Inter

0 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Jak wypadł Arkadiusz Głowacki?

Trabzonspor sprawił największą niespodziankę pierwszej kolejki nowej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Turcji pokonała na wyjeździe Inter Mediolan. Jaką zasługę miał w tym Arkadiusz Głowacki? Zobacz dokładne statystyki polskiego obrońcy.

Liga Mistrzów. Trabzonspor sprawił sensację w Mediolanie i jest liderem grupy!

Drużyna czterech Polaków: Arkadiusza Głowackiego, Adriana Mierzejewskiego oraz Piotra i Pawła Brożków jest sprawcą największej sensacji środowych spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Turcji pokonali na wyjeździe Inter Mediolan 1:0. Jedynym Polakiem, który zaprezentował się w tym spotkaniu na boisku był Głowacki.

Odśwież
99
KONIEC Inter liczył zapewne na to, że wygra nie męcząc się nadmiernie, więc za karę się namęczył i do tego przegrał. A Trabzonspor... Cóż, aż strach pomyśleć jakich cudów dokona, kiedy Mierzejewskiego odwieszą. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro, na rozpoczęcie pucharowej kampanii Wisły i Legii. Dobranoc.

90. min. +4 Koniec meczu. Piłkarze Trabzonsporu cieszą się, jakby właśnie wygrali Ligę Mistrzów. Piłkarze Interu się martwią jakby właśnie przegrali u siebie z Trabzonsporem.

90. min. +3 Groźna akcja Interu świetnie powstrzymana przez Coutinho, który kompletnie bez sensu podał do stojącego na spalonym Milito.

90. min. +2

90. min. +2 Trabzonspor właśnie pokazał, jak wyprowadzić najwolniejszą kontrę nowożytnej Europy. Gdyby lodowce przesuwały się w takim tempie, cały czas byśmy na nie czekali.

90. min. +1 Sędzia dolicza cztery minuty.

90. min.

90. min. Vittek robi Smolarka w narożniku boiska, Ranocchia szybko przerywa jego harce i wybija na rzut rożny.

88. min. Poważny błąd Kacara, Głowacki próbuje ratować sytuację, ale nie wiemy za bardzo jak miało ją uratować podanie do Sneijdera. Holender natychmiast podaje do Coutinho, który uderza mocno, ale Zengin odbija piłkę na rzut rożny.

87. min. Ostatnia zmiana w Trabzonsporze. Za Altintopa wchodzi Aykut.

87. min.

86. min. Głowacki zaczyna akcję Interu. Jego za słabe podanie do Cecha przejmują rywale, natychmiastowe podanie za plecy Głowackiego do Milito, który ucieka Polakowi, ale nie innym obrońcom.

85. min. Alvarez strzela, ale chyba bardziej po to, żeby nikt nie mówił, że nie próbował niż faktycznie żeby strzelić bramkę. Nic więc dziwnego, że bramki nie strzela.

83. min. Kapitalna okazja dla Trabzonsporu. Vittek przejmuje piłkę, podanie natychmiast do Sapary, który pędzi przez pół boiska. Kiedy jednak zbliżył się do pola karnego Interu spanikował - zamiast strzelać, podał do Altintopa, czyli w jedyne miejsce, w którym stał jakiś zawodnik Interu.

81. min. Prostopadłe podanie w pole karne do Sneijdera. Celustka zabiera mu piłkę, wybija ją, po czym umiera. Inter nie przerywa akcji podejrzewając, że przyczyną zgonu również może być prowadzenie. Akcję kończy dopiero Vittek, który zabiera piłkę Coutinho.

80. min. Natychmiastowe ozdrowienie Zokory po opuszczeniu boiska tak właśnie by sugerowało.

79. min. Kolejna przerwa na leżenie i zwijanie się. Tym razem padło na Zokorę. Dokładnie nie wiemy, jakie są przyczyny, ale niewykluczone, że jest nią bramka dla Trabzonsporu.

