Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Ozil chwali Borussię. "Oni mogą wygrać LM"

Mesut Ozil, pomocnik reprezentacji Niemiec i Realu Madryt, który zapewnił remis mistrzom Hiszpanii w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów, chwali Roberta Lewandowskiego i jego kolegów, przyznając, że mogą oni jeszcze namieszać w tegorocznej Champions League. Borussia jest obecnie liderem w "grupie śmierci" z Realem, Ajaxem i Manchesterem City.

Liga Mistrzów. Marca: "Oezil rozwiązał problem?

PRZEGLĄD PRASY. Dzięki bramce zdobytej przez Oezila na dwie minuty przed końcem wtorkowego spotkania z Borussią w Lidze Mistrzów, Real Madryt uratował remis na Bernabeu. "Oezil rozwiązał problem? - napisała Marca.

Liga Mistrzów. Prasa: "Oezil ukradł zwycięstwo Super Kloppowi"

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek Borussia Dortmund zremisowała w Madrycie z Realem 2:2. Jeden punkt Królewskim na dwie minuty przed końcem spotkania zapewnił Mesut Oezil, który zdobył bramkę z rzutu wolnego. "Oezil ukradł zwycięstwo Super Kloppowi" - pisze niemiecka prasa po spotkaniu.

• KONIEC

Borussia Dortmund była o pięć minut od wywalczenia awansu do fazy pucharowej już po czterech kolejkach, w tym dwóch, w których przyszło jej grać z Realem Madryt. Awansu mistrzowie Niemiec jeszcze nie mają, ale zachowują pierwsze miejsce w grupie z punktem przewagi nad mistrzem Hiszpanii. Mistrz Anglii po kolejnym remisie zachował ostatnie miejsce, ale nie stracił jeszcze szans na awans. Robert Lewandowski strącił głową dwie ważne piłki, za pierwszym razem asystując. Czegóż można więcej chcieć od Ligi Mistrzów. Polskiego zespołu? Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutrzejszą, z meczu Celtic Glasgow - FC Barcelona.

• 90. min. + 4

...a sędzia zakończył mecz.

• 90. min. + 3

Ostatnie sekundy to ataki gości. Casillas poślizgnął się i przewrócił przy wybiciu piłki. Piłka podążyła w trybuny...

• 90. min. + 2

Miało być tak:

Zabrakło niewiele.

• 90. min. + 1

Ostatnia zmiana. Leitner za Goetzego.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Oezil! Rzut wolny z 25 m i z ostrego kąta. Przy piłce staje Cristiano Ronaldo. Weidenfeller staje bardzo blisko przeciwległego słupka. Wtem do piłki podchodzi Oezil, który uderza tuż przy bliższym słupku. Zaskoczony Weidenfeller wolno kroczy w tamtą stronę. Nie nadąża.

• 87. min.

Ok, nic bardziej niesamowitego w piłce nożnej już się nie zdarzy. I to nie tylko dzisiaj, ale prawdopodobnie w całym sezonie. A może w ogóle nigdy. Ibrahimović rozgrywa piłkę z Matuidim, a potem nie strzela, tylko podaje do Hoarau, który pakuje piłkę do pustej bramki, co oznacza czwartą asystę Ibrahimovicia w tym meczu.

• 86. min.

W polu karnym Borussii cała 93 piłkarzy, znajdujących się na murawie. Ogromne zamieszanie. Cristiano Ronaldo wbija jakoś piłkę w środek zamieszania, skąd w kierunku bramki kopie ją Callejon. Weidenfellera tam nie ma, ale z linii bramkowej wybija ją Grosskreutz.

• 82. min.

Do tego materiału wybraliśmy dwa reprezentatywne wyrazy twarzy piłkarzy Realu.

• 81. min.

Druga zmiana w Borussii. Perisić za Guendogana.

• 80. min.

Piłka w pole karne do Cristiano Ronaldo, który uderza z kilku metrów. I nikt by się nie zdziwił, gdyby od razu zaczął cieszyć się z gola. Wszyscy się zdziwili, gdy Weidenfeller niewiarygodnie zablokował strzał nogą. Po chwili w polu karnym padł Kaka, ale sędzia uznał, że raczej to on faulował.

• 79. min.

Lewandowski przepchnął na lewej stronie Varane'a. Wtedy przybiegł Essien i powiedział "jak jesteś taki mocny, to może spróbuj się z kimś takim, jak ja". I jak każdy, kto tak mówi, wygrał pojedynek.

• 78. min.

Złe wybicie po dośrodkowaniu Emanuelsona z rzutu rożnego, pomocnik Milany przejmuje piłkęna lewym skrzydle i dośrodkowuje na dalszy słupek do Pato, który z bliska strzela. To pierwszy gol stracony przez Malagę w tej edycji Ligi Mistrzów.

• 76. min.

Ostatnia zmiana w Realu. Kaka za Arbeloę.

• 74. min.

Pierwsza zmiana w Borussii. Reusa zastąpił Bender.

• 73. min.

Di Maria uderza z odległości, z której niektórzy baliby się nawet spojrzeć w kierunku bramki. Na strzał Di Marii też trochę strach było patrzeć.