Inter

2 1

Odśwież
51
Inter mógł prowadzić już po dwóch minutach, ale Diego Milito trafił w poprzeczkę. Później inicjatywę przejęli goście - i właśnie wtedy stracili gola. Do siatki trafił Walter Samuel, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Wesley'a Sneijdera z rzutu rożnego. Był to jeden z nielicznych kornerów Interu w tym meczu. Lille miało ich kilkanaście, ale z żadnego nie potrafiło odpowiednio skorzystać.

Do przerwy na boisku niewiele się zmieniło. Lille atakowało, ale nie miało sposobu na dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Jeleń nie zachwycał, ale miał kilka dobrych zagrań. Na drugą połowę jednak nie wyszedł - nie byłoby żadnym zaskoczeniem, gdyby powodem zmiany była kolejna kontuzja.

Za Polaka na boisko wszedł Tulio De Melo, w dalszej części spotkania trener Rudi Garcia wpuścił też Ludovica Obraniaka.

Druga połowa rozpoczęła się dla Lille fatalnie. W ciągu kilku minut Inter wypracował sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale niesamowicie pudłował Milito. Jednak po serii pudeł Argentyńczyk wreszcie trafił. W pamięć szczególnie zapada świetna asysta Javiera Zanettiego.

W końcówce Lille zdobyło kontaktową bramkę za sprawą zmiennika Jelenia, De Melo, ale Inter nie pozwolił sobie na nerwowe ruchy i do końca kontrolował spotkanie.

Nerazzurri są teraz bardzo blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Lille też ma szanse, ale musi wygrać pozostałe spotkania.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +1 Mocne uderzenie Stankovicia z wolnego. Dobrze poradził z nim sobie Landreau.

90. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu gry.

90. min. Schodzi Milito, wchodzi Obi.

89. min. Kartka dla Samuela, który taktycznym faulem powstrzymuje kontratak wyprowadzany przez Obraniaka.

85. min. Do siatki trafił zmiennik Jelenia, De Melo! Piłka trafiła do niego po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Interu. Wystarczyło mu lekkie podbicie piłki nad bramkarzem.

84. min. Lille strzela kontaktowego gola!

81. min. Pazzini zmienił Zarate. Inter nie forsuje tempa, chce spokojnie dowieźć prowadzenie do końca. Dla Lille porażka oznaczać będzie zminimalizowanie szans na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i ciężką walkę o trzecie miejsce dające prawo do gry w Lidze Europejskiej.

78. min. Za chwilę na boisku zamelduje się Pazzini.

75. min. Lucio leży na boisku, został trafiony w piszczel. Jednak wygląda na to, że zaraz wróci do gry.

73. min. Co ciekawe, Lille miało już dwanaście rzutów rożnych. Inter miał jeden... i to po nim strzelił gola na 1:0.

72. min. Hazard ładnie strzela z wolnego, ale jeszcze lepiej broni Castellazzi.

71. min. Powracający po kontuzji Payet zmienia Joe Cole'a.

66. min. Tym razem Milito się nie pomylił! Tego gola stworzył Zanetti, który przeprowadził fenomenalny rajd prawym skrzydłem i pozostawił swojemu koledze tylko formalność.

65. min. Inter prowadzi 2:0!

60. min. Ludovic Obraniak zmienia Moussę Sow.

60. min. Debuchy dośrodkowuje do Cole'a, ale Anglik był w bardzo trudnym położeniu i nie zdołał odpowiednio trafić w piłkę.

59. min. Hazard wrzuca na głowę De Melo, ale obrońcy Interu świetnie sobie z nim radzą - podobnie jak z każdym innym graczem Lille.

54. min. Rozenhal strzela potężnie z okolic szesnastego metra, ale piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

52. min. Niesamowite, Milito znów marnuje "setkę"! Inter atakował trzech na jednego obrońcę, a Milito strzelił zamiast podać - i to bardzo lekko, wprost w bramkarza!

