Odśwież
Wszystkie wyniki dzisiejszych spotkań NA ŻYWO pod tym linkiem

Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

66
KONIEC Chociaż w pierwszej połowie Inter był dla Tottenhamu równorzędnym rywalem, to w drugiej części meczu Anglicy robili z Włochami to, co chcieli. No i mieli Garetha Bale'a, który nie tyle popisywał się umiejętnościami piłkarskimi, co przede wszystkim biegowymi. Bez dwóch zdań, Kogutom rewanż się udał. Aż chciałoby się zobaczyć trzeci fascynujący mecz, który rozstrzygnąłby pojedynek między tymi ekipami. Ale to już było drugie zdanie. Dziękuję za uwagę i zapraszam na jutro - też będzie ciekawie!

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Pawliuczenko uderza jeszcze z ostrego kąta. Castellazzi łapie piłkę.

90. min. +1 Tottenham udaje Smolarka. Nie, nie Ebiego, tego drugiego.

89. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1! Za to Bale jest Bale'em! Coutinho stracił piłkę, Walijczyk popędził z nią od połowy boiska, nikogo nie ogrywał, bo wszystkich po prostu wyprzedzał, aż dobiegł do linii końcowej, skąd - jak zwykle - zagrał wzdłuż bramki. Tym razem zamiast Croucha egzekutorem był Pawliuczenko.

88. min. Jenas popędził prawym skrzydłem, ale zapomniał, że nie jest Bale'em. Strzał nieudany.

87. min. Pawliuczenko podaje Sneijderowi. Włosi ruszają z kontratakiem, ale konstruują go tak długo, że mogli się tylko zestarzeć albo stracić piłkę. Na szczęście dla wszystkich, stracili piłkę.

85. min. Ostatnia zmiana w Tottenhamie. Za Lennona wchodzi Palacios.

83. min. Eto'o zagrywa do Coutinho w pole karne. Brazylijczyk jest odpychany ręką, ale sędzia nie reaguje. Eto'o i Coutinho naskakują na rywali, ale rodząca się kłótnia szybko zostaje zażegnana przez arbitra.

81. min. Kolejna akcja Eto'o! Bardzo podobnie, ale z drugiej strony boiska. Wyobrażam sobie w tej chwili kibiców Tottenhamu i wszyscy mają zasłonięte oczy.

80. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1! Sneijder zagrywa do znajdującego się na skraju pola karnego Eto'o, który od razu ustawia się tak, aby uderzyć między dwoma graczami Tottenhamu i posyła tam piłkę. Cudicini się wyciąga, ale nie broni.

78. min. I kolejny wyścig Maicona z Bale'em, wyglądający, jakby Bale miał opony na suchy tor, a Maicon deszczowe (wpis w ramach popularyzowania Formuły 1 w gronie kibiców piłkarskich i vice versa).

76. min. Zmiana w Tottenhamie. Pawliuczenko za Croucha.

75. min. W czasie, gdy Cudicini wybijał piłkę, prawie zdążyłem się zdrzemnąć. Wcale nie żartuję.

73. min. Sędzia pokazuje Jenasowi żółtą kartkę za nurkowanie w środku boiska.

72. min. I pierwsze uderzenie Milito. Niczego sobie.

71. min. Ostatnia zmiana w Interze. Milito za Pandeva.

69. min. Coutinho chciałby walczyć z rywalami choćby ogniem i mieczem. Sędzia tłumaczy, że nie tędy droga, bo w razie czego może mu odpowiedzieć żółtą i czerwoną.

67. min. Co prawda Coutinho jest na boisku i przeprowadził już jedną świetną akcję, ale patrząc na grę Interu, nie można się spodziewać po Włochach uderzenia ostatkiem sił. Prędzej dobicia ich z rąk, a raczej nóg, Anglików.

65. min. Zmiana w Interze. Schodzi Biabiany, w jego miejsce Bruno Coutinho.

64. min. Gooooooooooooooaniema! Bale kiwa zawodników, biegnąc wzdłuż linii końcowej, wbija ją w środek pola karnego, skąd zostaje skierowana do siatki, ale sędzia zauważa, że Bale minimalnie przekroczył z piłką linię.

61. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Bale po raz kolejny zostawia Maicona kilka długości z tyłu, zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego, Samuel jej nie sięga, za to dosięga ją Crouch, który wbija ją do bramki.

57. min. Inter od kilku minut zamknięty na swojej połowie. Znakomita akcja Modricia, Croucha i Huttona, z których każdy ograł co najmniej jednego rywala. Piłka odbiła się jednak od ręki wbiegającego w pole karne Huttona i sędzia przerwał akcję.

