To machnięcie drewnianą nogą w powietrzu było jak miecz księcia Wiśniowieckiego nad przerażonymi głowami kozaków Chmielnickiego, zamach godny pierwszego rycerza Rzeczpospolitej, świst tej nogi jak grom z jasnego nieba powalił niewiernych na murawę, którzy jęli ryczeć z rozpaczy... jakby przebijał jedną kopia sześciu moskali naraz, ten zamaszysty sierp, gromowładny cios który z siłą galopującej husarii rozpruł powietrze rozsławi jego imię po wsze czasy. Niech nam żyje drewniak nasz ukochany!

Radykalnie zmienic postepowanie Licencyjne i sie do niego stosowac. Bo same zapisy nic nie dadza.-
    - Zakaz zmian nazw wlasnych ( klubowych) przy zmianie wlasciciela/sponsora - zakaz przenoszenia licencji na inny klub wraz z zmiana wlasciciela (licencja nalezy do klubu nie do wlasciciela/sponsora) - 55% dochodu na wynagrodzenia
    - 5 boisk treningowych w tym 3 trawiaste
    - stadion z 10 000 miejsc siedzacych zadaszonych
    - podgrzewana plyta
    - pelny monitoring
    - akademia pilkarska z internatem - wprowadzenie czteroletnich kontraktow polzawodowych dla zawodnikow od 16 roku zycia (by chronic prawa klubu wychowojacego, jesli mlody zawodnik go podpisze moze zmienic klub ale na normalnych warunkach rynkowych, ci zawodnicy co nie dostana takowego moga zmieniac klub za darmo-odszkodowanie szkoleniowe) - Posiadanie drugiej druzyny na niemiecki model jako U-21 (moze grac niej trzech starysz zawodnikow) ktora moze grac nawet w 3-lidze( kluby moga miec i 5 druzyn nikt im tego nie zabroni)
    - min. 15 zawodnikow z polskim paszportem w kadrze

- 3 / 4 lata przejsciowe na przygotowanie sie a pozniej nie ma zmiluj.
    Niemcy po Euro w Portugali nie patrzyli sie ile klubow ich warunki licencyjne spelni. Dali kluba trzy lata a pozniej nie patrzyli na tradycje i dzis maja tego efekty. Potencjal polski i ambicja polskiej pilko powinno byc miejsce min. w pierwszej 10 w Europie. Ale do tego trzeba tez kiedys nasza pilke radykalnie zmienic. Bedzie bolalo ale tylko na poczatku.
    Zreformowac wszystkie rozgrywki w Polsce Stworzyc dwie profesionalne ligi ( moga tez sie zwac Ekstraklasa 1 / 2 po 18 druzyn, gdie z 1-ej spadaja trzy, z 2-ej 4 zespoly[3-liga 4-grupy po 16 druzyn).
    Puchar Polski z tymi (Ekstraklasa1-2) druzynami od 1/64. Druzyna z nizszej klasy pierwszy mecz u Siebie. Final w pierwsza sobote po zakonczeniu ligi na Stadionie Narodowym
    Zamiast smiesznej przerwy zimowej Puchar Ligi z 32 druzynami ( 8 grup po 4 druzyny= 6 kolejek) diw najlepsze wchodza do fazy pucharowej ( z finalem nastepnych 5 spotkan). Final na Stadionie Slaskim ( jesli kiedys bedzie ukonczony)na tydzien przed rozpoczeciem rundy rewanzowej. Poszukac sponsora ktory za nazwe(np. XXX Puchar Ligi) wylozy z miliona.Nie wierze ze by nie znalazl.
    Na tydzien przed rozpoczeciem Ligi wprowadzic oficjalny Superpuchar Polski ( moze tez byc sponsorowany) tez bym powiedzial ze na stalym obiekcie ( biorac pod uwage ze na Narodowym gra Reprezentacja to tez bym rozrgal go na Slaskim oczywiscie jak bedzie skonczony)
    Ale na to w zacofanej Polskiej Pilce nikt sie nie zdecyduje. Za bardzo radykalne, nikt nie dostanie licencji. Smiechu warte. Te kluby ktore sa s3erio zarzadzane powitaja to z radoscia. Napewno na poczatku bylyby problemy ale one sa po to by je rozwiazywac. Pomyslow mozna ( dobrych pomyslow nie dziadowskich) zaczerpnac z kazdej ligi po kilka, tylko chciec.Ale cuda sie nie zdazaja, niestety wiec nie mam na co liczyc ze ktos to przeczyta i sie takim czyms zainteresuje. A to jedyny sposob na uzdrowienie pacjeta jakim jest POLSKA PILKA
    Zmiany struktor juniorskich
    Rozgrywki dwuletnich rocznikow U-18, U-16, U-14, U-12, U-10, U-8
    Rozgrywki na poziomie regionalnym, makro regionalnym i od U-16 takze centralnym( Dla U-16 i U-18 takze ekstraklasa 1 i 2 ) ale na normalnych sportowych zasadach z mistrzostwem, awansami i spadkami
    Jak pisalem pomyslow jest wiele tylko wiekszosci odpowiedzialnym osoba checi brak
    Pozdrawiam B.M

