Tottenham
(0)

Liczba oddanych głosów: 2

• 90. min. + 4

KONIEC. Tottenham wygrywa derby Londynu i w tej chwili ma już 8 punktów przewagi w tabeli nad Chelsea! Koguty zajmują 4. miejsce w Premier League - ostatnie dające prawo gry w Lidze Mistrzów. Zespół Antonio Conte znajduje się tuż za nimi, ale coraz więcej wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będzie musiał zadowolić się udziałem w Lidze Europy.

Andre Marriner dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• 87. min.

Bardzo ostry faul Vertonghena. Obrońca Tottenhamu zaatakował Edena Hazarda. Przewinienie zasługujące przynajmniej na żółtą kartkę, zostało jednak zignorowane przez sędziego, który nie podyktował nawet rzutu wolnego.

• 84. min.

Tottenham szuka kolejnych okazji. Teraz z ostrego konta strzelał Lamela, ale jego uderzenie zablokował dobrze ustawiony Christensen.

• 78. min.

Duży błąd Davinsona Sancheza. Obrońca Tottenhamu zagapił się, przez co piłkę przejął Kante. Strzał pomocnika Chelsea został jednak zablokowany.

• 73. min.

Zmiana w zespole Tottenhamu. Wracający po kontuzji Harry Kane zmienia Heung-min Sona.

• 70. min.

Żółtą kartką ukarany Ben Davies z Tottenhamu. Obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał Victora Mosesa.

• 66. min.

W pole karne świetnie ze skrzydła wbiegł Son, obrońcy zablokowali jego dwa uderzenia, ale piłka ostatecznie i tak trafiła pod nogi Alliego, który w asyście dwóch obrońców gospodarzy posłał piłkę w kierunku dalszego słupka, nie dając szans Caballero.

• GOOOOOOL

66. min.

KOLEJNA BRAMKA TOTTENHAMU! CO TU SIĘ DZIEJE?!

• 64. min.

Chelsea chce jak najszybciej odrobić straty. Swoich sił w strzałach z dystansu próbowali Hazard i Willian, ale ich uderzenia okazały się niecelne.

• 62. min.

Fantastycznym długim podaniem popisał się Eric Dier, Dele Alli wbiegł pomiędzy obrońców Chelsea, świetnie przyjął piłkę i posłał ją obok bezradnie interweniującego Willy'ego Caballero.

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOOOOL! Tottenham obejmuje prowadzenie!

• 61. min.

Piękne uderzenie Sona! Wykorzystał wolną przestrzeń pozostawioną przez Marcosa Alonso i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Caballero zachował się jednak znakomicie i zdołał uchronić Chelsea przed stratą kolejnej bramki.

• 60. min.

W dzisiejszym spotkaniu Eriksen wyrównał dorobek bramkowy ze swoich dwóch najlepszych dotychczas sezonów w barwach Tottenhamu.

• 57. min.

Bardzo samolubnie zachował się Alvaro Morata. Piłkarze Chelsea wyszli do ataku z przewagą, ale Hiszpan za długo zwlekał z podaniem, w końcu zagrał do Mosesa, ale ten, będą w bardzo trudnej sytuacji, dośrodkował prosto w ręce Llorisa.

• 54. min.

Bardzo slaby rzut rożny w wykonaniu Eriksena. Po dośrodkowaniu Duńczyka piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy Chelsea.

• 53. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Chelsea. Ogromny błąd popełnił Victor Moses, piłka trafiła pod nogi Dele Allego, ale w ostatniej chwili wybił Christensen.

• 50. min.

Dobrze zastawiał się teraz Davinson Sanchez, który wygrał pozycję z Moratą, i w konsekwencji wywalczył rzut wolny dla Kogutów.

• 48. min.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Teraz przed szansą stanął Alvaro Morata, ale sędzia odgwizdał spalonego.