Manchester United

1 0

Odśwież
43
Tomasz Kuszczak rozegrał w bramce Manchesteru kolejny cały mecz w Lidze Mistrzów. Podobnie jednak jak w spotkaniu z Rangersami, okazji do wykazania się było jak na lekarstwo. Bursaspor pierwszy celny strzał na bramkę oddał dopiero w 91. minucie meczu. Kontakty Polaka z piłką ograniczały się więc do wyłapywania prostych dośrodkowań i łatwych podań kolegów.

Bramkę na wagę trzech punktów dla ManU strzelił już w 7. minucie Nani. Portugalczyk zwiódł przeciwników w środku pola i ładnie trafił lewą nogą tuż obok słupka. Ivankov spóźnił się z interwencją. Od tej pory Manchester mógł spokojnie prowadzić grę, długo utrzymując się przy piłce. Od czasu do czasu groźnymi dośrodkowaniami straszyli Evra i Nani, jednak tego wieczoru więcej bramek piłkarze w czerwonych strojach nie zdobyli.

Bursaspor nie miał czym przeciwstawić się utytułowanemu rywalowi. Po stracie gola zajmował się raczej murowaniem bramki, niż konstruowaniem ataków. Efekt? Kolejny mecz bez puntów i bramki oraz wciąż ostatnie miejsce w tabeli grupy C.

Manchester z 7 punktami na koncie prowadzi w tabeli. W następnej kolejce (2 listopada) podopieczni Fergusona udadzą się na rewanż do Turcji.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Manchester pewnie (choć nisko) pokonuje Bursaspor i inkasuje kolejne trzy punkty. Turcy nadal czekają na pierwszą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

90. min. +3 Ostatni rzut wolny dla Bursasporu w tym meczu. W pole karne wędruje nawet Ivankov. Obrocy ManU wybijają piłkę.

90. min. +1 Pierwszy celny strzał Bursasporu. Bahadir poślizgnął się przy uderzeniu i Kuszczak nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

87. min. Sędzia nie zauważył spalonego i Chicharito stanął oko w oko z Ivankovem. Fatalnie przestrzelił.

82. min. Smalling minimalnie przestrzelił głową po rzucie rożnym. Najlepsza okazja Manchesteru w tej połówce.

81. min. Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie, tym razem Nani ostro bił piłkę w kierunku bramki. Nadal jednak bez skutku bramkowego.

80. min. Partnerzy z obrony chętnie oddają w ostatnim czasie piłkę do Kuszczaka, który może poćwiczyć grę nogami.

76. min. Kolejny raz próbował dośrodkowa Evra, kolejny raz Ivanov na posterunku

72. min. Nani pięknym balansem ciała zwiódł Stepanova, ale trafił prosto w ręce Ivanova.

68. min. Ładne podanie Machedy do Andersona. Napastnik MU jest blokowany przez Erdogana i bramkarz spokojnie łapie piłkę.

68. min. Jeśli trzeba coś oddać Burasporowi to konsekwentną grę w obronie. Czerwone Diabły nie mają łatwo, a atak pozycyjny nie wychodzi im dziś najlepiej.

66. min. Piękna akcja dwójkowa Anderson - Macheda, włoski napastnik w ostatnim momencie gubi jednak piłkę. Gdyby nie słabe przyjęcie stanąłby twarzą w twarz z Ivankovem

64. min. Nani przeniósł się z prawej na lewą flankę i od razu groźnie dośrodkował. Tureccy obrońcy skaczą jednak wyżej niż napastnicy ManU.

59. min. Evra przedarł się prawą stroną, chyba chciał dośrodkować, ale wyszedł z tego całkiem groźny strzał. Ivankov jednak przytomnie wyłapuje piłkę.

58. min. Bliski dojścia do piłki był Park, ale bramkarz gości przytomnie reaguje. Bursaspor gra naprawdę słabe zawody, podopieczni Fergusona nie potrafią jednak na razie podwyższyć na 2:0

55. min. Przypomnijmy: Bursaspor nie oddał jeszcze ani jednego celnego strzału, co znaczy, że Tomasz Kuszczak nadal nudzi się w bramce Manchesteru. Jedyne kontakty Polaka z piłką w tej połowie to podania od obrońców.

