Inter

1 0

Odśwież
24
Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Esteban Cambiasso. Dzięki wygranej piłkarze z Mediolanu powiększyli przewagę nad Holendrami do sześciu punktów i są już pewni awansu. W pierwszej połowie poczynania piłkarzy Beniteza przypominały bicie głową w mur. Dopiero w drugiej części, gdy włoski zespół momentami podkręcał tempo, był w stanie stworzyć sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Pod bramką Mihajłowa jego piłkarze byli jednak nieskuteczni. Upragnione trafienie zdobyli dopiero po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym Twente. Holendrzy mogli doprowadzić do wyrównania kilka minut przed zakonczeniem spotkania, ale strzał Landzaata wylądował na poprzeczce. W końcowej fazie meczu gospodarze skupili się na bronieniu wyniku i ostatecznie rezultat udało im się utrzymać do końcowego gwizdka arbitra.

90. min. +3 KONIEC SPOTKANIA! Inter wygrywa, choć w ostatnich sekundach goście mieli jeszcze stały fragment gry pod polem karnym mistrzów Włoch

86. min. Casteazii ratuje swój zespół. Doświadczony bramkarz Interu w świetnym stylu wybija piłkę spadającą pod poprzeczkę po zaskakującej centrze z rzutu rożnego.

83. min. Inter niespodziewanie spuścił z tonu. Teraz to Twente dłużej utrzymuje się przy piłce. W akcje ofensywne po stronie gospodarzy zaangażowany wydaje się być jedynie Samuel Eto'o

75. min. Niesamowite, Inter ratuje poprzeczka. Sprytny, techniczny strzał Landzaata prawie przelobował wysuniętego z bramki Castelazziego!

73. min. Gospodarze mogli rozstrzygnąć mecz w przeciągu kilku minut. Przed momentem piłkę kilka metrów nad bramką strzałem z ... kilku metrów, przeniósł Stanković. Sytuacja ta mogła się zemścić, ale pod bramką Interu pogubił się jeden z piłkarzy Twente.

67. min. Inter nadal w natarciu. Kolejna próba zaskoczenia strzałem z dystansu Mihajłowa. Tym razem Bułgar wygrał pojedynek ze Stankoviciem. Chwilę później golem mogły zakończyć się dwie koronkowe akcje. Najpierw Pandewa z Eto'o, po której piłkę Kameruńczykowi spod nóg w ostatniej chwili wybił obrońca, a później Eto'o ze Sneijderem. Holender pomylił się jednak o centymetry.

62. min. Po objęciu prowadzenia Inter uspokoił grę. W poczynaniach mediolańczyków widać coraz więcej luzu. Przed chwilą na indywidualną akcję zdecydował się Zanetii. Argentyńczyk minął kilku rywali, ale jego bomba zatrzymała się na bocznej siatce. Twente w drugiej połowie nie ma kompletnie pomysłu na przedostanie się pod bramkę Castelazziego.

57. min. GOOOL!!! 1:0 dla Interu Gospodarze wychodzą na prowadzenie a wszystko po stałym fragmencie gry. Miał być precyzyjny strzał Sniejdera, ale Holender trafił tylko w mur. Piłka szczęśliwie wylądowała jednak pod nogami Cambiasso, który mocnym strzałem w długi róg pokonał Mihajłowa

53. min. Zdecydowana przewaga Interu i kolejne dwa strzały. W odstępie kilku minut próbowali Pandew i Stanković - bez większego zagrożenia.

50. min. Długo konstruowana akcja na połowie Twente. Tempo podkręcił nieco Biabiany, który ściął ze skrzydła do środka i oddał piłkę Eto'o. Kameruńczyk znów pokusił się o uderzenie z dystansu. Tym razem trafił w światło bramki, ale dobrze ustawiony był Mihajłow.

48. min. Pierwsza okazja dla Interu. Eto'o uderzał zza pola karnego, ale strzelił bardzo lekko i na dodatek niecelnie. Wszystko działo się w momencie, gdy na boisku z bólu zwijał się Stanković. Serb ma teraz pretensje do kolegów, że ci nie przerwali akcji. Szybko jednak wstał i zasygnalizował trenerowi, że jest zdolny do dalszej gry.

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę

45. min. PRZERWA Inter był bliski objęcia prowadzenie chwilę przed zejściem do szatni. Dwukrotnie świetnie spisał się jednak Mihajłow. Bułgar najpierw skutecznie sparował strzał z pola karnego Cambiasso, a chwilę później wyłuskał piłkę spod nóg szykującego się do dobitki Eto'o.

40. min. Goście umiejętnie się bronią. Przed chwilą dwa strzały zawodników Interu zostały skutecznie zablokowane przez holenderskich piłkarzy. Próbowali Sneijder i Eto'o.

34. min. Ogromny błąd Lucio, po którym sam przed bramkarzem znalazł się jeden z zawodników Twente. Golkiper Interu ofiarnie rzucił się jednak na piłkę pod nogi rywalowi i uchronił swój zespół przed utratą gola.

20. min. Twente nie pozostaje dłużne Interowi. Biabiany strzela jednak niecelnie

17. min. Idealna szansa dla Sneijdera. Rzut wolny, piłka ustawiona blisko pola karnego. Holender uderzył bardzo mocno, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę!

14. min. Kolejne uderzenie głową. Luuk de Jong podobnie jak Gonzalez nie potrafi zaskoczyć Castelazziego

12. min. Wreszcie doczekaliśmy się dobrej akcji gości. Strzał głową Gonzaleza nie mogło jednak zaskoczyć bramkarza Interu

8. min. Kolejna szansa dla Interu, ale tym razem w światło bramki nie trafia Stanković!

3. min. Pierwszy strzał Sneijdera, mocny, groźny ale piłka mija bramkę Twente

Przed meczem: Beniteza obwinia się i za epidemię urazów (w większości przeciążeniowych), i za przygaszone miny piłkarzy. Wiosną w opałach znajdowali w sobie dodatkowy zapał do walki, teraz bezsilnieją. Ponoć dlatego, że José Mourinho, czyli fenomenalnego motywatora i zarazem gwałtownego wojownika, który kipiał w szatni i przy linii bocznej, zastąpił zimny technokrata, który mówi algorytmami. Piłkarze mają kłopot, by w ogóle się na jego słowach skupić. I przestali czuć się jak gladiatorzy.

Przed meczem: Jeśli broniący tytułu piłkarze Interu Mediolan nie pokonają w środę Twente Enschede, zagrozi im upadek, jakiego Liga Mistrzów nie pamięta. A renomowanemu trenerowi Rafaelowi Benitezowi - najbardziej spektakularna klęska w karierze