77. min. Zmiana w Interze. Za Zarate wchodzi Coutinho.

76. min.

76. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Celustka! Rzut rożny dla Trabzonsporu, zamieszanie w polu karnym. Obrońcy wybijają, ale za krótko, piłka trafia do Altintopa, który natychmiast uderza i trafia w poprzeczkę. Celustka przyjmuje piłkę, ucieka obrońcy i płaskim strzałem z ostrego kąta pokonuje Julio cesara.

74. min.

74. min. Druga zmiana w Trabzonsporze. Za Paulo Henriqueza wchodzi Vittek.

73. min.

72. min.

72. min. Ależ okazja dla Interu! Cambiasso przyjmuje piłkę w polu karnym, korzysta z faktu, że Głowacki siedzi na murawie, przez co stojący pięć metrów od bramki Milito nie jest na spalonym. Świetne podanie Cambiasso, ale Milito uderza prosto w bramkarza.

71. min. Sapara zostaje zniesiony z boiska. Współczynnik "nie wyglądania, jakby się miało wrócić" rośnie.

70. min. Kolejna przerwa na leżenie i zwijanie się z bólu. Sapara został nadepnięty przez jednego z rywali i nie wygląda, jakby miał w najbliższym czasie wrócić.

69. min.

68. min. Dalekie podanie w ogólnym kierunku Zarate przecięte przez Głowackiego i zmienione w daleki wykop w ogólnym kierunku Antarktydy.

66. min. Jonathan próbuje mijać Cecha, co mu się nie udaje, ponieważ Cech okazuje się mieć zdolność bilokacji. A przynajmniej jego łokcie mają i potrafią jednocześnie być na twarzy rywala i "panie sędzio, no co pan, ja mam rączki tutaj". Sędzia nie daje się nabrać i pokazuje Cechowi żółtą kartkę.

64. min. Zmiana w Trabzonsporze. Za Alanzinho wchodzi Sapara.

63. min. Zarate ogrywa Celustkę i Kacara, po czym strzela w sposób nie dorównujący jakością jego zwodom. Zengin łapie piłkę.

61. min. Prostopadłe podanie Sneijdera do Milito. Argentyńczyk w pole karne, robi zwód, po którym nadbiegający Głowacki zmienia się w sunącego na pośladkach Głowackiego. Na szczęście podanie Milito jest za mocne i wbiegający Zarate nie sięga piłki.

60. min. Adam:
Obraniak kopnął niecelnie w 56' meczu Lille - CSKA. Warto wspomniec. Wszak nie co dzień Polak może kopnąc w LM!

Fakt, tylko we wtorek albo w środę. No, jak jest wyjątkowo dobry, to w sobotę.

59. min. Zanetti wpada w pole karne Trabzonsporu, ale Głowacki rzuca się na niego i wybija mu piłkę. I to tak, że Kazimierz Węgrzyn byłby z niego dumny.

58. min.

58. min. Nagatomo podanie w pole karne Trabzonsporu, ale Milito przyjmuje tak, że większość piłkarzy trzecioligowych natychmiast powinna udać się do najbliższego okna i wywalić przez nie wszystkie futbolowe kompleksy.

57. min.

56. min. Ładna akcja Trabzonsporu. Colman przejmuje piłkę, podaje do Paulo Henrique, który jednak daje się wypchnąć daleko od bramki. Tam walczy dzielnie z Jonathanem, walczy dzielnie z Nagatomo, kiedy jednak dociera jeszcze Cambiasso, Henrique przestaje walczyć.

55. min. Podwójna zmiana w Interze. Wchodzą Alvarez za Obiego i Milito za Pazziniego.

53. min.

53. min. Kapitalnie podanie Jonathana do wbiegającego w pole karne Zanettiego, który podaje do Pazziniego, który strzela, ale prosto w bramkarza, który się wkurza, bo wcześniej spalonego odgwizdał sędzia, który się przy ocenie tej akcji pomylił.

52. min. Paulo Henrique strzela. I znów przypominamy sobie, że już w piątek hej, wesoła przygodo, wraca Ekstraklasa.