48. min. Powinno być 2:0! Sneijder dośrodkował, a obrońcy Lille wybiegli z pola karnego nieudanie próbując zastawić pułapkę ofsajdową. Jeden z graczy Interu zgrał piłkę Diego Milito, a ten stojąc przed pustą bramką uderzył wysoko nad poprzeczką!

47. min. Sneijder faulowany blisko rogu pola karnego Lille.

46. min. Trener Rudi Garcia zdjął z boiska Ireneusza Jelenia! Zmienił go De Melo.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Inter prowadzi po golu Samuela.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

44. min. Jeleń wychodzi sam na sam po podaniu Joe Cole'a, ale sędzia podniósł chorągiewkę. Powtórki pokazują, że nie było spalonego!

41. min. Finezyjna akcja Interu kończy się zbyt lekkim uderzeniem Zarate.

40. min. Procentowe posiadanie piłki: 54-46 dla Lille.

37. min. Tym razem Jeleń nie w polu karnym, ale na skrzydle. Polak dośrodkowywał - bardzo niecelnie.

35. min. Podręcznikowa interwencja Chedjou. Wyłuskał piłkę, podbił ją w powietrze i głową zgrał do bramkarza.

34. min. Dobra, przemyślana akcja Lille. Nie udało się tylko ostatnie podanie, które zepsuł Pedretti.

31. min. Cole chciał znaleźć Jelenia, ale podawał zbyt niecelnie.

29. min. Chivu jednak został na boisku. Mógł nawet strzelić gola, ale w ostatniej chwili stracił piłkę w polu karnym Lille - zabrał mu ją Debuchy.

27. min. Chivu przyklęknął i zdjął swój kask. Możliwe, że potrzebna będzie zmiana.

26. min. Teraz strzelał Jeleń, ale zbyt lekko.

25. min. Mocny strzał Hazarda z dystansu broni Castellazzi.

22. min. Lille zaczynało grać coraz lepiej... i wtedy straciło gola (którego można było uniknąć stawiając obrońcę przy słupku). Teraz goście podeszli wyżej, chcą jak najszybciej wyrównać na 1:1.

20. min. Walter Samuel trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wygrał pojedynek powietrzny i mocnym strzałem głową umieścił piłkę przy słupku.

19. min. GOL dla Interu!

14. min. Hazard trafia w mur.

13. min. Jeleń faulowany na 23. metrze, Lille będzie miało bardzo dobrą okazję z rzutu wolnego.

12. min. Hazard wypuścił Sowa, ale dobrze zablokował go Zanetti. Lille miało po tej interwencji rzut rożny, którego nie wykorzystało.

9. min. Lille zaczyna się otrząsać. Przed chwilą Jeleń świetnie przyjął trudną piłkę i oddał strzał, ale wślizgiem zablokował go Walter Samuel. Później uderzał Pedretti, ale niecelnie.

5. min. Zarate pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Na razie Lille ma wielkie problemy.

2. min. Milito trafia w poprzeczkę! Napastnik Interu uciekł obrońcom po podaniu z głębi pola i chciał przelobować bramkarza, ale nie udało mu się trafić do siatki.

1. min. Zaczęli.

20:43 Piłkarze już na boisku, wybrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Za chwilę początek!

Obie drużyny spotkały się w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Wtedy mecz odbył się we Francji, a Lille przegrało z Interem 0:1. Dla gości dzisiejszego spotkania powtórzenie takiego scenariusza jest niedopuszczalne, bo z dorobkiem dwóch punktów zajmują ostatnie miejsce w grupie i muszą wywieźć jakieś punkty, by podtrzymać szansę na awans - choćby do Ligi Europejskiej. Zachęcić piłkarzy Lille może fakt, że Inter już przegrał w Lidze Mistrzów na własnym stadionie - Mediolan podbił zespół Trabzonsporu, który wygrał tam 1:0.

Z kolei Inter, mimo że jest liderem grupy, nie może pozwolić sobie na dekoncentrację. Włosi mają tylko dwa punkty przewagi nad drugim CSKA Moskwa i trzecim Trabzonsporem.