torres, ale końcówką palców piłkę przechwycił bramkarz gości.

• 68. min.

Ryzykowne wycofanie do Gazzanigi. Do piłki pędzi Ba, ale bramkarz znajduje się na linii pola karnego sekundę przed nim i wybija na aut. Chelsea nie kończy akcji, Mata nieźle wrzuca, ale nie udaje się The Blues oddać strzału.