Oceniono 12 razy -6

na tvp1 nie leci???

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Lewandowski śrubuje średnią

Robert Lewandowski zdobywając dwie bramki dla Borussii Dortmund w wygranym 3:0 meczu z Olympique Marsylia dołączył do grona najlepszych strzelców bieżącej edycji Ligi Mistrzów. 25-letni snajper w swej karierze wystąpił w 21 meczach tych rozgrywek i zaliczył już 13 trafień. Cristiano Ronaldo swoje pierwsze gole w Champions League zdobył dopiero w 26. występie, a średniej bramek na mecz Polakowi pozazdrościć mogą choćby Wayne Rooney i Zlatan Ibrahimović.

Liga Mistrzów. Szeryf Robert

Lojalność lojalnością, a wygrywać trzeba, i niewdzięcznik Lewandowski jak był filarem Borussii tak jest. I im więcej wokół jego sporów z szefami Borussii szumu, tym on wyraźniej pokazuje, jak to po nim spływa. Im bardziej narzeka poza boiskiem, tym się bardziej przykłada do pracy na nim - komentuje po wygranej 3:0 Borusii Dortmund nad Olympique Marsylia, dziennikarz Sport.pl Paweł Wilkowicz.

• KONIEC

Szybko strzelona bramka ustawiła mecz, a szybko strzelony przez Mandandę babol ustawił drugą połowę. Marsylia nie była o tyle gorsza od Borussii, na ile pokazywałby wynik, ale nie miała Lewandowskiego, Reusa, Aubameyanga i Mchitariana, miała za to Mandandę, który w zasadzie sam strzelił sobie drugiego gola. Wiecie co, po namyśle i rzucie oka w statystyki - może jednak Marsylia była o tyle gorsza ile sugerowałby wynik. Po porażce z Napoli Borussia się odbiła i w kolejnej kolejce spróbuje zamachnąć się na prowadzący w grupie z dwoma odniesionymi zwycięstwami Arsenal. To jednak zobaczymy dopiero za trzy tygodnie. A już jutro część druga tej kolejki Ligi Mistrzów - Manchester City zagra z Bayern Monachium. Zapraszamy na relację, a dziś już dziękujemy bardzo. Dobranoc!

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Lewandowski dostrzega ładnie wychodzącego Papastathopoulosa. Świetnie znajduje dużą lukę, w którą może podać. Tylko za mocno kopie piłkę.

• 90. min. + 1

Mendy przedziera się lewym skrzydłem. Błaszczykowski spokojnie mu się przygląda, po czym na wysokości pola karnego zabiera mu piłkę. Polak rozpędza się i próbuje wyprowadzić kontrę. Mendy spokojnie mu się przygląda, po czym na wysokości linii środkowej zabiera mu piłkę.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Rzut wolny w wykonaniu Thauvina. Gdyby wykonywał go jakikolwiek inny atleta na "Th" - np. Thorgal - na pewno nie byłby gorszy.

• 88. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Za Mchitariana wchodzi Papastathopoulos.

• 87. min.

Twitter jest bardzo pod wrażeniem trybun na Signal Iduna Park. Albo ich zdjęcia. Albo po prostu ktoś ma bardzo dużo followersów.

• 87. min.

Marsylczycy grają teraz tak finezyjnie, że sami się sobie dziwią. I gubią piłkę tak często jak się da. Częściej tylko zerkają tęsknie w stronę szatni.

• 86. min.

Marsylia naciera. Rajd Imbuli i prostopadłe podanie w pole karne do Hummelsa. Hummels wybija. Piłkarze Marsylii przejmują - podanie na prawe skrzydło i wrzutka Leminy w pole karne. Również do Hummelsa. Hummels również wybija.

• 85. min.

Lewandowski wbiega między dwóch zawodników, uprzednio puszczając między nimi piłkę. Ściana zacisnęła się na nim, zanim zdążył się wymknąć i wybiec z drugiej strony, ale jakimś cudem zdołały wycofać do Sahina. Pomocnik uderzył z bliska. Mandanda bardzo dobrze obronił.

• 84. min.

Marsylia chyba nie może się zdecydować, czy czekać już na końcowy gwizdek i nie rzucać się w oczy, czy może się jednak rzucać i próbować coś strzelić. Niemrawe rozegranie przed polem karnym Borussii, wyłożenie do Imbuli, który strzela zza pola karnego. Słabo, a do tego piłka leci daleko od bramki.