Manchester City

1 3

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Dziesięć minut walki to za mało. Manchester przegrał z Bayernem

Przed dwoma tygodniami Manchester City zabawił się z Viktorią Pilzno i bez problemu ograł ją 3:0. W środę to samo z graczami City przez 80 minut robili piłkarze Bayernu Monachium. Wygrali z podopiecznymi Manuela Pellegriniego 3:1, ale w końcówce najedli się strachu. Najpierw stracili gola, od następnego uchroniła ich poprzeczka, a na dodatek musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce Jerome'a Boatenga.

Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Angielska prasa po klęsce City: Orgia niekompetencji

- Joe Hart traci szansę na reprezentacyjną karierę szybciej niż Wayne Rooney włosy. Jeśli selekcjoner Roy Hodgson był dotąd zaniepokojony formą swojego bramkarza, to teraz musi być przerażony - pisze Daily Mail po środowym meczu Ligi Mistrzów. Manchester City przegrał u siebie z Bayernem Monachium 1:3, a błędy przy dwóch bramkarz popełnił Hart.

Polska odzyskała (jedną) przewagę nad Anglią

Bramkarz wyspiarzy Joe Hart znów popełnił błąd, a Manchester City przegrał w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium 1:3. Za dwa tygodnie na bramkę Harta będzie strzelał Robert Lewandowski. W eliminacjach mundialu.

Liga Mistrzów. City - Bayern 1:3. Zachodny: Müller problemem Lewandowskiego? [DYSKUTUJ]

Totalna dominacja Bayernu Monachium podkreśliła wszystkie słabości Manchesteru City - od mało skoncentrowanego bramkarza przez beznadziejnie zorganizowaną obronę i ciągle tracącą piłki linię pomocy. Jednak niech to i nerwowa końcówka nie umniejsza jakości zespołu Guardioli, gdzie każdy z elementów doskonale wykonywał swoje zadania, co powinno zmartwić choćby Roberta Lewandowskiego - pisze specjalnie dla Sport.pl Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football.

• KONIEC

Bayern przekonuje, że jest życie po Juppie Heynckesie i może wyglądać niezwykle efektownie, nawet jeśli nieco mniej dynamicznie. Manchester City przekonał się za to jak musiał się czuć Manchester United w ostatnich derbach. Przekonaliśmy się jak wyglądała druga kolejna Ligi Mistrzów, jak będzie wyglądała trzecia przekonamy się dopiero za trzy tygodnie. Ale wcześniej, bo już jutro przekonamy się jak idzie Legii w Lidze Europejskiej, w której o 19.00 zagra u siebie z Apollonem Limassol. Zapraszamy na relację!

• KONIEC

Michał Zachodny uznał, że podzieli się też z wami swoimi spostrzeżeniami po drugiej połowie:

Druga połowa to podkreślenie dominacji, choć dla pozoru goście oddali trochę pola gospodarzom. Wciąż jednak po mistrzowsku wykorzystywali najmniejszy błąd rywali - czy to komiczną próbę zastawienia pułapki ofsajdowej przez Clichy'ego, czy kolejną stratę w środku pola, którą na asystę zamienił Toni Kroos. Ciekawe, że przed meczem angielscy komentatorzy stacji Sky mówili, że Thomas Müller jest zawodnikiem kiepskim technicznie - to się zdziwili po sposobie w jaki przyjął trudne dalekie zagranie i ograł Joe Harta strzelając do pustej bramki.

Zresztą na napastnika Bayernu warto dłużej spojrzeć, bo przecież z nim ma od następnego sezonu rywalizować Robert Lewandowski. Może i Müller jest mniej spektakularny od snajpera Borussii, ale znacznie lepiej współpracuje z kolegami, ciężej pracuje w pressingu i bardziej angażuje się w rozegranie. Lewandowski we wczorajszym meczu z łatwiejszym rywalem miał mniej kontaktów z piłką (41 do 57) i podań (20 do 34) - nie znaczy to, że Polak zaprezentował się źle, ale Müller udowodnił swoje dopasowanie do tego imponującego Bayernu. Niech o różnicy w stylu gry świadczą słowa samego Niemca, który mówił o sobie, że jest "interpretatorem przestrzeni" (z niem. "raumdeuter"), który świetnie dostrzega wolne miejsca na boisku i w nie nieoczekiwanie wbiega, zaskakując rywali. Lewandowski więc bardziej szykowany jest za Mandżukicia, ale dzisiejszy popis Bayernu pokazuje jak trudno może być Guardioli zrezygnować z Müllera...

• 90. min. + 3

Jeszcze Navas pędzi za piłką, ale Alaba pędzi przed Navasem i skutecznie się zastawia. Chwilę później sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 2

To oficjalne. Gracze City się poddali. Po dłuższym zastoju w środku boiska gospodarze ruszyli jednak do ostatniej akcji. Wrzutka w pole karne z lewego skrzydła, Silva wyskakuje do piłki i pudłuje głową.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

Milner wpada w pole karne, świetnie obiega Rafinhę i dośrodkowuje spod końcowej linii. Negredo wpada między Alabę i Dantego i uderza głową. Neuer nie ma szans sięgnąć piłki, na jego szczęście strzał Negredo leci obok bramki.

• 88. min.

Ładne, dalekie zagranie na prawe skrzydło dla Navasa. Zakotłowało się, zakurzyło i po chwili piłka znalazła się już gdzieś w połowie boiska. Gospodarze mogą się chyba powoli poddawać.

• 87. min.

Boateng dostał kartkę za to piękne podstawienie nogi:

• 87. min.

Do rzutu wolnego podchodzi Silva. Uderza, piłka leci nad murem... Poprzeczka! Do spadającej piłki dopada jeszcze Yaya Toure i uderza z powietrza. Obok bramki.

• 86. min.

CZERWONA KARTKA DLA BOATENGA!!! Pogubili się obrońcy Bayernu, Yaya Toure urwał się i popędził w pole karne i dostał prześliczne podanie. Minął też już Boatenga - ostatniego obrońcę - i właśnie miał wpaść w pole karne, gdy poczuł na swoich nogach koszące go równo z trawą nogi przeciwnika.

• 85. min.

A tu jeszcze strzelający Mueller...

...i cieszynka myśliwska, czyli poroże jelenia. Zwróćmy uwagę na bohatera drugiego planu, który robi poroże łosia.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Za Ribery'ego wchodzi Goetze.

• 83. min.

Kłótnia o wykonanie rzutu wolnego. O mało nie dochodzi do przepychanek, ale sędzia zapobiega im, pospiesznie się oddalając. Ribery uderza prosto i mocno w mur.

• 82. min.

W raptem sto podań Bayern przedostaje się spod własnego pola karnego pod pole karne City. Ribery dostaje piłkę i nagle orientuje się, że nie ma komu podać. Szybko jednak opanowuje przerażenie, pędzi pod pole karne i daje się sfaulować.

• 81. min.

Richards walczy z Dantem o piłkę tak ostro, że obaj mają się z czego cieszyć - Richards że nie ma kartki a Dante że ma jeszcze nogi. Piłkę wykopie za chwilę Neuer.

• 81. min.

Negredo, który strzela...

Neuer wyciąga się, ale nie broni:

• 80. min.

Podanie w pole karne Bayernu, Negredo przyjmuje piłkę na linii pola karnego stojąc tyłem do bramki, odwraca się robiąc jednocześnie z Boatenga wiatrak i mocno uderza. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

City chwilę temu po raz pierwszy trafiło w bramkę Neuera, a już przy przy drugim celnym strzale zdobyło bramkę, więc może być tak, że teraz już pójdzie z górki.