FC Barcelona

7 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Rekord Messiego. Pięć goli w jednym meczu

- Pięć goli? Najważniejsze jest to, że awansowaliśmy - powiedział skromnie tuż ćwierćfinale Ligi Mistrzów Barcelona - Bayer Leverkusen (7:1) Leo Messi. Przed Argentyńczykiem jeszcze żaden piłkarz nie zdobył pięciu goli w jednym meczu Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Messi rozmontował Bayer

Pięć razu bramkarza Bayeru Leverkusen pokonał Messi, dwa razy Tello, a Barcelona rozbiła Bayer Leverkusen 7:1. Argentyńczyk jest pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który strzelił pięć bramek w jednym meczu. Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

• KONIEC

Rzeźnia - tyle można po tym meczu powiedzieć. Bayer już w przerwie mógł zapomnieć o awansie, ale to, co zrobiła mu Barcelona w drugiej połowie było zwyczajnie bezlitosne. Podobnie jak bezlitosny był Messi, który strzelając pięć bramek w fazie pucharowej pobił rekord Ligi Mistrzów. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne, miejmy nadzieję, że opisujących wydarzenia rozgrywane zgodnie z Konwencjami Genewskimi. Dobranoc.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Komentator rozwiewa wątpliwości: "opustoszałe Camp Nou. Kibice już wiedzą". O rly?

• GOOOOOOL

90. min. + 1

goal

Bellarabi! Bellarabi do Rolfesa, Rolfes bardzo ładnie odgrywa, Bellrabi wychodzi sam na sam z Valdesem i potężnym strzałem nie daje mu szans. Kibice Bayeru zaczynają skandować "jeszcze osiem".

Fabregas posyła kolejną znakomite podanie. Tym razem adresatem był Tello. Tello ładnie przyjął przesyłkę i wbiegł w pole karne, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem zachował się już gorzej i Leno ładnie obronił.

• 89. min.

Rzut rożny dla Bayeru. Dośrodkowanie na siódmy metr, Kadlec skacze, ale zgrana przez niego piłka wychodzi poza pole karne. Przejmuje ją Bellarabi, ale Mascherano odbiera mu piłkę.

• 87. min.

Bellarabi organizuje ruch oporu i akcję dywersyjną na tyłach przeciwnika. Świetnie podaje w pole karne do Schuerrlego, który ucieka obrońcom, a potem fatalnie podaje. Piłka leci za plecami wbiegającego Bellarabiego - prosto do Pique.

• GOOOOOOL

85. min.

goal

Messi po raz piąty! Podanie Keity, Argentyńczyk przyjmuje piłkę na linii pola karnego, widzi, że obrońcy w ogóle nie próbują mu przeszkadzać, więc spokojnie mierzy i uderza tuż obok słupka. Leno nie ma szans.

• 83. min.

Barcelona dalej podaje sobie i drepcze, tyle, że teraz to podawanie i dreptanie odbywa się tuż przed polem karnym Bayeru, albo wręcz w nim. A każde podanie może się skończyć morderczym sztychem.

• 81. min.

Fabregas z rzutu rożnego dorzuca wprost na głowę Keity. Keita też niby całkiem nieźle trafia głową w piłkę. Piłka nie trafia jednak w bramkę. Choć zabrakło jej niewiele. Może skoro nie Barcelona, to piłka wie, co to empatia.

• 80. min.

Alves również odmawia złożenia broni. Ostre podanie w pole karne, Messi zgrywa piłkę, Alves uderza, ale jego strzał zostaje zablokowany. W sumie, trzeba docenić, że jeszcze się obrońcom chce, a nie popadli w katatoniczny stupor.

• 79. min.

Pilica Białobrzegi z pewnością czuje się doceniona.

• 78. min.

Ostre dośrodkowanie w pole karne Bayeru. Keita twarzą zgrywa piłkę do Messiego, który mija obrońcę, podaje w pole karne do Pedro. Podanie przed bramkę, Leno nie sięga piłki, ale na jego szczęście Keita też nie.

• 76. min.

Bellarabi odmawia złożenia broni. Sam rzuca się na przeważające siły obrońców Barcelony i nie sobie odebrać piłki. Gdyby tylko jego plan uwzględniał to, że boisko jest ograniczone linią końcową...

• 75. min.
  • 74. min.

Schuerrle dzielnie przedziera się w pole karne Barcelony przez postawione przez Muniesę zasieki. W końcu Muniesa otrzymuje posiłki w postaci Keity i ofensywa Schuerrle się załamuje.

• 72. min.

Messi pyta, ile Rada Bezpieczeństwa strzeliła goli w Primera Division i odpowiada, że w takim razie nie jest dla niego żadnym autorytetem. Posyła ładną piłkę w pole karne do Keity, który zagrywa potem wzdłuż bramki. Piłka leciała wolno, więc Leno dogania i łapie ją.

• 70. min.

Pospiesznie zwołana sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ wystosowała rezolucję, do której Barcelona zaczyna się stosować. Gospodarze chyba nie będą już stosować przemocy, teraz tylko podają sobie piłkę.