Arsenal

2 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Arsenal? Szczęsny i Chamberlain

W środę podopieczni Arsena Wengera ograli 2:1 Olympiakos Pireus, po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów mają na koncie cztery punkty i są na dobrej drodze do wyjścia z grupy F, co w obecnej, bardzo trudnej sytuacji Arsenalu byłoby niewątpliwie sukcesem. Angielskie media są zgodne, że jeśli tak się stanie, to dzięki dwóm zawodnikom - Wojciechowi Szczęsnemu i Alexowi Oxlade-Chamberlainowi.

Odśwież
33
Dwa gole w pierwszych 20 minutach pozwoliły Arsenalowi zwyciężyć z Olympiakosem, choć obrońcy londyńczyków robili wiele, by rywale mieli szansę na wyrównanie. Pierwszą bramkę dla Arsenalu już w ósmej minucie zdobył Alex Oxlade-Chamberlain, na 2:0 podwyższył Andre Santos.

Olympiakos, który przegrał dziewięć poprzednich meczów z angielskimi drużynami w 27. minucie zdobył kontaktowego gola po fatalnym błędzie defensorów Arsenalu. Obrońcy zaspali przy rzucie rożnym, a pozostawiony bez opieki David Fuster strzałem głową z 11 metrów wpakował piłkę do siatki. Wojciech Szczęsny nie miał szans.

Polak przez cały mecz bronił pewnie. Obrona Arsenalu raz po raz pozwalała graczom Olympiakosu na wiele. 20 minut przed końcem Torossidis uderzał zza pola karnego, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Arsenal dzięki temu zwycięstwu na cztery punkty i drugie miejsce w grupie F. Prowadzi Marsylia.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Arsenal wygrał z Olympiakosem 2:1.

90. min. Kontratak Arsenalu, trzech piłkarzy Kanonierów w polu karnym nie było jednak w stanie oddać celnego strzału. Piłka trafiła do Gibbsa, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.

87. min. Dobra akcja Olympiakosu. Dogranie do Pantelicia w pole karne, ale ten nie opanował piłki. Szczęsny wybija daleko przed siebie.

84. min. Kontra Arsenalu zatrzymana po tym jak van Persie nie opanował piłki.

81. min. Artata strzelał na bramkę z rzutu wolnego, ale Costanzo wypiąstkował ją daleko przed pole karne.

80. min. Piłkarze Arsenalu przeważają, starają się szybkimi atakami przenieść pod bramkę Olympiakosu, ale brakuje im precyzji. Obrońcy z Pireusu na razie radzą sobie całkiem nieźle.

78. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego. Dośrodkowanie z lewej strony, ale Sagna wybija piłkę za pole karne.

77. min. Żółta kartka dla Artety za faul na Ibagazie.

71. min. van Persie wchodzi za Chakaha.

70. min. Żółta kartka dla Fustera za faul przed polem karnym.

64. min. Torossidis bliski pokonania Szczęsnego. Kapitan Olympiakosu zdecydował się na strzał z 20 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki.

57. min. Olympiakos nastawił się na grę z kontry. Arsenal przejuje kontrolę nad meczem. Spokojnie rozgrywa piłkę i stara się dośrodkowaniami zaskoczyć obronę rywali.

51. min. Arsenal zaczął drugą połowę agresywnie. Londyńczycy stosują pressing w środku pola i starają się szybko przenieść pod pole karne Olympiakosu. Na razie obrona Greków bez większych błędów.

48. min. faulowany Sagna, żółta kartka dla Holebasa.

46. min. Rozpoczęła się II połowa

45. min. Przerwa.

42. min. Arsenal stara się atakować, ale obrońcy Olympiakosu na kolejne błędy na razie sobie nie pozwalają. Dobrze naciskają, nie pozwalają na grę w środku pola.

40. min. Mirallas zabrał piłkę Backary'emy Sagny, minął Pera Mertesackera, ale Szczęsnego pokonać nie zdołał.

35. min. Rzut wolny dla Greków. Piłka wyłożona Holebasowi, ale jego strzał blokują obrońcy.

34. min. Żółta kartka dla Tomasa Rosickiego za ostry faul na pograniczy pola karnego. Rzut wolny dla Olympiakosu.

29. min. Olympiakos poczyna sobie coraz odważniej. Grecy atakują widząc jak wątła jest obrona Arsenalu.

27. min. Goooool! 2:1 fatalny błąd obrony Arsenalu. Olympiakos szybko wykonał rzut rożny, dośrodkowanie na 11 metr do nadbiegającego Fustera, który strzałem głową pokonał Szczęsnego. Polak nie miał szans, jego obrońcy nie mieli pojęcia co się dzieje.

23. min. Długa piłka do Djebboura, ten strzałem głową próbował przelobować Szczęsnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć Polaka.

20. min. Goooool, 2:0 dla Arsenalu! Gol Andre Santosa. Kontratak Arsenalu. Podanie Chamakha przerywają obrońcy, do piłki dopada Santos i strzela obok Costanzo.

14. min. Olympiakos blisko wyrównania. Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym. Piłka wpadła pod nogi Djebboura, ale ten najpierw trafił w obrońcę Arsenalu, a chwilę później w boczną siatkę.

12. min. Rzut rożny dla Arsenalu. Dośrodkowanie wprost na głowę Chamakha, ten strzelał nad bramką.

8. min. Gooool! 1:0 prowadzi Arsenal!. Krzyżowe podanie do Oxlade-Chamberlaina, ten miał problem z opanowaniem piłki, ale obrońcy nie byli w stanie jej przejąć. Oxlade-Chamberlain zbiegł ze środka na lewą stronę i uderzył przy prawym słupku bramki Olympiakosu.

4. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego. Po błędzie obrońców dogranie z prawej strony do Fejsy, ten strzelał niecelnie.

2. min. Arsenal spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Pomocnicy wymieniają podania miedzy sobą, wycofują piłkę do obrońców, którzy szukają dalekiego zagrania do napastników. Na razie bez efektów.