55. min. Bardzo groźnie pod bramką gości, ale golkiper wybija jakoś piłkę na rzut rożny po uderzeniu Croucha. Tottenham jest dużo bliżej strzelenia drugiego gola, niż Inter wyrównania.

54. min. Zamieszanie w polu karnym Interu, piłka wychodzi poza pole karne, gdzie jest Bale, który uderza ją technicznie, stojąc tyłem do bramki. Castellazzi wyszedł z bramki i Walijczyk był naprawdę bliski pokonania go w fenomenalny sposób, ale futbolówka mija słupek.

53. min. Zmiana w Interze. Nwankwo za Muntariego.

52. min. Muntari leży na murawie. Trudno powiedzieć, co mu się stało, ale najwyraźniej będzie potrzebna zmiana.

51. min. Lennon znakomicie ogrywa Chivu. Rumun uważa, że ta zniewaga krwi wymaga, ale godzi się na brutalny faul. Sędzia przystaje na żółtą kartkę.

50. min. Muntari po raz kolejny z dystansu. Dystans nadal się nie zmniejsza.

49. min. Cudiciniego nie powstydziłby się nawet Artur Noga. Kolejny wygrany pojedynek z Biabianym.

48. min. W przerwie doszło do zmiany w Tottenhamie. Van der Vaarta zastąpił Jermaine Jenas.

47. min. Crouch próbował strzału przewrotką. Ani jemu, ani przewrotce, ani piłce nic się nie stało.

46. min. Gramy.

PRZERWA Zobaczyliśmy bardzo ciekawą, wyrównaną pierwszą połowę. Tottenham stworzył jednak trochę lepsze okazje do strzelenia goli i zasłużenie prowadzi. Zasłużenie jest to jednak przy tym tylko jedna bramka. Jeśli jedni i drudzy trochę się przyłożą, to jeszcze może być 4:3. No dobrze, jeśli bardzo się przyłożą.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Świetna akcja Bale'a, zgubiona piłka, ale odzyskuje Modrić, który z całej siły kopie piłkę w van der Vaarta. Holender zagrywa wzdłuż pola karnego, gdzie nie ma ani jednego piłkarza żadnej z drużyn. Pierwsi dopadają do piłki obrońcy Interu.

43. min. Sneijder uderza z rzutu wolnego. Piłka leci w okienko, ale Cudicini zdążył z wybiciem jej na rzut rożny.

41. min. Piękna akcja Tottenhamu, w której główną rolę odegrał Bale. Strzałem zakończył ją jednak Huddlestone, który odegrał rolę szwarccharakteru.

40. min. Rzut rożny i zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Pierwszy przy piłce jest Cudicini, za co należy się mu order, jeśli wziąć pod uwagę, że Biabiany biega 100 m w 10,8 s.

39. min. Kiepskie 60 sekund z życia Alana Huttona. Najpierw wrzucił piłkę do znajdujących się na trybunach kolegów, a potem bezsensownie i ostro sfaulował, za co dostał żółtą kartkę.

37. min. Van der Vaart z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego. Mur podbija piłkę, dzięki czemu mogła ona zmylić bramkarza i niemal wpadła do bramki. Wylądowała jednak na siatce.

36. min. Samuel widzi uciekającego zawodnika i postanawia najpierw strzelać, potem pytać, za co dostaje w nagrodę żółtą kartkę.

35. min. Muntari decyduje się na strzał z dystansu. Piłka decyduje się zachować dystans.

34. min. Piękna akcja Interu. Kolejne podania gości były jednak coraz odważniejsze i możliwości był dwie - mogliśmy otrzymać jedną z najpiękniejszych akcji w historii, ale spektakularnie straconą piłkę. Cóż, historii w tej akcji nikt nie zmienił.

33. min. Po tym strzale Bale'a można stwierdzić, że Walijczyk chciałby powtórzyć swoje trzy bramki, ale tego nie zrobi.

31. min. Teraz Inter w natarciu. Akcje wyglądają trochę przypadkowo, ale biorąc pod uwagę, że mają sens, goście mogą być po prostu futbolowymi geniuszami, którzy wyprzedzają swoją epokę.

29. min. Cudicini wychodzi z bramki tak daleko, że gdyby nie inny strój, łatwo byłoby pomylić go z obrońcą. Na jego szczęście koledzy z defensywy radzą sobie z atakującymi Włochami.

27. min. Piłka przypadkowo trafiła do Zanettiego na 30 m. Po uderzeniu Argentyńczyka znalazła się jednak dużo dalej od bramki.