51. min. Znów atakują goście. Colman przejmuje piłkę na polu karnym rywali, podchodzi pod pole karne i tak długo zwleka z podaniem aż przychodzi Cambiasso i zabiera mu piłkę.

50. min. Colman świetnie podaje na lewe skrzydło do Cecha, który wyprzedza Jonathana, ale tylko po to, żeby podać idealnie do czającego się w polu karnym nikogo.

49. min. Akcja Trabzonsporu. Celustka rozpędza się prawym skrzydłem, Balci rusza mu w coś, co z braku lepszego słowa musimy nazwać sukursem. Ale sukurs okazuje się pułapką - Balci staje na pozycji spalonej, Celustka podaje mu piłkę i sędzia rozgania towarzystwo.

47. min. I od razu Inter ma rzut wolny. Tym razem Sneijder chce uniknąć trafienia w mur i trafienia w bramkarza. I udaje mu się - strzela obok bramki.

46. min. Gramy.

PRZERWA Inter nie chce tu umierać za zwycięstwo, a Trabzonspor... Cóż, Trabzonspor po prostu nie chce umierać.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Kapitalnie podanie Sneijdera za plecy obrońców. Pazzini wybiega, przejmuje piłkę, po czym mocno uderza prosto w bramkarza. Nie ma to wielkiego znaczenia - sędzia uznaje, że Pazzini był na spalonym. Nawet pomimo tego, że Pazzini nie był.

45. min.

45. min. Szybka kontra Interu błyskawicznie zmienia się w wolną kontrę Interu. A potem w wolne wycofanie Interu.

44. min. Miękka wrzutka Sneijdera przed pole karne, Cech przeskakuje Pazziniego i wybija piłkę, ale prosto pod nogi Cambiasso, który natychmiast strzela. Wolejem o sporych walorach artystycznych, ale niewielkich użytkowych. No, chyba, że ustrzelenie kibica jest jakoś dla Interu użyteczne.

42. min.

42. min. Znów groźnie pod bramką Trabzonsporu. Prostopadła piłka Zarate do wbiegającego Nagatomo, który jednak natychmiast ją traci po idealnym wślizgu Celustki.

41. min. Wojtek:
Oglądam potyczkę Inter - Trabzon i.. krew mnie zalewa jak komentatorzy wymawiają nazwisko Holendra: "Snejder". Z dobrych źródeł wiem (na codzień mam do czynienia z Holendrami i specjalnie ich o to pytałem), że Sneijder to nie "Snejder". SNAJDER!!! S-N-A-J-D-E-R!!! No jak trudne to może być...?

Hm, a jak trudne może być wymówienie "Mertesacker" zamiast "Mertersacker"?

40. min. Rzut rożny dla Interu. Dośrodkowanie Zarate na głowy obrońców, którzy wybijają prosto pod nogi Sneijdera. Sneijder dośrodkowuje do Cambiasso, który jednak nie ma szans otoczony przez trzech obrońców. Szczególnie, kiedy zaczynają go atakować jednocześnie drogą lądową i z powietrza. Celustka wybija piłkę.

39. min.

38. min. Świetne przejęcie Alanzinho, który wychodzącemu spod własnego pola karnego Zanettiemu zabiera piłkę jak juniorowi. Biorąc pod uwagę, że Zanetti był juniorem w okolicach bitwy pod Cedynią, ma to swój ciężar gatunkowy. Ale natychmiast Alanzinho traci piłkę.

37. min. Piotr:
Ciekawe czy ktoś ogląda mecz Basel-Otelul... ;D

My czekamy, aż spotkają się w finale.

36. min. Sneijder tym razem postanowił, że przede wszystkim nie trafi w mur. I nie trafia. Trafia idealnie w bramkarza.

35. min. Pierwszy, jakże ważny kontakt Głowackiego z kośćcem Pazziniego. Rzut wolny dla Interu z nieco ponad 20 m.

