Borussia awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów?
Tak, bo wygra w Marsylii
Nie, bo przegra w Marsylii

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Sven Bender grał ze złamanym nosem

Już w 17. minucie meczu z Napoli (3:1) Sven Bender złamał nos po starciu z Raulem Albiolem. Mimo trudnego do zatamowania krwotoku dograł spotkanie do końca. W tym czasie musiał kilka razy zmienić zakrwawioną koszulkę, a kierownik drużyny Frank Grafen po ostatni egzemplarz pobiegał do... klubowego sklepu.

Liga Mistrzów. Lewandowski: Zabrakło precyzji

W meczu 5. kolejki LM Borussia pokonała Napoli 3:1 i jest o krok od awansu do 1/8 finału. Jedną z bramek strzelił Jakub Błaszczykowski, a do siatki tym razem nie trafił Robert Lewandowski. - Miałem do siebie żal. Zabrakło precyzji - powiedział po meczu w rozmowie z Canal+.

Liga Mistrzów. Błaszczykowski: Najważniejsze, że wszystko zależy od nas

- Jeśli w ostatnim meczu wygramy z Marsylią, to przejdziemy dalej, i to jest najważniejsze. Czy zagrałem słabiej w pierwszej połowie? Nigdy nie oceniam swojej gry, ale na pewno, skoro bramkę strzeliłem w drugiej, to o czymś to świadczy - powiedział w rozmowie z Canal+ Jakub Błaszczykowski. Borussia Dortmund pokonała 3:1 Napoli, a kapitan reprezentacji Polski strzelił jedną z bramek.

• KONIEC

Borussia może mieć jeszcze przed sobą przyszłość w Lidze Mistrzów. Dzisiejszy mecz wskazywałby nawet na to, że powinna. Arsenal uciekł Napoli i Borussii do przodu na trzy punkty, ale wcale nie zapewnił sobie jeszcze awansu. Wystarczy, że zostanie rozgromiony przez Napoli w ostatniej kolejce. W lepszej sytuacji od Włochów jest teraz Borussia, ale miejsca w następnych rundach Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej nie zostały jeszcze rozdane. Poza ostatnim miejscem w tej grupie, ale ciszej nad tą Marsylią, skoro wyżej dzieją się ciekawsze rzeczy. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutro - tradycyjnie od 20:30.

• KONIEC

Mecz podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football.

Ciężko zliczyć ile to razy Mchitarjan zabierał piłkę w okolicach połowy boiska i po prostu biegł na rywala, mijał kolejnych piłkarzy Napoli jak treningowe tyczki. To było spotkanie na miarę nie fazy grupowej, ale ratowania szans w ćwierćfinale przynajmniej - z taką intensywnością grali zawodnicy Jurgena Kloppa.

Trzeba jednak powiedzieć, że Napoli - pomimo świetnych szans w pierwszej połowie i tej najważniejszej zmarnowanej przez Higuaina tuż przed drugim golem gospodarzy - bardzo słabo podeszło do tego spotkania. Defensywni pomocnicy fatalnie radzili sobie z Ormianinem w składzie Borussii, Pandev nie potrafił znaleźć sobie miejsca, a tylko kilka akcji Callejona i Mertensa mogło się podobać. Znów Rafie Benitezowi niełatwo przyjdzie lektura jutrzejszej prasy we Włoszech.

• 90. min. + 3

Jeszcze jedna wrzutka na chaos w ogólnym kierunku pola karnego Borussii, ale obrońcy spokojnie wybijają piłkę. I jeszcze jedna wrzutka na chaos w ogólnym kierunku pola karnego Borussii, ale obrońcy spokojnie wybijają piłkę. I... A nie, już nic. Sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 2

Ostatnia udana interwencja jednego z bohaterów tego spotkania - Romana Weidenfellera.

Insigne dostaje piłkę, zostaje otoczony przez rywali, ale znajduje tę odrobinę miejsca, potrzebną do oddania strzału. Niezablokowanego strzału. I to jakiego strzału! Piłka dokręca się do dalszego słupka, ale Weidenfeller frunie w bramce i ładnie interweniuje.

Rzut rożny dla Borussii. Dośrodkowanie Grosskreutza, obrońcy skutecznie wybijają. Jeszcze jedno podanie w pole karne, Schieber czai się, ale chyba nawet on nie wierzy w to, że mógłby strzelić bramkę. Faktycznie, nie strzela.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Lewandowskiego zastępuje Schieber.

• 88. min.

Kolejne kapitalne podanie Mchitariana, Lewandowski goni za piłką, ale jej nie dogania - Reina wybiega poza pole karne i wybija. Możliwe, że dzięki temu uratował Lewandowskiego przed kolejnym spalonym.

• 87. min.

Panuje ogólny brak zgody co do tego, gdzie powinna znajdować się piłka. Gracze Borussii twierdzą, że na połowie gości i tam ją wybijają. Gracze Napoli twierdzą, że wręcz przeciwnie i wybijają na połowę Borussii. Tkwimy w impasie.

• 85. min.

Kolejna akcja Borussii, podanie do Lewandowskiego, który jednak daje się złapać na spalonym. Odgwizdując spalonego sędzia rujnuje jego próbę zanurkowania.

• 84. min.

Kontra Borussii. Świetnie wypuszczony na prawej stronie Piszczek próbuje jeszcze lepiej wypuścić kogoś na jeszcze bardziej prawej stronie i trafia prosto w nogi ścigającego się z nim rywala.

• 82. min.

Inler przyjmuje piłkę przed polem karnym, wpada między dwóch rywali, po czym uderza. Weidenfeller piąstkuje, piłka wychodzi poza boisko. Wznowienie, szybka wrzutka, obrońcy idealnie wykładają piłkę Zapacie, który jednak uderza prosto w Weidenfellera.

• 81. min.

Druga zmiana w Borussii. Reusa zastępuje Piszczek!

• 79. min.

Co się odwlecze...

• 78. min.

Lewandowski przyjmuje piłkę, rusza w kierunku pola karnego, czeka na obrońcę, po czym podaje obok do wybiegającego Aubameyanga. Skrzydłowy Borussii wychodzi sam na sam z Reiną i spokojnie przerzuca piłkę nad bramkarzem Napoli.

• GOOOOOOL

78. min.

3:1! Aubameyang!

• 78. min.

Niezłe podanie z prawego skrzydła w pole karne do Aubameyanga, który w ostatniej chwili zostaje ubiegnięty przez jedynego wracającego (na czas) obrońcę. Ale gospodarze nie opuszczają połowy rywali.

• 77. min.

Po zmianie Mertens w końcu może sobie dośrodkować z rzutu wolnego. Ale nie było na co czekać - piłka poleciała prosto na głowy obrońców.