25. min. Bale w kolejnym rajdzie lewą stroną. Wrzuca już niemal zza boiska, piłka leci za dalszy słupek, gdzie stoi sobie przez nikogo nie niepokojony Crouch, któremu wystarczyło dostawić nogę. Niestety, chodziło o nogę, a nie głowę, więc Anglik naprawdę fatalnie spudłował.

23. min. A teraz główkowe pojedynki w polu karnym gości. Bardziej predestynowany niż Sneijder Crouch radzi sobie lepiej, ale piłka też zostaje wybita.

22. min. Sneijder walczy o piłkę z obrońcami Tottenhamu w ich polu karnym. Nie zostaje jednak przyjęty z otwartymi rękami.

21. min. Inter wygląda teraz trochę, jakby zastanawiał się, jaki był numer rejestracyjny tej ciężarówki, która go trafiła.

18. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0! Tottenham długo rozgrywa piłkę przed polem karnym Interu, w końcu dostaje ją Modrić, który świetnie kiwa, przyciągając uwagę kilku obrońców i wystawia van der Vaartowi, nie mającemu problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Van der Vaart mógł nie być na spalonym, ale jeszcze kilka powtórek w niczym by nie zaszkodziło.

17. min. Wysoka piłka posłana w pole karne gości. Pierwszy przy niej z racji wzrostu jest oczywiście Crouch, który zgrywa gdziekolwiek. Van der Vaart był akurat gdzie indziej, niż gdziekolwiek.

15. min. Bale ośmieszył Maicona, ale na pomoc pognał mu Lucio, który wybił na rzut rożny. Opisu kornera się nie spodziewajcie.

13. min. Piłkarze Interu w serii podań z cyklu "eee, to nie może przejść". Wszystkie przeszły. W końcu Eto'o dostał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał jej opanować i Cudicini szybko się jej pozbył ze strefy zagrożenia.

11. min. Zgadnijcie, co zrobił Bale. Ograł trzech obrońców i przewracając się strzelił z bardzo ostrego kąta. Bramkarz łapie z niewielkimi trudnościami.

9. min. I mamy dwie drobne odpowiedzi Anglików. Najpierw Crouch próbował zrobić głową... coś. Ale jak Crouch próbuje głową robić cokolwiek, to i tak trzeba mieć się na baczności. Potem Modrić zwiódł jednego obrońcę, zorientował się, że ten zwód spowodował, że odbiega coraz dalej od bramki, więc natychmiast uderzył. Castellazzi musiał się wyciągnąć, ale problemów nie miał.

7. min. Eto'o dostał piłkę przed polem karnym, zbiegł w prawo i uderzył. Obrońcy odpuścili, bramkarz odpuścił, a uderzenie wcale nieznacznie minęło bramkę gospodarzy.

5. min. Ni to prostopadłe zagranie w pole karne, ni to strzał. Intencji nie znamy, ale znamy efekt. Piłka mija słupek Cudiciniego o kilka metrów.

3. min. Pierwsze wrażenie na korzyść gospodarzy, którzy już dwa razy nieźle wrzucali piłkę w pole karne Włochów. Maicon pewnie wybija piłkę.

1. min. Gramy.

20:40 Dziś w bramce gospodarzy zobaczymy Cudiciniego, zastępującego Gomesa, który w poprzednim spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Tottenhamowi grało się zdecydowanie lepiej w dziesiątkę, więc może dziś również spróbują podobnego zagrania taktycznego. Próbuję się powstrzymać przed użyciem taniej figury stylistycznej i napisania, że goście mogą dziś zrobić z Kogutów rosół w ich własnym kurniku. Byłoby to wyjątkowo tanie i nieśmieszne, więc tego nie napiszę.

20:35 W meczu rozgrywanym w strefie rosyjskiej Rubin Kazań zremisował bezbramkowo z Panathinaikosem, czym znacznie utrudnił sobie szansę na awans, a Grekom wybił go już niemal z głowy. Tak, tak - właśnie zaczyna się runda rewanżowa. Miejmy nadzieję, że bramki, które nie padły w Kazaniu, zostały przeniesione do Londynu. Samuel, Gareth, pomożecie?

20:30 W dzisiejszym spotkaniu w podstawowym składzie nie zobaczymy rewelacyjnego przed dwoma tygodniami Bruno Coutinho. Będzie za to równie znakomity Biabiany. Będzie też Eto'o, będzie Bale, będzie reszta Tottenhamu i Interu. Będzie zatem ciekawie.