• supertlumacz

Oceniono 25 razy -11

Szkoda że najlepszy polski piłkarz występował przeciw słowiańskiej drużynie...

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Klopp: To był kocioł! [WYPOWIEDZI]

- Jestem zadowolony z wyniku, bo to był kocioł - stwierdził po meczu z Szachtarem Donieck trener Borussii Dortmund Jürgen Klopp. Mistrzowie Niemiec zremisowali na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 finału z drużyną z Ukrainy 2:2

Liga Mistrzów. Juskowiak: Lewandowski zadziorny, dobry jak Reus i Goetze

- Robert zdobył kolejnego gola, ale najbardziej cieszy mnie, że był zadziorny, agresywny. Na tle obrońcy reprezentacji Ukrainy Jarosława Rakickiego wyglądał świetnie - mówi Andrzej Juskowiak po pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów między Szachtarem Donieck i Borussią Dortmund. W spotkaniu zakończonym remisem 2:2 bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski. - W rewanżu znów dużo może zależeć od niego, bo nie wyobrażam sobie, żeby Szachtar nie strzelił gola, a więc Borussia też będzie musiała atakować - prognozuje Juskowiak.

Liga Mistrzów. Niemiecka prasa: Wzrosła wartość rynkowa Lewandowskiego

Po remisie Borussii Dortmund z Szachtarem 2:2 w Doniecku w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów niemiecka prasa okrzyknęła bohaterem Matsa Hummelsa. Ale obok strzelca wyrównującego gola duże pochwały zbiera także zdobywca drugiego z goli Borussii Robert Lewandowski. ?Po tym meczu wzrosła jego wartość rynkowa? - czytamy

• KONIEC

Borussia przeżyła dziś niezwykle szerokie spektrum emocji. Bramki traciła po błędach bramkarza i obrońcy, strzelała po błędach własnego napastnika i rywala. Traciła po stałym fragmencie gry i strzelała po stałym fragmencie gry. Jej najlepszy snajper strzelił bramkę i zmarnował sytuację, która powinna dać kolejną. Mistrzowie Niemiec dwukrotnie traciła prowadzenie i dwukrotnie wyrównywała, miała przewagę i była dociskana do własnego pola karnego. Jeśli to wszystko podsumować - mecz dwóch być może najbardziej ekscytujących drużyn fazy grupowej również okazał się fascynujący. Borussia przed rewanżem będzie faworytem, ale nie na tyle pewnym, żeby rewanż nie miał okazać się równie fascynujący. Czego i państwu życzymy, jednocześnie dziękując za udział w relacji. Dobranoc.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Szachtar rozgrywa piłkę przed własnym polem karnym i nieszczególnie spieszy się, żeby zaatakować. Ale Howard Webb nie ma litości i niespecjalnie spieszy się, żeby zakończyć mecz.

