Real Madryt

1 0

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Posiadanie piłki to nie wszystko. Real pokonał Bayern

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 1:0 w środowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Karim Benzema po znakomitym podaniu Fabio Coentrao. Bardzo dobry mecz rozegrał też Iker Casillas, dla którego był to 142. występ w europejskich pucharach, czym wyrównał rekord Edwina van der Sara i Pepe Reiny.

Kto awansuje do finału Ligi Mistrzów?
Real Madryt
Bayern Monachium

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Wołowski: Oto jest Real Madryt

Po 11 latach Real Madryt znów wygrał pierwszy mecz w półfinale Ligi Mistrzów. "Królewscy" udowodnili sobie i Bayernowi, że bój o wyjazd do Lizbony nie będzie jednostronny - pisze na swoim blogu "W polu karnym" dziennikarz Sport.pl Dariusz Wołowski.

Liga Mistrzów. Finał REALny

W półfinale Ligi Mistrzów wystąpili w środę piłkarze Realu Madryt po raz czwarty z rzędu, wreszcie są bliscy sukcesu. Pokonany 1:0 Bayern zademonstrował barcelońską tiki-takę z jej najsmutniejszej fazy - schyłkowej

Liga Mistrzów. Lahm: Nie potrafiliśmy zatrzymać ich kontrataków

Jeśli ktoś jest tak szybki jak Bale czy Ronaldo, to zawsze będziesz miał problemy z kontrami rywali. Spodziewamy się podobnego meczu w Monachium - powiedział Philipp Lahm. Jego Bayern przegrał w Madrycie z Realem 0:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Rewanż we wtorek w Madrycie.

• KONIEC

Jeżeli zawiedliście się na wczorajszym półfinale i z zemsty na Lidze Mistrzów postanowiliście nie oglądać dzisiejszego, to ha ha ha (śmiech nie pochodzi od nas, ale od wspomnianej Ligi). Mecz był dobry, rewanż powinien być jeszcze lepszy, emocje też na pewno będą wielkie. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 4

Mecz podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football.

To była lekcja futbolu, a w rolach nauczycieli wystąpili Xabi Alonso oraz Luka Modrić, którzy zwłaszcza w drugiej połowie grali koncertowo. Zdyscyplinowani w obronie, bezbłędni w rozegraniu - świetnie uwalniali się spod pressingu i pozwalali kolegom na przeprowadzanie niebezpiecznych kontr.

Chyba najlepiej to jak Real frustrował Bayern przedstawiał przy linii bocznej Guardiola, nerwowymi gestami, ciągłymi dyskusjami ze swoimi piłkarzami i choćby rzucaniem butelką z wodą. Hiszpan zmieniał ustawienie (w końcówce ryzykując grę 2-3-5), zmieniał wykonawców, ale brakowało skuteczności i... kreatywności. Wyjściowa trójka środkowych pomocników Bayernu nie zaliczyła ani jednego dokładnego podania w pole karne Realu.

Była to wygrana w stylu Atletico - polegająca na sfrustrowaniu rywali i maksymalnym wykorzystaniu swoich walorów. Dzisiaj wszystko bazowało na dyscyplinie taktycznej, ale trzeba przyznać, że momenty w których Alonso oraz Modrić rozgrywali należały do tych najciekawszych. Real po raz drugi w ciągu tygodnia "zgasił" tiki-takę - jeśli w Monachium zaliczy hat-tricka, zasłużenie wyląduje w finale.

• 90. min. + 5

Koniec meczu.

Najpierw Bale popędził środkiem i został zatrzymany przez Dante, później Robben próbował wpaść z piłką w pole karne, ale Real uratował Luka Modrić. Już chyba nic nie wydarzy się na Santiago Bernabeu.

• 90. min. + 2

Bawarczycy rzucają się do Webbowi do gardła, bo są przekonani, że Xabi Alonso kopnął Muellera trzy metry przed bramką Casillasa i uniemożliwił mu oddanie strzału. Najbardziej przekonany o tym jest Mueller. Na żywo wyglądało to jak karny. Powtórki pokazują jednak, że sędzia podjął słuszną decyzję.

• 90. min. + 1

Dogranie z prawej strony, w polu karnym Benzema przepuszcza piłkę licząc na to, że dopadnie do niej Bale, ale Walijczyk był w zupełnie innym miejscu.

• 89. min.

Goście coraz bardziej beztroscy pod własnym polem karnym. Najpierw Neuer podaje do kolegi tak, że budzi czujność nieopodal położonych graczy Realu, potem obrońcy sami postanawiają trochę podgrzać atmosferę. Na razie uchodzi im to na sucho.

• 87. min.

Bale, niespodziewanie, tym razem na prawej stronie, ale jego rajd zakończył się na linii końcowej, z której okolic huknął tak, że piłka zatrzepotała w siatce - tej bocznej.

• 86. min.

Interwencję skomentuje pewien były piłkarz Realu:

• 85. min.

Gooooooaaaaasillas! Już początek tej akcji był groźny, a gdy Goetze uderzył, zrobiło się piekielnie gorąco. Casillas popisał się jednak interwencją na miarę Casillasa. Takiej obrony nie powstydziłby się Casillas!

• 84. min.

Bale pomknął lewą stroną, dośrodkował po ziemi licząc na to, że nabije któregoś z rywali, a piłka wpadnie do bramki. Rzeczywiście, nabił, ale piłka wypadła na rzut rożny (z którego nic nie wyszło).

• 82. min.

Ostatnia zmiana w Realu. Isco zastąpiony Illarramendim.

• 81. min.

Już wiemy po co wszedł Muller: jeden z pierwszych jego kontaktów z piłką i od razu strzał z dystansu. Tego dziś w grze Niemców brakuje.

• 79. min.

Bawarczycy długo konstruowali ataki pod polem karnym Realu, ale nic z tego nie wyszło. Teraz próbuję konstruować je pod własnym polem karnym.

• 77. min.

Dwa dośrodkowania piłkarzy Realu: Najpierw Isco z lewej strony za linię końcową, obok słupka, a chwilę później - również z lewej strony - Bale, ale piłka lecąca na wysokości kolan rywali została z łatwością wybita.