Bayern Monachium

3 1

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Okoński: Manchester poległ z honorem

Ciekawe, czy Alex Ferguson żałuje teraz, że nie zrobił swoim następcą Jose Mourinho. W momencie strzelenia bramki przez swój zespół menedżerowie Chelsea i MU zareagowali kompletnie inaczej - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Fani MU zadowoleni "Pękam z Dumy, kredyt zaufania dla Moyesa!"

Manchester United przegrał na Allianz Arena 1:3 z Bayernem Monachium i odpadł z Ligi Mistrzów (2:4 w dwumeczu). Biorąc jednak pod uwagę przewidywania, jakie były po losowaniu, fani Manchesteru United z podniesioną głową mogą mówić o postawie swoich ulubieńców w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. - Pękam z dumy - czytamy na Twitterze i forach fanowskich kibiców MU.

Liga Mistrzów. Niegrający Holender

Niepoprawna myśl: najważniejszym elementem wakacyjnych porządków w Manchesterze United powinna być nie zmiana menedżera, ale sprzedanie... najdroższego napastnika. O przyszłości Robina van Persiego pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

• KONIEC

Cudownie strzelona bramka Patrice'a Evry nie odmieniła losów dwumeczu. Bardzo dobra, by nie powiedzieć, świetna drużyna wygrała z drużyną średnią, by nie powiedzieć - słabą w tym sezonie. Stało się więc to, co miało się stać. Manchester zaś zachował prawo do podniesionej głowy remisem wyniesionym z Old Trafford i bramką na Allianz Arena. Bayern jest w półfinale i stanowić będzie twardą przeprawę dla każdego, kogo tam spotka.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Robben pędził na bramkę środkiem, ale zatrzymali go obrońcy... Po chwili sędzia zakończył spotkanie, Manchester odpada, Bayern w półfinale.

• 90. min. + 1

Valencia na pełnej szybkości wpada w pole karne lekce sobie ważąc obecność tam całej gromady obrońców Bayernu, podaje, jakimś cudem do Chicharito, robi się zamieszanie typu wszyscy na piłkę, sędzia przerywa grę.

• 88. min.

Pizarro nieco szczęśliwie wyszarpał piłkę w polu karnym, ale uderzył później wprost w De Geę.

• 87. min.

Valencia znów na prawej, znów do środka, Rooney uderza z dystansu, ale trafia w obrońce zamiast w bramkę. Manchester chce, ale zwyczajnie nie ma pomysłu na rozdarcie szyków obronnych gospodarzy.

• 87. min.

Bayern atakuje, ale nawet nie zadaje sobie trudu wejścia w pole karne. manchester kontruje i,o dziwo, utrzymuje się w tej kontrze przy piłce, nawet dość długo, a Rooney oddaje nawet strzał na bramkę. Niecelny.

• 84. min.

Kolejna zmiana w ekipie z Monachium. Pizarro zastępuje Mullera. Sześć minut do końca, dla Bayernu czas płynie bardzo powoli, dla MU wszystko dzieje się w niesamowicie przyspieszonym tempie...

• 84. min.

Wrzutka z autu dla Bayernu po długim atakowaniu, Manchester przejmuje piłkę i rusza z akcją, ale ciężko jest przebić się przez obrońców Bayernu, którzy bardzo umiejętnie i bardzo wysoko zastawiają drogę do bramki. Januzaj oddaje zdesperowany strzał z dystansu, oczywiście ponad bramką.

• 81. min.

Danny Welbeck opuszcza boisko, zastępuje go Januzaj. Moyes szuka sposobu, żeby jeszcze wrócić do walki o awans.

• 79. min.

Bayern swobodnie i szybko wymienia sobie podania, United zaś chyba coraz bardziej się frustruje. Nawet jak ma piłkę, to nie bardzo ma pomysł, co z nią zrobić. Bayern znów naciera, Alaba wrzuca w pole karne, De Gea zgarnia piłkę.

• GOOOOOOL

77. min.

Robben musiał mieć choć jedną skuteczną taką akcję w tym dwumeczu. Typowe zejście do środka, strzał z okolic linii pola karnego i piłka wpada do siatki tuż przy słupku... Już po wszystkim?

• GOOOOOOL

77. min.

Robben strzela na 3:1!

• 75. min.

"Z fortuną trzeba grać va banque" jak śpiewali w starym polskim filmie, zatem Javier Hernandez zmienia Darrena Fletchera.

• 74. min.

Manchester naciera, w międzyczasie Rafinha dostaje żółtą kartkę, United wybija aut z prawej strony na wysokości pola karnego, ale Valencia zamiast szukać okazji do dośrodkowania sfaulował rywala.

• 73. min.

Bayern długo się namyśla przy wolnym, w końcu Kros wrzuca w pole karne i gromadę ludzi w czarnych i czerwonych koszulkach, United wybija piłkę i próbuje zrobić z nią coś sensownego, co kończy się stratą, szybką akcją Bayernu, szarżą Thomasa Muellera, który wywalcza rzut rożny.

• 70. min.

Żółta kartka dla Evry. Robben pędził prawą stroną, Francuz nie oszczędzał środków żeby go powstrzymać i faulował.

• GOOOOOOL

68. min.

Robben po ziemi zagrywa wzdłuż piątego metra, gdzie czekał już Muller. Vidić nie pilnował go tak jak trzeba, pozwolił mu skierować piłkę do siatki i MU znów w tarapatach.

• GOOOOOOL

68. min.

2:1! Bayern prowadzi! Muller!

• 68. min.

Bayern się trochę uspokoił, co oznacza, że znów konstruuje ataki pozycyjne. Niebezpiecznie w polu karny, strzał na bramkę, broni De Gea, ale wybija źle, pod nogi Robbena, więc za chwilę broni jeszcze raz i chwilowo oddala zagrożenie.

• 65. min.

Bayern choć ma gorszy wynik niż jeszcze kwadrans temu, to robi defensywną zmianę. Rafinha zastępuje Gotze.