podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Monaco - Arsenal. Brytyjskie media: Heroiczny Arsenal niezwykle blisko awansu

Po odpadnięciu Arsenalu z Ligi Mistrzów mimo zwycięstwa z Monaco (2-0) brytyjska prasa jest wyjątkowa zgodna w swoich osądach. Niemal we wszystkich gazetach i serwisach można znaleźć frazę "Arsenal był niezwykle blisko awansu". - Jednak chwalebna porażka nadal jest porażką - napisał "The Guardian". Arsenal odpadł z 1/8 finału LM po raz piąty z rzędu.

Liga Mistrzów. Monaco - Arsenal. Powrót Wengera

Po 20 latach Arsene Wenger wraca do Monako. Miejsca, gdzie odniósł swoje pierwsze wielkie sukcesy, ale poniósł również kilka dotkliwych porażek. Był bezsilny wobec finansowej przewagi oraz nieczystych zagrań Olympique Marsylii. Ich największy rywal kupował mecze. Dziś jego Arsenal postara się odrobić straty z pierwszego meczu z Monaco przegranego 1-3 w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mecz o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!

• KONIEC

Kibice Arsenalu zostali dziś podwójnie skrzywdzeni - najpierw przez swoich ulubieńców, którzy dali im nadzieję, a potem przez rywali swych ulubieńców, którzy nie pozwolili im przeprowadzić zemsty do końca. "Kanonierzy" rozegrali niezłe spotkanie i zasłużyli na zwycięstwo, a także na szansę do ostatnich minut. Ale czy zasłużyliby na awans? Jeśli pamiętamy pierwsze spotkanie, odpowiedź brzmi: nie. Matematyka i przepisy twierdzą tak samo. Na to nikt nie poradzi już nic. Dziękujemy za uwagę i radzimy przełączyć się na relację z Atletico - Bayer, gdzie za moment rozpocznie się dogrywka.

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

Monako stwierdziło, że najlepszym sposobem na obronę wyniku jest trzymanie graczy Arsenalu z dala od własnego pola karnego, co jest koncepcją słuszną, ale Arsenalowi udaje się jeszcze dokonać kilku desperackich wrzutek i podwrzutek, po jednej z nich Carrasco biegnie z kontrą, jest przyblokowany, Ospina chce rozpocząć jeszcze jedną, ostatnią akcję, wypuszcza piłkę, ale sędzia kończy spotkanie.

• 90. min. + 4

Subasić rzuca się na piłkę i nie wstaje tak długo, jak tylko się da. W końcu przekracza granicę przyzwoitości i wstaje.

• 90. min. + 2

Nie wiemy, co jest bardziej desperackie i godne podziwu - ataki Arsenalu, czy autobusowa obrona Monako. Ramsey próbuje bokiem, potem próbuje górą, potem jeszcze raz górą, tylko trochę inaczej, potem Mertesacker leży w polu karnym, ale gwizdek leży w kieszeni sędziego.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza pięć minut.

• 89. min.

Sanchez z Gibbsem desperacko walczą o piłkę i o możliwość oddania strzału, ale chmara zawodników Monako wypiera ich z pola karnego. Ci jednak powracają, zakładają zamek, są odpychani i uparcie znów ustawiają ataki pozycyjne pod polem karnym gospodarzy.

• 88. min.

Zaczynają się kłótnie i przepychanki: o czas, o grę na czas, o każdą piłkę... Goście wiedzą jednak, że tylko gra w piłkę może dać im awans, starają się więc do niej, w miarę nerwów i możliwości, ograniczyć.

• 86. min.

I jeszcze jedna, ostatnia, zmiana w Monako - schodzi Dirar, wchodzi Elderson.

• 85. min.

"Kanonierzy" chyba uwierzyli, że mogą stąd jeszcze awansować. Pytanie czy, paradoksalnie, to im nie zaszkodzi. Potrzebują jeszcze jednego gola. Po jednej bramce - to dogrywka.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Gibbs zastąpił Monreala.

• 83. min.

Arsenal ma wielką ochotę na trzecią bramkę i uparcie naciera na połowę Monako. Oezil faulowany, będzie więc rzut wolny, wrzuca Cazorla, noga Girouda sięga piłki, wybijają ją rękawice Subasicia, będzie rzut rożny.

• 81. min.

Wenger prosił o dwie. Czyli jeszcze jedna.

• 79. min.

Myśleliście, że na słupku się skończyło? Wcale nie! Bo kiedy piłka trafiła do Kurzawy, ten próbował wybić ją z pola karnego, tyle że wybił ją... w Ramseya. Ten miał na tyle świeże siły, że starczyło ich na wbicie piłki do bramki z kilku metrów.

• GOOOOOOL

79. min.

0:2! Ramsey

• 79. min.

Bardzo beznadziejna kontra Monako przerwana przez Sancheza, Arsenal znów zakłada oblężenie, atakuje całą drużyną, Monako całą drużyną się broni, w końcu przedziera się trochę, ale tylko na chwilę, kontry nie udaje się wyprowadzić, Arsenal znów oblega pola karne Monako, Oezil znajduje długim podaniem Monreala, ten Walcotta, ten obija słupek.

• 76. min.

Najpierw rzut wolny, potem rzut rożny, a na deser akcja środkiem. Ale ani jedna z tych trzech prób nie zagrażała szczególnie bramce gospodarzy.

• 75. min.

Cazorla rozgrywa piłkę, Toulalan mu przeszkadza i to całkiem skutecznie, rozpoczyna kontrę, podaje do Carrasco, sędzia uważa, że Carrasco na spalonym.

• 73. min.

Walcott dostaje fenomenalne podanie górą w pole karne. Na plecach ma dwóch obrońców. Ktoś kopie w kierunku bramki. Subasić łapie. Goście twierdzą, że nie miał prawa - faktycznie, to Dirar zdołał wsadzić nogę i wykonać ten strzał w imieniu Walcotta.