Borussia Dortmund

2 1

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Borussia jak marzenie

Wygrana dortmundczyków z Realem Madryt 2:1 jest niespodzianką, prowadzenie mistrzów Niemiec w grupie na półmetku Ligi Mistrzów - sensacją. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe bez Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego

Czy Borussia awansuje z grupy?
Tak
Nie

Komentarze (97)

• noga09

Oceniono 7 razy 5

Muszę przyznać że wczorajszy mecz był zarąbisty. Obydwa zespoły bardzo dobrze grały , akcja za akcję piłka za piłkę . No może mały minusik dla borussi i realu za niedokładność podań. Świetna bramka lewego i dobra przerzutka nad bramkarzem ronalda .Najbardziej mnie cieszą akcje naszych reprezentantów . Piszczek nieraz pokazywał kasę i świetne podania które dla mnie są na wagę złota.Wczoraj kibicowałam borussi ale bardzo dużym szacunkiem darze Ickera no i kiedy zobaczyłam jego skwaszoną i smutną minę zrobiło mi się ich a szczególnie jego żal.

• heniek168

Oceniono 6 razy 6

Szkoda że Kuba nie grał. Ciekawe czy wystąpi w rewanżu

• prawda_w_oczy

Oceniono 12 razy 4

mały quiz ...

1. kto prowadzil Lecha Poznan gdy Lewandowski zostal tam sciagniety?
    2. za czyjej kadencji Lukasz Piszczek zaczal regularnie grac w polskiej ekstraklasie?

mala podpowiedz - znienawidzony przez debili selekcjoner

Pokaż starsze odpowiedzi (3)

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Wi�cej o wydarzeniu

LM. Półtora gola Lewandowskiego. Czy Polak dotknął piłkę przy drugiej bramce?

Borussia Dortmund wygrała u siebie 2:1 z Realem Madryt w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Pierwszą z bramek dla mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski, a czy przypadkiem przy drugiej autorstwa Marcela Schmelzera też nie dotknął piłki? Tuż po golu polski napastnik podniósł rękę i zrobił gest, jakby chciał pokazać, że futbolówka się o niego otarła

• KONIEC

Kapitany mecz i kapitalny wynik dla Borussii, która po tym zwycięstwie obejmuje prowadzenie w grupie D. Borussii, która po raz kolejny okazała się polska - Lewandowski jednego gola strzelił sam, a strzelenie drugiego umożliwił zwinnym unikiem. Piszczek wypracował dwie fantastyczne okazje Goetzemu i Benderowi, a do tego dobrze radził sobie z Ronaldo, który gasł z każdą minutą. Po takim meczu już się nie możemy się doczekać rewanżu. W końcu fajnie byłoby zobaczyć Polaka strzelającego bramkę na Santiago Bernabeu. I tym optymistycznie rozmarzonym akcentem kończymy na dziś. Dziękujemy bardzo za udział w relacji. Dobranoc!

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Borussii. Weidenfeller spokojnie przepuszcza wychodzącą za boisko piłkę. Sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 4

Xabi Alonso wrzuca na chaos. Hummels wybija.

• 90. min. + 3

Wrzutka w pole karne Realu, Perisić strąca piłkę, ale Pepe wybija ją kopnięciem z wyskoku. Gundogan ma ochotę wybić rywala kopnięciem z wyskoku, za co sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

• 90. min. + 2

Ostatnia zmiana w Borussii. Za Reusa wchodzi Perisić.

Real rozgrywa piłkę przed polem karnym Borussii. Dogranie na prawe skrzydło i wrzutka Di Marii, ale prosto na głowę Hummelsa. Być może skończyłoby się groźną kontrą, ale Lewandowski zamiast pędzić pod bramkę, postanawia staranować Ramosa.

• 89. min.

Modrić ogrywa Kehla, podaje na prawo do Di Marii, ale jego dośrodkowanie blokuje Schmelzer. Di Maria się nie zraża, odzyskuje piłkę i dośrodkowuje raz jeszcze. Po takiej główce Essiena może się jednak zrazić.

• 88. min.

Rzut rożny dla Borussii. Wrzutka Schmelzera, Ronaldo wybija za krótko, piłkę przejmuje Lewandowski, zastawia się i uderza. Kibic, w którego poleciała piłka będzie miał miłą pamiątkę.

• 87. min.

Druga zmiana w Borussii. Za Goetzego wchodzi Schieber.

• 86. min.

Real w końcu wydostał się z własnej połowy. Jeśli zrobił to tylko po to, żeby Di Maria mógł tak spudłować, to nie opłaciło im się.

• 85. min.

Borussia rozgrywa piłkę przed polem karnym Realu, ale po każdym dobrym podaniu robią co mogą, żeby oddać piłkę Realowi. Inna sprawa, że Real robi co może, żeby jej nie przejąć.

• 84. min.

Afellay podwyższa prowadzenie gości po pięknym podaniu z prawego skrzydła od Jeffersona Farfana, które minęło wszystkich obrońców i bramkarza. Holender mógł to podanie zamienić na bramkę praktycznie niepilnowany, mając przed sobą otwarte światło bramki.

• 83. min.

Drużyny zaczynają wykonywać rzuty rożne całymi seriami. Po dwóch rożnych dla Realu - dwa dla Borussii. Drugi rozpoczął naprawdę groźną akcję Realu, powstrzymaną jednak przez Ronaldo i jego precyzyjnie niecelne dośrodkowanie.

• 82. min.

Jakkolwiek trudno w to uwierzyć, ten mecz robi się jeszcze szybszy. Po genialnym podaniu Modricia Ronaldo mógł wyjść sam na sam z Weidenfellerem, ale bramkarz Borussii po raz kolejny pokazuje, że gdyby nie był bramkarzem, byłby sprinterem.

• 80. min.

Modrić uderza z rzutu rożnego tak, że przy odrobinie szczęścia piłka wpadłaby do bramki. Weidenfeller rzuca się i piąstkuje.

• 79. min.

Przerywamy na chwilę program, żeby popatrzeć na biegającego po boisku kibica i biegającymi za nim ochroniarzami. O, dogonili go. Ouuu, to musiało boleć.

• 78. min.

Fatalna strata Modricia przed własnym polem karnym, prostopadłe podanie do Reusa, który pada natychmiast, kiedy tylko pada na niego cień Pepego. Sędzia uznaje, że padający cień nie jest zagraniem niezgodnym z przepisami i nie dyktuje karnego.