• 90. min. + 2

Borussia postanowiła ostatnie minuty przetrwać za pomocą możliwości technicznych Goetzego i Lewandowskiego - obaj bawią się przy linii końcowej z rywalami w głupiego Jasia, zabijając czas.

• 90. min. + 1

Zmiana w Borussii. Schodzi Reus, wchodzi Schieber.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Fatalnie pogubił się Srna w dryblingu, Szachtar był w ataku pozycyjnym i natychmiast musiał ruszyć w stronę swojej bramki za szarżującym w jej stronę z piłką Leitnerem. Młodzian jednak stracił piłkę szybciej, niż zyskał. Zagrożenie jednak oddaliło się od bramki Weidenfellera.

• 87. min.

Dośrodkowanie Schmelzera z rzutu rożnego, Fernandinho skacze, ale nie sięga piłki, Hummels wpada między obrońców i uderza obok bezradnego Piatowa.

• GOOOOOOL

87. min.

2:2! Hummels!

• 86. min.

Świetna akcja na prawym skrzydle pomiędzy Piszczkiem a Leitnerem. Polak zagrał partnerowi idealną piłkę na wejście w pole karne. Obrońcy się zagapili i skupili na dopominaniu o spalonego. Tego jednak nie było. Zgranie jednak takie sobie. Rzut rożny również bez skutku satysfakcjonującego Jurgena Kloppa.

• 85. min.

Szachtar próbuje przedzierać się pod bramkę Borussii, ale zatrzymuje się na gęstych zasiekach. Borussia próbuje przedzierać się pod linię środkową, ale zatrzymuje się mniej więcej w tym samym miejscu.

• 83. min.

Zmiana w Szachtarze. Schodzi Alex Teixeira, wchodzi Eduardo.

• 82. min.

Teixeira próbował za wszelką cenę nabić Goetzego walczącego z nim o piłkę w narożniku pola karnego Szachtara. Skończyło się to lepiej dla Borussii, bo piłka wyszła na rzut rożny po zagraniu Alexa. Dośrodkowanie Schmelzera dotarło do Lewandowskiego, ale Robert nie zdołał złożyć się dobrze do strzału.

• 80. min.

Zmiana w Borussii. Za Błaszczykowskiego wchodzi Leitner.

• 78. min.

Douglas Costa, jeszcze przed strzeleniem bramki na 2:1 dla Szachtara, walczy o piłkę z Marcelem Schmelzerem.

• 77. min.

Rzut wolny w wykonaniu Rakickiego był zapewne ciekawą akcją dla kibiców siedzących za bramką Weidenfellera. Piłka po strzale obrońcy Szachtara poleciała w trybuny, wysoooko, wysoko.

• 76. min.

Kolejna wrzutka w pole karne Szachtara. Lewandowski zgrywa piłkę, do Kehla, który jednak daje się zablokować. Natychmiastowa kontra, Mchitarian na lewym skrzydle łatwo ogrywa Hummelsa, ale dośrodkowuje za mocno. Przynajmniej zakładając, że chciał podać do Alexa Teixeiry, a nie do narożnej chorągiewki.

• 74. min.

Fernandinho chyba podbił oko Kubie Błaszczykowskiemu - uderzył, chyba niechcący, Polaka ręką w twarz. Howard Webb tego nie widział i nie zareagował.

• 73. min.

Ajezusmaria! Goetze dośrodkowuje, ale Rakicki wybija piłkę. Błąd Rata, który nie wybija piłki, przejmuje ją Goetze i zgrywa przed bramkę raz jeszcze. Lewandowski dopada piłki, strzela, ale piłka leci tuż obok bramki. Czy napisanie, że to powinien być gol będzie oznaką braku patriotyzmu?

• 71. min.

Kolejny atak pozycyjny Borussii przerwany na chwilę przewrotką dryblującego Goetzego, a chwilę później zakończony ostatecznie przez faulującego Lewandowskiego.