34. min. Ależ okazja dla Interu po raz kolejny. Prostopadłe podanie w pole karne, Pazzini wychodzi sam na sam, ale Zengin rzuca mu się pod nogi i łapie piłkę

33. min. Ależ okazja dla Interu! Wrzutka Zarate z rzutu rożnego, Kacarki ksuje i idealnie wykłada piłkę Pazziniemu, który jednak się nie zorientował i nie trafił czysto w piłkę.

32. min. Zarate wpada w pole karne Interu, przyjmuje piłkę, odwraca się i uderza w sposób, który gdybyśmy komentowali mecze w telewizji określilibyśmy mianem "kąśliwego". Zengin jednak broni.

31. min. Dośrodkowanie Sneijdera z rzutu rożnego, Colman wybija ciosem z półobrotu. Piłkę przejmuje Inter, dośrodkowuje jeszcze raz, ale Głowacki skacze wyżej niż Ranocchia i wybija piłkę.

30. min. Rzut wolny dla Interu. Sneijder uderza z niemal tego samego miejsca, co na początku meczu i niemal w taki sam sposób. Czyli w mur u na rzut rożny.

29. min. Świetne przejęcie Cambiasso, podanie do Sneijdera, który traci piłkę, ale natychmiast ją odzyskuje. Ale natychmiast traci ponownie, razem z równowagą, z której wytrąca go Kacar, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

28. min. Marek Cech strzela z dystansu, dzięki czemu uświadamiamy sobie, że z Ekstraklasy do Ligi Mistrzów może być bliżej niż nam się wydaje.

26. min. Alanzinho rusza w samotny bój, ale akcja szybko robi się straceńcza - zawodnik Trabzonsporu ma przeciwko sobie trzech rywali, a za sobą kolegów. Ale bardzo daleko za sobą.

24. min.

24. min. Kolejna przerwa na zwijanie się z bólu, tym razem dla Marka Cecha. A wszystko przez Pazziniego, który sprawdził co się stanie, jak z całej siły przywali się komuś łokciem w oko.

23. min. Jeszcze jedna akcja Interu. Nagatomo wpada w pole karne, zgrywa piłkę przed bramkę. Pazzini próbuje podać piłkę Zarate, ale traci ją w walce z przeważającymi siłami wroga.

22. min. Akcja Interu. Wrzutka w pole karne, Głowacki wybija, ale za krótko. Uderzenie Zarate, ale Głowacki rzuca mu się pod nogi i blokuje strzał.

21. min. Rzut wolny dla Trabzonsporu jakieś 30 m od bramki. Zokora strzela tak, jak wcześniej wybijał. Czyli mocno, ale nie przejmując się specjalnie tym, gdzie poleci piłka. Piłka leci w trybuny.

20. min. Powiemy szczerze, to wybicie Głowackiego również nie wyglądało zbyt pewnie. O dziwo, niewiele brakowało, a Balci wyszedłby po nim sam na sam z Julio Cesarem, gdyby tylko Nagatomo nie łapał go za garderobę.

20. min.

19. min. Kolejna wrzutka w pole karne Trabzonsporu, ale znów świetnie piłkę wybija Zokora.

18. min. Drugi jakże ważny kontakt Głowackiego z piłką. Polak podaje piłkę prosto pod nogi Zarate, który wpada w pole karne, ale zatrzymuje go wracający Zokora. Akcję kończy Głowacki wykopując piłkę w swoim trzecim kontakcie z piłką. Jakże ważnym, ma się rozumieć.

16. min. W meczu zarządzono krótką przerwę na zwijanie się z bólu. Wykorzystał ją Balci, a pomógł mu w tym Obi.

15. min. Sneijder podaje daleko za plecy obrońców do Pazziniego, który zorientował się w planach swojego kolegi od razu. Nawet trochę szybciej, niż od razu, dzięki czemu popędził do piłki zanim jeszcze Sneijder ją kopnął, co pozwoliło sędziemu liniowego pomachać chorągiewką.