54. min. Niebezpieczna strata w środku pola Bursasporu, obrońcy szybko jednak naprawiają błąd.

51. min. Gospodarze długo utrzymują się przy piłce.

48. min. Manchester zaczyna od ataków. Rzut różny bije Nani, ale obrońcy mistrza Turcji wybijają piłkę.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę meczu:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy, po której gospodarze po ładnym trafieniu Naniego prowadzą 1:0. Tomasz Kuszczak na razie nie ma zbyt wiele pracy i zachowuje czyste konto. Wracamy po przerwie!

43. min. Oba zespoły chcą już doczekać przerwy. Niby Czerwone Diabły pewnie i zasłużenie prowadzą, niby Bursaspor nie imponuje w ofensywie... ale wynik 1:0 niczego na razie nie gwarantuje.

41. min. Turcy murują bramkę, a Manchester spokojnie rozgrywa piłkę. Bardzo spokojne tempo meczu.

38. min. Spalony Machedy.

35. min. Trzeci kontakt z piłką Kuszczaka. Goście nadal mają wielkie problemy w ataku. Polak wznawia grę.

32. min. Drugi kontakt z piłką Kuszczaka. Głównym zmartwieniem Polaka jest na razie utrzymanie koncentracji.

31. min. Rafael zatrzymuje groźną kontrę Bursasporu.

31. min. Teraz Manchester ma problem ze sforsowaniem defensywy gości. Brakuje dokładności.

30. min. Turcy niebezpiecznie przejęli piłkę w środku pola, jednak nie zdołali doholować jej do pola karnego.

29. min. Piękne Vidica do Evry, który wpada z prawej strony w pole karne. Dogrywa jednak niedokładnie. Rzut rożny dla gości.

25. min. Nani ostro bił piłkę z rzutu wolnego w kierunku bramki gości. Obrońcy zażegnują jednak niebezpieczeństwo.

21. min. Obrona ManU gra jednak pewnie. Kuszczak nadal bez okazji do pokazania umiejętności.

19. min. Rzut rożny dla Turków. Coraz śmielej poczynają sobie pod polem karnym Manchesteru.

18. min. Wykrakaliśmy. Dużo za głębokie dośrodkowanie z prawej strony i Polak musi pierwszy raz interweniować. Pewnie łapie jednak piłkę.

17. min. Tomasz Kuszczak na razie może się przeciągać z nudów. Turcy ani razu nie dali mu jeszcze szansy na dotknięcie piłki.

15. min. Próbował strzelać Park, ale piłka zeszła mu z nogi i nie doleciała do bramki. Mecz na Old Trafford na razie nie porywa.

10. min. Turcy mają problemy z przejęciem piłki. Brakuje im agresji i pressingu już na połowie rywala. Manchester ze spokojem kontroluje sytuację.

7. min. Gol dla Manchesteru! Nani! Nie minęło 7 minut a Portugalczyk już błysnął geniuszem. Ładnie obrócił się z piłką w środku pola, zwiódł przeciwnika i mocno, lewą nogą kopnął w kierunku lewego dolnego rogu. Turecki bramkarz zareagował z opóźnieniem i mamy 1-0!

3. min. Przez pierwsze trzy minuty przy piłce utrzymuje się ManU. Bursaspor od początku jest nastawiony na kontry.

1. min. Rozpoczęli! Manchester tradycyjnie na czerwono, Bursaspor w zielonych trykotach.

Przed meczem: To już drugi występ Polaka w trzecim meczu Manchesteru w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu fazy grupowej z Rangers polski bramkarz nie miał zbyt dużo pracy. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

W Manchesterze atmosfera nie jest najlepsza. Największa gwiazda klubu, Wayne Rooney zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Czerwonymi Diabłami. Alex Ferguson nie rozumie decyzji piłkarza i nadal nie wystawia go w pierwszej jedenastce. Nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Za strzelanie goli mają być odpowiedzialni Nani, Macheda i Park.

Turecki klub jest debiutantem w Lidze Mistrzów. I nie jest to udany debiut. 0 punktów, 0 bramek i aż 5 straconych.