(77)

Liczba oddanych głosów: 199

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Po Chelsea - PSG: Piosenka starego kochanka

Jak to jest z tym sportem, że faworyci przegrywają najważniejsze mecze, najlepsi strzelcy pudłują rzuty karne albo schodzą z boiska w niesławie? Po meczu Chelsea-PSG list miłosny do piłki nożnej pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", autor bloga "Futbol jest okrutny" i komentator Sport.pl.

• KONIEC

Paryż w Londynie był dziś wielki i w takie wieczory piszę się historia. No dobra, może i historia pisze się też w inne wieczory, ale w ten było wyjątkowo wiele elementów pod Wielkie Narracje: czerwona i raczej niezasłużona kartka dla Ibrahimovicia w pierwszej połowie, bramka dla Chelsea, konieczność odrabiania, bramka wyrównująca na cztery minuty przed (planowanym) końcem spotkania, potem karny dla Chelsea na początku dogrywki i wspaniały zryw PSG zwieńczony golem, nie tak znowu cichego, bohatera spotkania - Thiago Silvy. A więc było pięknie, było epicko, inna sprawa, że drużyna Jose Mourinho tracąca dwa gole po dwóch rzutach rożnych to jest trochę end of the world as we know it, ale to może temat na zupełnie inną opowieść. Dobranoc!

• 120. min. + 2

Koniec meczu! PSG gra dalej!

• 120. min.

Rabiot wykonuje teraz fantastyczną pracę dla swojego zespołu. Sprytnie przetrzymuje piłkę na prawej flance i daje się faulować rywalom przez co kradnie cenne sekundy.

• 120. min.

Thiago Silva przejmuje piłkę i podaje do Rabiota, ten pędzi, przy nim pędzi Azpilicueta i fauluje go, PSG korzysta z cennych sekund, Van der Wiel wykonuje rzut wolny, Luiz biegnie na bramkę, po chwili znów Rabiot daje się sfaulować, tym razem bliżej pola karnego, kibice Chelsea opuszczają stadion, sędzia dolicza dwie minuty, paryżanie umiejętnie kradną czas.

• 118. min.

Zmiana w PSG. Van der Wiel zmienił Pastore.

• 117. min.

Cahill posyła dlugie podanie, przejmuje je Pastore, PSG pędzi z kontrą, Chelsea rekontruje, Costa strzela, Sirigu broni.

• 114. min.

Przy pierwszym rożnym Courtois kapitalnie obronił strzał Silvy. Przy jego drugim uderzeniu głową był już bez szans. Kapitalne trafienie obrońcy PSG.

• GOOOOOOL

114. min.

2:2! Thiago Silva!

• 113. min.

Piłka Marquinhosa wpada w pole karne, zasadza się na nią Lavezzi, ale w obronie interweniuje Drogba! Pastore wrzuca piłkę ponownie, będzie rzut rożny dla PSG, a chwilę później kolejny, Lavezzi dośrodkowuje, Silva wyskakuje i uderza czołem, a Cortois świetnie broni!

• 112. min.

Szybki kontratak Chelsea. Willian dostał piłkę na prawej stronie, chwilę popatrzył i dograł pod pole karne do Costy. Ten strzelił na bramkę, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Mógł podawać do Hazarda, który był lepiej ustawiony. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Cavani, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

• 110. min.

Ofiarna interwencja Cahilla tyleż malownicza (szczupak) co bezsensowna (pod nogi Luiza). Gra się rwie, wrzutki z autu się mnożą, inne stałe fragmenty również, będzie rzut wolny dla PSG, Lavezzi dośrodkowuje na mur Chelsea.

• 107. min.

Ładnie teraz piłkarze Chelsea operują piłką na połowie rywala. Futbolówkę w końcu dostał Drogba, ale Luiz szybko mu ją odebrał.

• 106. min.

Początek drugiej połowy dogrywki.

• 105. min.

Koniec pierwszej części dogrywki.

• 104. min.

Ivanović wrzuca z autu, Fabregas pasa w towarzystwie zawodników PSG, Hazard wbiega w pole karne, piłka z niego wypada, ale ciągle jest pod nogami londyńczyków, szybki rajd Diego Costy, który przedtem jednak faulował Marquinhosa i sędzia kazał mu przestać biec.

• 103. min.

Piłkarze Chelsea długo rozgrywali tą akcję szanując piłkę. Wreszcie Hazard zagrał prostopadle w pole karne. Costa próbował jeszcze oddać strzał wślizgiem, ale bramkarz złapał piłkę.

• 102. min.

Gra Lavezziego z Pastorem, chwilowa strata, szybkie odzyskanie, faul Williana i Luiz podchodzi do rzutu wolnego. Uderza kapitalnie, a do bramki jest 40 metrów, piłka spadała w światło bramki, ale świetnie interweniuje Cortois.

• 99. min.

Znakomita akcja Chelsea. Podanie w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Hazarda, ale Belg przegrał pojedynek z bramkarzem PSG, który wyszedł z bramki i skrócił kąt.

• 98. min.

Wspaniały łuk zatoczyła kopana przez Lavezziego z rzutu wolnego piłka i dostojnym, wolnym lotem opadła w ramiona Thibauta Cortoisa.

• GOOOOOOL

96. min.

2:1! Hazard wykorzystał rzut karny! Strzelił płasko w sam środek bramki, a bramkarz poszedł w prawą stronę.