Zenit St. Petersburg

0 1

Odśwież
38
Piłkarze Porto w pierwszej połowie nastawili się na grę z kontry i już w 10. minucie przyniosło to efekt - podanie Hulka wykorzystał Rodriguez i wpakował piłkę do bramki. Zenit odpowiedział już 10 minut później - po dośrodkowaniu Helton wybił piłkę wprost pod nogi Szyrakowa, który bez zastanowienia huknął do siatki.

Pod koniec pierwszej połowy za zagranie piłki rękę drugą żółtą kartkę otrzymał Fucile i Porto drugie 45 minut grało w osłabieniu. W 63. minucie prowadzenie Zenitowi dał Szyrakow - strzałem w okienko po podaniu od Faizulina. Na 3:1 podwyższył Danny w 72. minucie.

Porto próbowało atakować. Hulk dwa razy groźnie strzelał z dystansu, ale Małafiejew bronił pewnie. Zenit zdobył pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W tabeli grupy G zrównał się punktami z Porto, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek będzie o jedną pozycję wyżej.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Zenit wygrał 3:1. To pierwsze zwycięstwo drużyny z Petersburga w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

86. min. Kolejna doskonała okazja dla Zenitu, ale marnuje ją Kierżakow. Danny wbiegł w pole karne odegrał na ósmy metr do Kierżakowa, ale ten nie był w stanie oddać strzału.

80. min. Długa akcja Porto. Piłkarze Zenitu zamknięciu w swoim polu karny. Dośrodkowanie do Hulka, ale napastnik Porto nie doszedł do piłki.

75. min. Szyrokow w doskonałej sytuacji przerzuca piłkę nad poprzeczką.

72. min. Goool dla Zenitu! 3:1 Błyskawiczna kontra gospodarzy. Kierżakow podał w poprzek pola karnego po nogach obrońców - piłka trafiła pod nogi Danny'ego, który wpakował ją do pustej bramki.

69. min. Porto po stracie bramki stara się częściej atakować. Piłka często edruje do Hulka i Valery, ale na razie bez efektów.

65. min. Potężne uderzenie Hula z rzutu wolnego. Od bramki dzieliły go centymetry.

63. min. Gol dla Zenitu, 2:1 Faizulin do Szyrokowa, a ten bez zastanowienia huknął z 13 metrów w okienko bramki Heltona. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

62. min. Rzut wolny dla Porto 17 metrów od bramki Małafiejewa. Souza strzelał dwa razy i dwa razy jego strzały zatrzymali obrońcy.

60. min. Kierżakow wpakował piłkę do bramki Heltona, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Powtórki pokazały, że nie miał racji.

57. min. Strata Porto w środku pola. Piłkę przejmuje Kierżakow i rusza na bramkę. Rozpędzony wpada w pole karne, ale nieczysto trafił w piłkę i uderzył obok bramki Heltona.

55. min. Hulk wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili obrońcy wybijają mu piłkę.

50. min. Kolejna okazja Kierżakowa, ale tym razem zatrzymuje go Helton.

48. min. Kierżakow bliski strzelenia bramki. Dostał doskonałe podanie za plecy obrońców, uderzył z 13 metrów, ale trafił tylko w słupek.

46. min. Rozpoczęła się II połowa.

45. min. +3 PRZERWA

45. min. +2 Druga żółta kartka dla Fucile, tym razem za zagranie piłki ręką. Howard Webb wyrzuca Urugwajczyka z boiska. Porto dokończy mecz w "10'.

45. min. Kontratak Zenitu. Piłka do Danny'ego, który długo się nie zastanawiając uderzył zza pola karnego. Wiele się nie pomylił.

42. min. Hulk strzelał zza pola karnego, ale obok bramki.

38. min. Zenit przeważa. Gospodarze atakują przede wszystkim prawą stroną, później szukają dośrodkowań. Obrona Porto myli się jednak rzadko.

33. min. Valera wchodzi w miejsce kontuzjowanego Klebera.

30. min. Kontuzja Klebera. Zszedł poza linię boczną, gdzie lekarze udzielili mu pomocy. Usztywnili prawy bark, co oznacza, że już raczej na boisko nie wróci. Porto gra w '10'.

26. min. Prostopadłe podanie do Kierżakowa, ale ten był na spalonym.

24. min. Ależ interwencja Małafiejewa! Potężny strzał Pereira, ale bramkarz Zenitu zdołał wybić ją na rzut rożny.

20. min. Remis, 1:1! Błyskawiczna akcja Zenitu. Dośrodkowanie z prawej strony, Helton wybił piłkę przed siebie, wprost pod nogi Szyrakowa, który potężnym uderzeniem wpakował ją do siatki.

17. min. Długa akcja Zenitu. Pomocnicy wymienili kilkanaście podań tuż za polem karnym Porto. Dośrodkowanie do Szyrokowa, ale ten uderzył obok bramki.

14. min. Zenit ma przewagę w posiadaniu piłki, ale z ataków gospodarzy na razie niezbyt wiele wynika. Porto nastawiło się na grę z kontry, długie piłki do Hulka i Rodrigueza - tak padła pierwsza bramka.

10. min. Gol dla Porto, 0:1! Prostopadła piłka do Hulka w pole karne. Ten minął obrońcę podał wzdłuż bramki, a James Rodriguez tylko dostawił nogę.

8. min. Prostopadłe podanie do Rodrigueza, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

6. min. Rzut wolny dla Porto z prawej strony pola karnego. Strzelał Hulk - mocno, ale obok bramki.

5. min. Gorąco pod bramką Heltona. Dośrodkowanie z prawej strony, ale obrońcy zdołali wybić piłkę.

2. min. Zenit zaczął agresywnie. Dwa ataki prawym skrzydłem, ale dośrodkowania nie doszły do napastników.

1. min. Gramy!

W pierwszym meczu Porto wygrało 2:1 z Szachtarem Donieck. Zenit przegrał w Nikozji z Apoelem 1:2.