13. min. W ramach wyrównywania rachunków Zokora fauluje Sneijdera. Sędzia ponownie powstrzymuje się od pokazania kartki.

11. min. Pierwszy, jakże ważny, kontakt Głowackiego z piłką. Dalekie podanie w kierunku bramki Trabzonsporu, Głowacki jednak wybija piłkę głową. Prosto pod nogi rywala, który jednak wietrzy podstęp i wycofuje się na z góry upatrzone pozycje.

10. min. Celustka krzyczy do Zengina "orientuj się", po czym znienacka mu podaje. Zengin orientuje się w ostatniej chwili.

9. min. Sneijder traci piłkę w okolicy linii środkowej, co postanawia uczcić faulując Zokorę. Czci więc. A potem prosi sędziego, żeby nie czcił tego wydarzenia żółtą kartką.

8. min. A teraz Trabzonspor realizuje przedmeczowe założenia taktyczne, a Inter.. No tak, Inter też. Co oznacza, że Trabzonspor wymienia podania w poprzek boiska w okolicach linii środkowej, a Inter stoi na swojej połowie. I w miarę możności, unika kontaktu z piłką. A w następnym odcinku programu "Tajemnice umysłu" zajmiemy się zjawiskiem deja vu.

7. min.

6. min. Altintop atakuje prawym skrzydłem. Podaje do Colmana, który natychmiast oddaje mu piłkę. Altintop nie bardzo wiedząc co z nią zrobić postanawia wybiec nią poza linię końcową.

5. min. Inter realizuje przedmeczowe założenia taktyczne, Trabzonspor też. Co oznacza, że Inter wymienia podania w poprzek boiska w okolicach linii środkowej, a Trabzonspor stoi na swojej połowie. I w miarę możności, unika kontaktu z piłką.

4. min. Łukasz:
Głowacki w pierwszym składzie - Trabzonie, bój się !

Naszym zdaniem Trabzonspor właśnie w ten sposób próbuje pokazać, że się nie boi.

3. min. Rzut rożny dla Interu pozwala Sneijderowi zmarnować kolejny stały fragment gry.

2. min. Ale Sneijder trafia w mur.

1. min. Pierwsza akcja Interu. Celustka fauluje Zarate w okolicach narożnika pola karnego, co Wesley Sneijder wita z uśmiechem na ustach i gestami symulującymi strzelanie z rewolwerów w dłoniach.

1. min. Gramy.

20:38 W tym roku mamy w Lidze Mistrzów dwie grupy obfite w polskich piłkarzy. Wczoraj relacjonowaliśmy mecz Grupy F, Borussia - Arsenal, a w Grupie B, w której gra właśnie Trabzonspor, jest jeszcze Lille. W dzisiejszym spotkaniu z CSKA Moskwa w wyjściowej jedenastce wystąpi tam Ludovic Obraniak, a na ławce rezerwowych czai się jeszcze Ireneusz Jeleń.

20:34 Czwartym Polakiem w Trabzonsporze jest Piotr Brożek, ale Turkowie uznali, że tylu Polaków w Lidze Mistrzów to już tłok i nie zgłosili go do rozgrywek. Sam Trabzonspor został zgłoszony do rozgrywek już po odpadnięciu z eliminacji LM. W ostatniej rundzie kwalifikacji wyeliminowała go Benfica, która trafiła do Grupy C i dziś zagra z Manchesterem United, a Trabzonspor zajął miejsce wykluczonego za korupcję Fenerbahce.

20:30 W pierwszym składzie Trabzonsporu tylko Arkadiusz Głowacki. Przypatrzymy się z bliska czy przypadkiem nie postanowi zrobić sobie z klubu reprezentacyjnego podwórka. Tylko kto będzie jego Wawrzyniakiem? Spotkanie na ławce rezerwowych rozpocznie Paweł Brożek, a Adrian Mierzejewski musi pauzować w tej kolejce za czerwoną kolejkę z ostatniego meczu eliminacji.