Kto awansuje do półfinału?
Bayern Monachium

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Moyes kupił sobie czas

Chociaż z gry Manchesteru United można wyciągnąć kilka pozytywów, a decyzje Davida Moyesa również okazały się trafione, to niech w remisie z Bayernem Szkot znajdzie też przestrogę - by na jego przyszłość nie wpłynął najbardziej nie kto inny jak Marouane Fellaini.

Liga Mistrzów. Vidić: Popełniliśmy błąd i zostaliśmy skarceni

- Rewanż to będzie taki sam mecz. Oni znów będą dłużej przy piłce, a my musimy konsekwentnie realizować nasz plan i wtedy mamy szanse zrobić im krzywdę - powiedział Nemanja Vidić po remisie 1:1 Manchesteru United z Bayernem Monachium. Rewanż 9 kwietnia w Niemczech.

Liga Mistrzów. Manchester United zremisował z Bayernem. A mógł wygrać

Bayern Monachium rozczarował w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem United, stracił dwa ważne ogniwa - Javiego Martineza i Bastiana Schweinsteigera, którzy nie zagrają przez kartki, ale z Old Trafford wywozi dość korzystny wynik. Remis 1:1 przed przyszłotygodniowym rewanżem to Bawarczyków stawia w lepszej sytuacji.

• KONIEC

Bayern może być zadowolony, bo zremisował 1:1 i do awansu wystarczy mu bezbramkowy remis. Manchester też może być zadowolony, bo wydawało się, że już dziś może zostać pozbawiony wszelkiej nadziei, a tymczasem przed rewanżem również jemu wystarczy remis. Z tym, że bramkowy. Manchester może być jednak niezadowolony, bo po pierwsze, mógł wygrać wyżej, gdyby tylko Danny Welbeck potrafił wykorzystać sytuację sam na sam (albo sędzia uznał mu bramkę), a w ogóle, to mógł wygrać, ale wystarczył jeden krótki moment nieuwagi i Schweinsteiger strzelił gola. Ale i Bayern może być niezadowolony, bo w rewanżu będzie musiał sobie radzić bez Schweinsteigera i bez Javiego Martineza, którzy wylecieli za kartki. Krótko mówiąc, wszystko przed rewanżem jest wysoce względne i umowne. I tym optymistycznym (lub nie) akcentem się żegnamy i zapraszamy na jutro i relacje z meczów real Madryt - Borussia Dortmund i PSG - Chelsea. Dziękujemy bardzo za udział w relacji. Dobranoc!

• KONIEC MECZU

Manuel Neuer gra na czas, co bardzo nie podoba się kibicom na Old Trafford. Ale sędzia najwidoczniej nie ma zastrzeżeń i kończy mecz zaraz po tym, jak Neuer podnosi z trawy jakiś papierek.

• 90. min. + 2

Na boisku dzieje się na tyle niewiele, że realizator postanowił zasiać zamęt grubymi nićmi szyty i zacząć się zastanawiać przy pomocy powtórek, czy aby tuż przed faulem Schwiensteigera jeden z piłkarzy United nie dostał w polu karnym piłką w rękę. Nie będziemy nawet próbować zgadywać lep czyjej propagandy kryje się za tymi nićmi.

Bastian Schweinsteiger dostaje drugą żółtą kartkę za atak wyciągniętą nogą w biegnącego Wayne'a Rooneya. W konsekwencji jest to czerwona kartka i w jeszcze bardziej konsekwencji Niemiec opuszcza boisko.

Rzut wolny dla Man Utd. Wrzutka Rio Ferdinanda w pole karne, piłka spada na głowę stojącego na linii pola karnego Fellainiego, który zgrywa piłkę w pole karne, ale prosto pod nogi obrońców.

• 89. min.

Żółta kartka dla Javiego Martineza za faul na Youngu w środku pola.

• 88. min.

Groźna akcja Bayernu. Prostopadłe podanie w ogólnym kierunku rozpędzonego Robbena, który wyprzedza obrońcę, ale także piłkę. Goniący go Vidić zadowala się zatrzymaniem piłki.

• 87. min.

United pod polem karnym Bayernu, który broni się wybiciem na aut. Valencia wyrzuca z autu i piłkę, po kilku podaniach przejmują goście.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w Man Utd. Za Welbecka wchodzi Hernandez.

• 84. min.

Bayern klepał tak długo, że aż doszedł do końca klepki i zaczął od początku, to znaczy od Neuera. Gdzieś w międzyczasie na krótko przerwał mu Manchester, ale nie miało to większego wpływu na przebieg akcji.

• 82. min.

Mandżukić i Vidić skaczą do piłki, Vidić kończy na ziemi trzymając się za twarz. Mandżukić kończy z żółtą kartką.

• 81. min.

Sssss, tudzież uffff, mogą powiedzieć kibice United, bowiem świetne podanie Robbena pomiędzy zasiekami obrońców United do Ribery'ego, który przepuszcza piłkę, a Mario Mandzukić do niej nie zdąża, ale mija ona bramkę bardzo, bardo niewiele.

• 80. min.

Akcja Man Utd kończy się, kiedy Rooney postanawia podać do Ashleya Younga, który z kolei postanowił nie pobiec do piłki. Z kolei akcja Bayernu kończy się po tym, jak Mandżukić postanowił zgrać piłkę do Kroosa, który postanowił nie dość szybko pobiec do przodu. Różnica była taka, że akcja Bayernu działa się w polu karnym Man Utd, a akcja Man Utd w okolicach linii bocznej.

• 77. min.

Robben dostał nieco przypadkową piłkę w ole karne i genialnie ją uderzył. De Gea się wyciągnął, a piłką minęła słupek o centymetry.

• 76. min.

Rzut rożny dla Man Utd. Ashley Young dośrodkowuje, ale obrońcy wybijają. Young jeszcze przejmuje piłkę, ogrywa rywala i dośrodkowuje raz jeszcze. Ale obrońcy wciąż jeszcze ustawieni po rzucie rożnym i tym razem bez problemu wybijają.

• 76. min.

Z kolejnego ataku Bayernu zrobił się kontratak Manchesteru, podanie do Younga, ale trafia w Boatenga jeszcze próbuje Rooney, któremyu przeszkadza Schweinsteiger - będzie rzut rożny.

• 74. min.

Zmiana w Man Utd. Za Buttnera wchodzi Ashley Young. Zmiana też w Bayernie, za Kroosa wchodzi Goetze.

• 72. min.

Trochę nudy i górnych piłek na całej długości boiska, gdy wtem, Rooney przejmuje piłkę, podaje ją na skrzydło, gdzie dopada do niej Boateng, ale Valencia nie daje za wygraną i - zawsze chcieliśmy użyć tego słowa - wyłuskuje spod nóg Niemca. Tylko, że nic groźnego z tego wyłuskania nie wynikło.

• 70. min.

Bayernowi nie wystarczy, że popsuł wieczór wszystkim dzieciom w Manchesterze. No, może połowie. Chce popsuć jeszcze bardziej. Robben przyjmuje piłkę na prawym skrzydle i robi to, co Robbeny lubią najbardziej. Robi zwód, zbiega do środka, po czym uderza. Piłka leci obok De Gei, ale też obok bramki.