Borussia Dortmund

0 1

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Arsenal zdobył Dortmund!

Hitowy pojedynek Borussii z Arsenalem nie rozczarował. Po słabej pierwszej połowie i kapitalnej drugiej ?Kanonierzy? zrewanżowali się za porażkę w Londynie i wygrali w Dortmundzie 1:0. Bramkę na wagę arcyważnych w kontekście awansu trzech punktów strzelił niezawodny Aaron Ramsey.

Czy Borussia wyjdzie z grupy?
Tak
Nie
Komentarze (11)
  • karakon882

Oceniono 1 raz 1

Pojedynek Szczęsny kontra Lewandowski w Lidze Mistrzów :) to mi się podoba :) tnijurl.com/borussia_vs_arsenal/

mistrzuniu.com/gryc
    BARCELONA MILAN TRANSMISJA HD BEZ REKLAM!

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Stec: Arsenal, chór już niechłopięcy?

- W dortmundzkim stylu nie słyszę heavy metalu, to jest zdecydowanie death metal. Grany po to, by zabijać. Zabijać także drużyny a la Arsenal tworzące uwodzicielskie symfonie - pisze na swoim blogu po meczu Borussia - Arsenal dziennikarz ?Gazety? i Sport.pl Rafał Stec.

Liga Mistrzów. Okoński: Klopp czaruje, Wenger robi swoje

Juergen Klopp czaruje swoimi historiami jak niegdyś Jose Mourinho. Tym razem widowiska na Westfalenstadion jednak nie wyczarował. Nawet jeśli po cichu, Arsene Wenger zrobił swoje - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

• KONIEC

Ci, którzy piłkę nożną oglądają dla zawodników z Polski są pierwszymi, którzy wkroczą do Królestwa Niebieskiego, mogą czuć się ukontentowani - w Londynie zwycięstwo odnieśli dortmundczycy, w Dortmundzie londyńczycy, nastąpił sprawiedliwy podział punktów, a w dwumeczu Borussia - Arsenal jest 2:2. To stawia w nieco trudniejszej sytuacji Niemców, którzy po czterech kolejkach mają na koncie sześć punktów, podczas gdy Anglicy i włosi z Neapolu po dziewięć. Ale to tylko zapowiedź tym ciekawszej rywalizacji w dwóch ostatnich kolejkach. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutro na godz. 21:00 - Legia spróbuje odczarować Ligę Europejską domowym spotkaniem z Trabzonsporem.

• KONIEC

Mecz podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football.

To nie szturm na bramkę Weidenfellera zadecydował o losach tego pojedynku, ale natura Borussii, ich chęć do ataku, podejmowania ryzyka i "wybuchowa" gra o której wielokrotnie wspominał Jurgen Klopp. Gdy tylko w pierwszym kwadransie drugiej połowy "poczuli krew", stworzyli sobie trzy dobre szanse, dwukrotnie strzelając do pustej bramki ze spalonego, ale stracili czujność w organizacji gry defensywnej. To właśnie wykorzystali goście przy akcji bramkowej - bodajże po raz pierwszy stwarzając sobie przewagę pod polem karnym Borussii, dając Oezilowi miejsce i czas na dośrodkowanie, wygrywając pojedynek w "szesnastce" gospodarzy.

Zmiany były przewidywalne - Klopp starał się ratować sytuację wprowadzeniem Aubameyanga, który jednak nie miał miejsca na rozpędzenie się i stworzenie przewagi. Borussia po prostu nie grała już z kontry, tylko w ataku pozycyjnym - przyszła kolei na Arsenal, by dać popis organizacji gry w obronie. Zwłaszcza po wejściu Monreala Kanonierzy zmniejszyli ilość ataków gospodarzy. Po tej zmianie Borussia była w stanie oddać tylko jeden niecelny strzał. Tym razem symfonia Wengera uciszyła heavy metalową kapelę Kloppa.

• 90. min. + 4

Jeszcze wrzutka Grosskreutza w pole karne Arsenalu, Lewandowski próbuje uderzać stojąc tyłem do bramki, ale tylko lekko trąca piłkę. Szczęsny spokojnie łapie piłkę. Borussia ma okazję do jeszcze jednej wrzutki, ale obrońcy się nie mylą i wybijają raz jeszcze. Koniec meczu!

• 90. min. + 3

Kanonierzy świetnie radzą sobie z przetrzymywaniem piłki w okolicach pola karnego rywali. Ozil już od minuty stoi z piłką przy rogu. Wywalczył nawet rzut wolny. A potem goście popełnili niesamowicie głupi błąd, bo chcąc krótko rozegrać wolnego... zagrali na spalony!

• 90. min. + 2

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Arsenalu. Sahin dośrodkowuje, cała gromada piłkarzy Borussii skacze do piłki, ale Koscielny skacze najwyżej. I wybija.

Z cyklu: "Jacek Gmoch przedstawia - Spotkanie przyjaciół":

• 90. min. + 1

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Vermaelen za Rosicky'ego.

Druga zmiana w Arsenalu. Giroud zastąpiony Bendtnerem.

• 89. min.

Kapitalna okazja dla Borussii! Rzut rożny, Hofmann podaje piłkę przed pole karne. Miękka wrzutka, Lewandowski ucieka obrońcom, wyprzedza skaczącego do piłki Szczęsnego i uderza głową. Piłka leci jednak nad poprzeczką.

• 88. min.

Mchitarian kompletnie zmylił Sagnię i wypuścił lewym skrzydłem Aubameyanga. Wrzutka w pole karne... wybicie. Jeszcze jedna... jeszcze jedno wybicie. Do trzech razy sztuka? Zgadza się, trzecie wybicie.

• 87. min.

Ostatnia zmiana w Borusii. Za Reusa wchodzi Schieber.

• 86. min.

Kontra Borussii. Podanie do Lewandowskiego, który ładnie zabiera się z piłką, ale obrywa eleganckim wślizgiem od Rosicky'ego. Lewandowski cierpi. Podwójnie, bo nie ma wolnego dla gospodarzy.

• 84. min.

Reus przejmuje piłkę przed polem karnym, Mchitarian schodzi mu z drogi licząc na to, że stojący obok obrońca da się oszukać i również zejdzie. Obrońca nie schodzi.

• 81. min.

Borussia postanawia dobrze przygotować swoją akcję w przewadze. Podbudowa do ataku prezentuje się nieźle, ale trwa chyba za długo. Hofmann próbuje przyspieszyć. Jego koledzy czują się poganiani. I psują cały plan.

• 79. min.

Rzut wolny dla Arsenalu po faulu Sahina na Ramseyu. Miękka wrzutka, Koscielny dopada do piłki, uderza i natychmiast sam zostaje uderzony przez rozpędzonego Weidenfellera. Piłka leci obok bramki, Koscielny leci na ziemię i nie wstaje. Zdaniem sędziego Weidenfeller nie faulował.